ТЕМА 6. Цивільно-процесуальні строки. Судові витрати



    Поняття і значення процесуальних строків.

Класифікація процесуальних строків на види: за способом визначення – встановлені законом і встановлені судом; визначені за суб’єктами вчинення процесуальних дій (встановлені суду; особам, які беруть участь у справі; іншим учасникам процесу); визначені за тривалістю. Характеристика видів процесуальних строків.

Обчислення, зупинення, продовження і поновлення процесуальних строків. Перебіг процесуальних строків, їх початок і закінчення. Правила обчислення строків у цивільному процесуальному праві.

Поняття судових витрат у цивільному процесі. Види витрат та їх значення.

Судовий збір. Державне мито. Об’єкт справляння державного мита. Розміри ставок справляння державного мита. Ціна позову. Принципи визначення ціни позову. Пільги щодо сплати державного мита. Повернення державного мита.

Витрати, пов’язані з розглядом справи в суді. Витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи. Витрати на правову допомогу. Витрати сторін та їх представників, пов’язані з явкою до суду. Витрати, пов’язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів та проведенням судових експертиз. Витрати, пов’язані з проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням та вчиненням інших дій, необхідних для розгляду справи.

Розподіл судових витрат між сторонами. Відстрочення та розстрочення судових витрат, зменшення їх розміру або звільнення від їх оплати. Повернення судового збору та коштів на оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду судової справи.

ТЕМА 7. Санкції у цивільному процесі

    Поняття санкцій цивільного процесуального права.

Заходи захисту: припиняючі, правовідновлюючі санкції.

Заходи відповідальності. Цивільно-правова відповідальність. Процесуальний порядок відшкодування завданих майнових збитків процесуальним правопорушенням.

Заходи процесуального примусу: попередження, видалення із залу судового засідання, тимчасове вилучення доказів для дослідження судом, привід свідка.

ТЕМА 8. Докази та доказування у цивільному процесі

Поняття доказів з цивільної справи. Зміст доказів. Процесуальна форма доказів. Процесуальний порядок одержання і дослідження доказової інформації і засобів доказування. 

Класифікація доказів: за джерелом їх одержання – особисті, речові, змішані; за способом утворення – первинні (прямі), похідні (опосередковані); за характером висновку – прямі, непрямі (побічні).

Поняття судового доказування. Процес доказування, його ступені (стадії), елементи. Предмет доказування.

Факти, що не підлягають доказуванню: загальновідомі факти, преюдиційні факти, законні презумпції (презюмовані факти), визнані факти.

Збирання та подання доказів. Судові доручення щодо збирання доказів.

Дослідження доказів. Оцінка доказів. Належність і достатність доказів.

Розподіл обов’язків з доказування.

Засоби доказування: пояснення сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків; показання свідків; письмові докази; речові докази; висновки експертів. Принцип допустимості засобів доказування.

Забезпечення доказів. Способи забезпечення доказів: допит свідків; призначення експертизи; витребування та (або) огляд доказів.

 

Тема 9 . Свідок, експерт, перекладач, спеціаліст, особа, яка надає правову допомогу, як учасники цивільного процесу

Інші учасники цивільного процесу: загальна характеристика.

Особи, які сприяють встановленню обставин справи.

Свідок. Особи, які можуть бути свідками у цивільних справах. Абсолютна і відносна нездатність бути свідком. Обов’язки свідка. Відповідальність свідка.

Експерт в цивільному процесі. Його права та обов’язки. Заборони щодо дій експерта в цивільному процесі. Відповідальність експерта.

Спеціаліст у цивільному процесі. Його права та обов’язки.

Перекладач цивільному процесі. Його права та обов’язки. Відповідальність експерта.

Особа, яка надає правову допомогу, її процесуальне становище, права та обов’язки.

Особи, які здійснюють організаційно-технічне забезпечення цивільного процесу: секретар судового засідання, судовий розпорядник. Їхні процесуальні права і обов’язки.

ТЕМА 10. Сторони (позивач, відповідач) як учасники цивільного процесу

Сторони у цивільному процесі. Юридична заінтересованість сторін. Процесуальні права та обов’язки сторін: загальні і спеціальні. Позивач і відповідач – сторони у цивільному процесі, їх ознаки.

Класифікація цивільно-процесуальних прав сторін (запропонована М.Й.Штефаном): права, які характеризують повноваження на порушення провадження в справі; права на зміни в позовному спорі; права на подання і витребування доказів та участь в їх дослідженні; права, пов’язані із залученням до справи заінтересованих осіб; права, пов’язані із забезпеченням складу суду, об’єктивності розгляду справи і виконання судових постанов; права на участь у судових засіданнях з розгляду справи і в здійсненні окремих процесуальних дій; інші права, що забезпечують захист у процесу по справі.

Цивільна процесуальна правоздатність сторін. Цивільна процесуальна дієздатність.

Процесуальна співучасть. Умови, за яких допускається процесуальна співучасть. Класифікація співучасті: за формою (активна, пасивна, змішана); у залежності від характеру матеріально-правових зв’язків між суб’єктами спірних правовідносин та обов’язковості участі в процесі – необхідна (обов’язкова) і факультативна ( можлива). Процесуальні права і обов’язки співучасників.

Неналежна сторона в цивільному процесі. Неналежний відповідач. Умови і порядок заміни неналежного відповідача.

Процесуальне правонаступництво. Підстави процесуального правонаступництва.

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 256; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!