ТЕМА 11. Треті особи у справах позовного провадження
Поняття, види третіх осіб. Мета участі третіх осіб у справі.
Юридична заінтересованість третіх осіб. Матеріально-правовий характер заінтересованості третіх осіб. Процесуально-правовий характер заінтересованості.
Треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, їх права та обов’язки.
Процесуальна форма втілення самостійної вимоги третьої особи – позовна заява. Особливості вступу у справу третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору.
Відмінність третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги, від співучасників.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, їх ознаки. Особливості вступу у справу третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
ТЕМА 12. Представництво, представник в цивільному процесі
Поняття, значення представництва у цивільному процесі.
Види процесуального представництва: за ступенем обов’язковості – обов’язкове і факультативне; за підставами виникнення - добровільне (договірне), законне; за ознаками особи, в інтересах якої здійснюється представництво: представництво фізичних осіб, представництво юридичних осіб.
Основні відмінності процесуального представництва від цивільно-правового. Умови здійснення процесуального представництва. Юридична заінтересованість представника.
Особи, які можуть бути представниками в цивільному процесі. Особи, які не можуть бути представниками в суді.
|
|
Особи, які можуть бути законними представниками.
Процесуально-правове становище представника в цивільному процесі. Повноваження представника в суді.
Документи, що підтверджують повноваження представника.
ТЕМА 13. Участь в цивільному процесі органів та осіб, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб
Мета, підстави участі у цивільному процесі органів та осіб, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, їх процесуальна правосуб’єктність.
Форми участі у цивільному процесі органів та осіб, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Форми, особливості участі прокурора у цивільному процесі. Перша форма – порушення цивільного процесу в справі. Друга форма – вступ у цивільний процес на будь-якій його стадії.
Повноваження прокурора в цивільному процесі.
Особливості участі у процесі органів державної влади, органів місцевого самоврядування, фізичних та юридичних осіб, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Форми участі органів державної влади і місцевого самоврядування в цивільному процесі: пред’явлення заяви в інтересах інших осіб; вступ у справу за своєю ініціативою або залучення судом для надання висновків.
|
|
Участь у цивільному процесі установ, організацій і окремих громадян з метою захисту прав, свобод та інтересів інших осіб.
Процесуальні права та обов’язки органів та осіб, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
ТЕМА 14. Позов як інститут цивільного процесуального права
Поняття позову. Матеріально-правовий аспект позову. Процесуально-правовий аспект позову.
Елементи позову: предмет, підстава, зміст.
Види позовів. Процесуально-правова класифікація: позови про присудження (виконавчі); позови про визнання (установчі); перетворювальні позови (конститутивні). Підвиди перетворювальних позовів: позови щодо встановлення нових правовідносин; позови про зміну правовідносин; позови про припинення правовідносин.
Матеріально-правова класифікація позовів: цивільні, трудові, сімейні, житлові, земельні.
Об’єднання та роз’єднання позовів.
Захист інтересів відповідача від заявленого позову. Заперечення проти позову. Зустрічний позов. Умови прийняття судом зустрічного позову.
Зміни в позовному спорі. Зміна підстави позову. Зміна предмета позову. Збільшення чи зменшення обсягу позовних вимог. Відмова від позову. Визнання позову відповідачем. Мирова угода.
Забезпечення позову. Види забезпечення позову.
Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 271; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!