Прав и льнівідповіді на тест “Крок 1 Лікувальна справа” 1998р. 18 страница



E. Гіпоталамуса

9. Чоловік 37 років надійшов до хірургічного відділення з явищами гострого панкреатиту: блювання, пронос, брадикардія, гіпотензія, слабість, явища зневоднювання організму. Який препарат найбільш доцільно використати в першу чергу?

A. Ефедрин

B. Контрикал

C. Но-шпу

D. Платифілін

E. Етаперазин

10. У хворого із значними периферійними набряками почергове застосування дихлотиазиду, етакринової кислоти і фурасеміду не сприяло значному діуретичному ефекту. У крові - значне підвищення кількості альдостерону. Вкажіть препарат вибору.

A. Маніт

B. Сечовина

C. Спіронолактон

D. Клопамід

E. Амілорид

11. Тривале перебування в умовах спеки викликало у людини спрагу. Сигналізація від яких рецепторів, перш за все, зумовила її розвиток?

A. Натрієвих рецепторів гіпоталамусу

B. Осморецепторів печінки

C. Осморецепторів гіпоталамусу

D. Барорецепторів дуги аорти

E. Глюкорецепторів гіпоталамусу

12. Провідником наукової експедиції по Індії був місцевий житель, який ніколи не розлучався зі своїм улюбленим собакою. Якими інвазійними захворюваннями можуть бути заражені члени експедиції при контакті з цим собакою, якщо він є джерелом інвазії?

A. Дикроцеліозом

B. Парагонімозом

C. Ехінококозом

D. Фасціольозом

E. Теніозом

13. За даними бактеріоскопії мазку з уретри у хворого виявлено гонорею. Враховуючи, що препаратами вибору для лікування гонореї є фторхінолони, хворому необхідно призначити:

A. Цефазолін

B. Уросульфан

C. Ципрофлоксацин

D. Фторурацил

E. Фуразолідон

14. До інфекційного відділення лікарні госпіталізовано хворого з діагнозом бактеріальної дизентерії. Лабораторними дослідженнями встановлено, що збудник чутливий до багатьох протимікробних засобів, однак у хворого виявлені явища анемії. Який препарат протипоказаний хворому?

A. Левоміцетин

B. Ентеросептол

C. Фуразолідон

D. Ампіцилін

E. Фталазол

15. До травматологічного пункту доставлено хворого з пошкодженням м'язів нижніх кінцівок. За рахунок яких клітин можлива репаративна регенерація м'язових волокон і відновлення функції м'язів?

A. Клітин-сателітів

B. Міоепітеліальних клітин

C. Міобластів

D. Фібробластів

E. Міофібробластів

16. На рентгенограмі таза у новонародженого визначаються три самостійні кістки, які з'єднані хрящем у ділянці кульшової западини. Які це кістки?

A. Клубова, крижова, куприкова

B. Сіднична, стегнова, крижова

C. Лобкова, сіднична, стегнова

D. Клубова, лобкова, сіднична

E. Крижова, лобкова, куприкова

17. В медико-генетичну консультацію звернулась жінка з приводу ризику захворювання на гемофілію у свого сина. її чоловік страждає на дане захворювання з народження. Жінка та її батьки здорові стосовно гемофілії. Яка вірогідність появи хвороби у хлопчика в даній сім'ї?

A. Всі хлопчики будуть хворі

B. 25% хлопчиків будуть хворими

C. 75 % хлопчиків будуть хворими

D. Всі хлопчики будуть здорові

E. 50% хлопчиків будуть хворими

18. В приймальне відділення доставлено хворого у непритомному стані. Шкіра холодна, зіниці звужені, дихання з утрудненням, відзначається періодичність по типу Чейна-Стокса, артеріальний тиск знижений, сечовий міхур переповнений. Отруєння якою речовиною найбільш вірогідне?

A. М-холіноблокаторами

B. Транквілізаторами

C. Наркотичними анальгетиками

D. Ненаркотичними анальгетиками

Е.-

19. У біоптаті бронха хворого, який зловживає палінням, у потовщеній слизовій оболонці виявлено хронічне запалення і трансформацію одношарового війчастого епітелію в багатошаровий плоский епітелій. Який із процесів найбільш імовірний?

A. Плоскоклітинний рак

B. Гіперплазія епітелію

C. Метаплазія

D. Гіпертрофія епітелію

E. Лейкоплакія

20. Чоловік 65 років, який страждає на подагру, скаржиться на болі в області нирок. При ультразвуковому обстеженні встановлена наявність ниркових каменів. В результаті якого процесу утворюються ниркові камені?

A. Розпаду гема

B. Катаболізму білків

C. Відновлення цистеїну

D. Розпаду пуринових нуклеотидів

E. Орнітинового циклу

21. У результаті пошкодження одного з реакторів АЕС відбулося витікання радіоактивних продуктів. Люди, які знаходилися в зоні підвищеної радіації, орієнтовно отримали по 250-300 Р їх негайно госпіталізовано. Які зміни складу крові будуть характерними для потерпілих?

A. Анемія

B. Лімфопенія

C. Лейкопенія

D. Тромбоцитопенія

E. Нейтропенія

22. При дослідженні каріотипу 5-річної дівчинки виявлено 46 хромосом. Одна з хромосом 15-ї пари довша від звичайної, тому що до неї приєдналась хромосома з 21-ї пари. Який вид мутації має місце у цієї дівчинки?

A. Транслокація

B. Нестача

C. Інверсія

D. Делеція

E. Дуплікація

23. У чоловіка 60 років після крововиливу в головний мозок настав тривалий сон. Пошкодження яких структур найімовірніше призвело до цього стану?

A. Ретикулярної формації

B. Гіпокампа

C. Чорної субстанції

D. Кори великих півкуль

E. Ядер черепних нервів

24. У людини вимірюють внутрішньоплевральний тиск. У якій фазі людина затримала дихання, якщо величина тиску дорівнює - 25 см вод.ст.?

A. Спокійний вдих

B. Форсований вдих

C. Спокійний видих

D. Форсований видих

Е. -

25. У загальному вигляді генетичний апарат еукаріот є таким: екзон - інтрон - екзон. Така структурно-функціональна організація гена зумовлює особливості транскрипції. Якою буде про-і-РНК відповідно до згаданої схеми?

A. Екзон-інтрон-екзон

B. Екзон-інтрон

C. Інтрон-екзон

D. Екзон-екзон

E. Екзон-екзон-інтрон

26. На розтині виявлено: на зовнішній поверхні аортального клапана великі (1-2 см) буровато-червоні, крихкі нашарування, які прикривають виразкові дефекти. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Фібропластичний ендокардит

B. Поліпозно-виразковий ендокардит

C. Гострий бородавчастий ендокардит

D. Дифузний ендокардит

E. Зворотній бородавчастий ендокардит

27. Жінка 49 років тривалий час хворіла на хронічний гломерулонефрит, який призвів до смерті. На розтині встановлено, що нирки мають розміри 7x3x2.5 см, масу 65,0 г, щільні, дрібнозернисті. Мікроскопічно: фібринозне запалення серозних і слизових оболонок, дистрофічні зміни паренхіматозних органів, набряк головного мозку. Яке ускладнення призвело до вказаних змін серозних оболонок і внутрішніх органів?

A. Уремія

B. ДВЗ-снндром

C. Сепсис

D. Тромбоцитопенія

E. Анемія

28. Хворому з метою відновлення дихання при отруєнні чадним газом було введено аналептичний засіб рефлекторного типу дії з групи Н-холіноміметиків. Який засіб було призначено хворому?

A. Адреналіну гідрохлорид

B. Лобеліну гідрохлорид

C. Мезатон

D. Пентамін

E. Атропіну сульфат

29. Хворого з явищами енцефалопатії госпіталізували до неврологічного стаціонару і виявили кореляцію між наростанням енцефалопатії і речовинами, що надходять із кишківника до загального кровотоку. Які з'єднання, що утворюються в кишківнику, можуть викликати ендотоксемію?

A. Індол

B. Біотин

C. Орнітин

D. Бутират

E. Ацетоацетат

30. У хворого виявлено порушення прохідності дихальних шляхів на рівні дрібних і середніх бронхів. Які порушення кислотно-лужної рівноваги можна виявити у крові в даному випадку?

A. Метаболічний алкалоз

B. Респіраторний ацидоз

C. Метаболічний ацидоз

D. Респіраторний алкалоз

Е.-

31. Хворий протягом двох тижнів отримував медикаментозну терапію з приводу психозу. Стан хворого поліпшився, однак невдовзі з'явились ригідність, тремор, гіпокінезія. Який з наведених препаратів викликає такі ускладення?

A. Хлордіазепоксид

B. Аміназин

C. Сиднокарб

D. Імізин

E. Дифенін

32. У хворого на ревматоїдний артрит, який лікувався індометацином, виникли ознаки гастропатії. З якою дією препарата можна пов'язати виникнення цього ускладнення?

A. Антигістамінна

B. Антикінінова

C. Місцевоподразнююча

D. Антициклооксигеназна

E. Антисеротонінова

33. Аспірин має протизапальну дію, оскільки пригнічує активність циклооксигенази. Рівень яких біологічно активних речовин буде при цьому знижуватися?

A. Йодтиронінів

B. Лейкотрієнів

C. Біогенних амінів

D. Катехоламінів

E. Простагландинів

34. Через декілька годин після опіку в ділянці гіперемії та набряку шкіри у хворого з'явилось вогнище некрозу. Який головний механізм забезпечує посилення руйнівних явищ в осередку запалення?

A. Діапедез еритроцитів

B. Проліферація фібробластів

C. Вторинна альтерація

D. Первинна альтерація

E. Еміграція лімфоцитів

35. Пацієнту з гострим інфарктом міокарда внутрішньовенно крапельно введено 1500 мл різних розчинів протягом 8 годин, кисень інтраназально. Смерть настала від набряку легень. Що спричинило набряк легень?

A. Перевантаження лівого шлуночка об'ємом

B. Нейрогенна реакція

C. Алергічна реакція

D. Інгаляція кисню

E. Зменшення онкотичного тиску за рахунок гемодилюції

36. У хворого видалено дванадцятипалу кишку. Це призвело до зменшення секреції, перш за все, таких гастроінтестинальних гормонів:

A. Гістамін

B. Холецистокінін та секретин

C. Гастрин та гістамін

D. Гастрин

E. Нейротензин

37. Клітину лабораторної тварини піддали надмірному рентгенівському опроміненню. У результаті утворились білкові фрагменти в цитоплазмі. Який органоїд клітини візьме участь у їх утилізації?

A. Рибосоми

B. Ендоплазматичний ретикулум

C. Клітинний центр

D. Комплекс Гольджі

E. Лізосоми

38. Хворому 50 років з метою лікування черевного тифу призначений левоміцетин, але на наступний день стан хворого погіршився, температура підвищилася до 39,6°С. Чим пояснити погіршення стану хворого?

A. Приєднанням вторинної інфекції

B. Дією ендотоксинів збудника

C. Реінфекцією

D. Алергічною реакцією

E. Нечутливістю збудника до левоміцетину

39. У хворого після важкої травми розвинувся шок та з'явилися ознаки гострої ниркової недостатності [ГНН]. Що є провідним механізмом розвитку ГНН в даному випадку?

A. Порушення відтоку сечі

B. Підвищення тиску в ниркових артеріях

C. Зниження онкотичного тиску крові

D. Підвищення тиску в капсулі нефрона

E. Падіння артеріального тиску

40. Хвора на бронхіальну астму приймала таблетки, які викликали безсоння, головний біль і підвищення артеріального тиску. Який препарат міг стати причиною таких ускладнень?

A. Адреналін

B. Ізадрин

C. Еуфілін

D. Кромолін натрію

E. Ефедрин

41. Під час бактеріологічного дослідження промивних вод хворого на харчове отруєння висіяли чисту культуру бактерій з такими властивостями: граммнегативна рухлива паличка, на середовищі Ендо росте у вигляді безбарвних колоній. Представником якого роду було зумовлене захворювання?

A. Escherichia

B. Shigella

C. Yersinia

D. Salmonella

E. Citrobacter

42. Чоловіку 70 років, який страждає на хронічний бронхіт, призначений протикашльовий препарат - кодеїн. Який механізм забезпечує протикашльовий ефект?

A. Місцева дія

B. Периферична дія

C. Рефлекторний

D. Конкурентний

E. Центральний

43. Під час гістологічного дослідження шлунка виявлено, що у залозах міститься дуже мало парієтальних клітин або вони повністю відсутні. Слизову оболонку якої ділянки шлунка вивчали?

А. -

B. Пілоричний відділ

C. Тіло шлунка

D. Кардіальний відділ

E. Дно шлунка

44. У результаті виснажливої м'язової роботи у робіткика значно зменшилась буферна ємність крові. Надходженням якої кислої речовини до крові можна пояснити це явище?

A. Лактату

B. α-кетоглутарату

C. Пірувату

D. 1,3-бісфосфогліцерату

E. 3-фосфогліцерату

45. У внутрішньоутробному періоді розвитку в судинній системі плода функціонує крупна артеріальна (боталова) протока, яка після народження перетворюється в lig . arteriosum. Які анатомічні утворення з'єднує між собою ця протока?

A. Аорта та верхня порожниста вена

B. Праве та ліве передсердя

C. Аорта та нижня порожниста вена

D. Легеневий стовбур та верхня порожниста вена

E. Легеневий стовбур та аорта

46. У клітині, яка мітотично ділиться, спостерігається розходження дочірніх хроматид до полюсів клітини. На якій стадії мітотичного циклу знаходиться клітина?

A. Профаза

B. Метафаза

C. Телофаза

D. Анафаза

E. Інтерфаза

47. При тиреотоксикозі підвищується продукція тиреоїдних гормонів ТЗ та Т4, розвивається схуднення, тахікардія, психічне збудження та інше. Як саме впливають тиреоїдні гормони на енергетичний обмін в мітохондріях клітин?

A. Блокують субстратне фосфорилювання

B. Роз'єднують окислення та окисне фосфорилювання

C. Активують окисне фосфорилювання.

D. Активують субстратне фосфорилювання

E. Блокують дихальний ланцюг

48. Хворий 60 років госпіталізований до хірургічного відділення в зв'язку з інфекцією, викликаною синьогнійною паличкою, чутливою до антибіотика пеніцилінового ряду. Вкажіть, який з наведених пеніцилінів має виражену активність по відношенню до Pseudomonas aeruginosa?

A. Карбеніцилін

B. Бензилпеніцилін

C. Метицилін

D. Феноксиметилпеніцилін

E. Оксацилін

49. У людини внаслідок тривалого голоду вання швидкість клубочкової фільтрації зросла на 20%. Найбільш імовірною причиною змін фільтрації в зазначених умовах є:

A. Збільшення ниркового плазмотоку

B. Збільшення коефіцієнту фільтрації

C. Збільшення проникності ниркового фільтру

D. Збільшення системного артеріального тиску

E. Зменшення онкотичного тиску плазми крові

50. До інфекційної лікарні надійшов пацієнт з діареєю. Під час бактеріоскопічного дослідження фекальних мас виявили грамм-негативні зігнуті палички. Яке захворювання можна припустити у хворого?

A. Кишкова форма чуми

B. Сальмонельозний гастроентерит

C. Дифтерія

D. Холера

E. Черевний тиф

51. У препаратах подані зрізи органів кровотворення та імуногенезу людини, для яких характерна наявність лімфоїдної тканини, що формує різноманітні структури (лімфатичні вузлики, дольки, тяжі). Визначте, в якому з органів відбувається антигеннезалежна проліферація та диференціювання лімфоцитів?

A. Лімфатичні вузли

B. Гемолімфатичні вузли

C. Селезінка

D. Тимус

E. Мигдалик

52. Трансмуральний інфаркт міокарда у хворого ускладнився розвитком гострої лівошлуночкової недостатності. Що є найбільш типовим для цього стану?

A. Артеріальна гіпертензія

B. Набряк легенів

C. Ціаноз

D. Асцит

E. Набряк кінцівок

53. Приймання оральних контрацептивів, які містять статеві гормони, пригнічує секрецію гормонів гіпофіза. Секреція якого з наведених гормонів пригнічується при прийманні оральних контрацептивів, які містять статеві гормони?

A. Соматотропний

B. Окситоцин

C. Фолікулостимулюючий

D. Вазопресин

E. Тиреотропний

54. Після позалікарняного аборту у жінки прогресував гнійний ендоміометрит зі смертельним наслідком. При розтині померлої виявлені чисельні абсцеси легень, субкапсулярні гнійнички в нирках, гіперплазія селезінки. Яка форма сепсису виникла у хворої?

A. Легеневий сепсис

B. Уросепсис

C. Хроніосепсис

D. Септикопіємія

E. Септицемія

55. Внаслідок росту пухлини у порожнину ІІІ шлуночка головного мозку у пацієнта розвиваються вегетативні розлади у вигляді порушення сну, терморегуляції, усіх видів обміну, нецукрового діабету. Подразнення ядер якої ділянки головного мозку викликає ці симптоми?

A. Міст

B. Покришка середнього мозку

C. Гіпоталамус

D. Довгастий мозок

E. Ніжки мозку

56. У пацієнта, який чітко виконував рекомендації по дотриманню певної дієти протягом 10 днів, було проведене дослідження величини дихального коефіцієнту. Встановлено, що він дорівнює 1. Якої дієти дотримувався пацієнт?

A. З переважним вмістом білків і вуглеводів

B. З переважним вмістом вуглеводів

C. З переважним вмістом білків іжирів

D. З переважним вмістом жирів і вуглеводів

E. Змішаної

57. Дитина 5 років надійшла до ЛОР-відділення з діагнозом гнійне запалення середнього вуха. Захворювання розпочалося із запалення носоглотки. Через який канал скроневої кістки інфекція потрапила в барабанну порожнину?

A. М'язовотрубний канал

B. Сонний канал

C. Сонно-барабанні канальці

D. Барабанний каналець

E. Каналець барабанної струни

58. Для постановки туберкулінової проби дитині внутрішньошкірно введено туберкулін. Через 24 години в місці введення відзначена виражена гіперемія, ущільнення тканин. Який механізм лежить в основі розвитку даних змін?

A. Утворення гранульом

B. Клітинна цитотоксичність

C. Цитотоксичність реагінового типу

D. Антитільна цитотоксичність

E. Імунокомплексна цитотоксичність

59. Під час запалення відзначається підвищення проникливості судин мікроциркуляторного русла, збільшення в них гідродинамічного тиску крові. У міжклітинній рідині має місце підвищення осмотичної концентрації і дисперсності білкових структур. Який вид набряку буде спостерігатися в цьому випадку?

A. Колоїдно-осмотичний

B. Мембраногенний

C. Лімфогенний

D. Гідродинамічний

E. Змішаний

60. Тварині в експерименті перерізали передні корінці п'яти сегментів спинного мозку. Які зміни відбудуться в зоні іннервації?

A. Втрата температурної чутливості

B. Втрата рухів

C. Гіперчутливість

D. Втрата пропріоцептивної чутливості

E. Втрата дотикової чутливості

61. Внаслідок активації іонних каналів зовнішньої мембрани збудливої клітини значно збільшився її потенціал спокою. Які канали були активовані?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 340; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!