Прав и льнівідповіді на тест “Крок 1 Лікувальна справа” 1998р. 21 страница



A. Синтез кетонових тіл

B. Синтез стероїдних гормонів

C. Синтез ліпідів

D. Транспорт жирних кислот у мітохондрії

E. Тканинне дихання

166. З хімічного виробництва в токсикологічне відділення доставлено хворого з отруєнням ртуттю. Який препарат слід використати в даній ситуації?

A. Активоване вугілля

B. Унітіол

C. Ізонітрозин

D. Ентеросорбент СКН

E. Налоксон

167. У хворого з гіпохромною анемією січеться і випадає волосся, відзначається підвищена ламкість нігтів, порушений смак. Який механізм розвитку зазначених симптомів?

A. Зниження продукції тиреоїдних гормонів

B. Дефіцит залізовмісних ферментів

C. Дефіцит вітаміну А

D. Дефіцит вітаміну В12

E. Зниження продукції паратирину

168. У лабораторії при мікроскопії харкотиння хворого на пневмонію випадково виявлені личинки. При аналізі крові виявлена еозинофілія. Який гельмінтоз можна передбачити?

A. Трихоцефальоз

B. Опісторхоз

C. Парагонімоз

D. Аскаридоз

E. Ентеробіоз

169. При нанесенні стоматологом пероксиду водню на слизову оболонку порожнини рота з'явилася інтенсивна піна. Який фермент спричиняє такий ефект?

A. Каталаза

B. Метгемоглобінредуктаза

C. Глюкозо-6-фосфатдегідрогеназа

D. Холінестераза

E. Ацетилтрасфераза

170. Хворого госпіталізовано зі скаргами на блювання, запаморочення, двоїння в очах, утруднене ковтання. Лікар запідозрив ботулізм. Які методи діагностики доцільно використати для підтвердження діагнозу?

А.-

B. Алергічну пробу, серологічний

C. Біологічну пробу, бактеріологічний

D. Протозоологічний, мікроскопічний

E. Бактеріологічний, мікологічний

171. У чоловіка 42 років, який страждає на подагру, в крові підвищена концентрація сечової кислоти. Для зниження рівня сечової кислоти йому призначено алопуринол. Конкурентним інгібітором якого фермента є алопуринол?

A. Аденозиндезамінази

B. Ксантиноксидази

C. Гіпоксантинфосфорибозилтрансферази

D. Гуаніндезамінази

E. Аденінфосфорибозилтрансферази

172. Під час патронажу лікар виявив у дитини симетричну шорсткість щік, діарею, порушення нервової діяльності. Нестача яких харчових факторів є причиною такого стану?

A. Лізин, аскорбінова кислота

B. Метіонін, ліпоєва кислота

C. Треонін, пантотенова кислота

D. Фенілаланін, пангамова кислота

E. Нікотинова кислота, триптофан

173. У чоловіка 52 років діагностовано системний амебіаз з ураженням кишечника, печінки, легень. Який препарат слід призначити?

A. Метронідазол

B. Тетрациклін

C. Хініофон

D. Ентеросептол

E. Хінгамін

174. У процесі метаболізму в організмі людини утворюються активні форми кисню, у тому числі супероксидний аніон-радикал. За допомогою якого ферменту інактивується цей аніон?

A. Пероксидаза

B. Супероксиддисмутаза

C. Глутатіонпероксидаза

D. Каталаза

E. Глутатіонредуктаза

175. На мікропрепараті червоного кісткового мозку виявляються численні капіляри, через стінку яких у кровоносне русло виходять зрілі формені елементи крові. До якого типу належать ці капіляри ?

A. Синусоїдні

B. Вісцеральні

C. Лімфатичні

D. Соматичні

E. Фенестровані

176. В експерименті на спинному мозку при збудженні альфа-мотонейронів м'язів-згиначів відзначено гальмування альфа-мотонейронів м'язів-розгиначів. Який вид гальмування лежить в основі цього явища?

A. Латеральне

B. Деполяризаційне

C. Пресинаптичне

D. Реципрокне

E. Зворотнє

177. У хворого на цукровий діабет змінилось значення рН та стало дорівнювати 7,3. Визначення компонентів якої буферної системи використовується для діагностики розладів кислотно-лужної рівноваги?

A. Білкової

B. Оксигемоглобінової

C. Бікарбонатної

D. Фосфатної

E. Гемоглобінової

178. Хворий 45 років госпіталізований до хірургічного відділення зі скаргами на раптовий гострий біль в надчеревній ділянці. Після обстеження встановлено діагноз: перфоративна (проривна) виразка задньої стінки шлунка. Куди вилився вміст шлунка в момент перфорації?

A. В лівий брижовий синус

B. В передшлункову сумку

C. В правий брижовий синус

D. В печінкову сумку

E. В сальникову сумку

179. У групі дітей, які їли солодкий соковитий кавун, у двох з'явились ознаки отруєння: різка слабість, запаморочення, головний біль, блювання, задишка, тахікардія, синюшність губів, вух, кінчиків пальців. Лабораторний аналіз кавуна показав високий вміст нітратів. Який провідний механізм у патогенезі отруєння тільки у двох дітей?

A. Недостатність мет-Нb-редуктази

B. Недостатність супероксиддисмутази

C. Недостатність глутатіон-піроксидази

D. Блокада цитохромоксидази

E. Недостатність каталази

180. У хворого з тимомою (пухлиною вилочкової залози) спостерігається ціаноз, розширення підшкірної венозної сітки і набряк м'яких тканин обличчя, шиї, верхньої половини тулуба і верхніх кінцівок. Який венозний стовбур перетиснено пухлиною?

A. Верхня порожниста вена

B. Передня яремна вена

C. Внутрішня яремна вена

D. Зовнішня яремна вена

E. Підключична вена

181. Під час мікроскопічного дослідження збільшеного шийного лімфатичного вузла дівчинки 14 років було знайдено, що тканинна будова вузла порушена, лімфоїдні фолікули відсутні, є ділянки склерозу та вогнища некрозу, клітинний склад вузла поліморфний, присутні лімфоцити, еозинофіли, атипові клітини великих розмірів з багаточасточковими ядрами (клітиниБерезовського-Штернберга) та одноядерні клітини також великих розмірів. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Лімфома Беркітта

B. Гострий лімфолейкоз

C. Лімфогранулематоз

D. Хронічний лімфолейкоз

E. Грибоподібний мікоз

182. До лікаря-інфекціоніста з хворою дитиною звернулися батьки, які тривалий час працювали в одній азіатській країні. У дитини шкіра землистого кольору, втрата апетиту, в'ялість, збільшені печінка, селезінка, периферичні лімфатичні вузли. Яке протозойне захворювання можна припустити у дитини?

A. Вісцеральний лейшманіоз

B. Токсоплазмоз

C. Амебіаз

D. Балантидіаз

E. Лямбліоз

183. При моделюванні запалення нижньої кінцівки у тварини підвищилася температура тіла, збільшився вміст антитіл та лейкоцитів у крові. Які речовини зумовили розвиток цих загальних реакцій організму при запаленні?

A. Соматомедини

B. Uлюкокортикоїди

C. Інтерлейкіни

D. Лейкотриєни

E. Мінералокортикоїди

184. У хворого 60 років внаслідок злоякісної пухлини великого сосочка дванадцятипалої кишки виникла обтураційна жовтяниця. Просвіт якої анатомічної структури стискується пухлиною?

A. Міхурова протока

B. Права печінкова протока

C. Печінково-підшлункова ампула

D. Загальна печінкова протока

E. Ліва печінкова протока

185. Хворій 34 років 3 роки тому було встановлено діагноз гломерулонефриту. За останні 6 місяців з'явилися набряки. Що лежить в основі їх розвитку?

A. Порушення білковоутворюючої функції печінки

B. Гіперпродукція вазопресину

C. Гіперальдостеронізм

D. Гіперосмолярність плазми

E. Протеїнурія

186. У крові хворого збільшена концентрація пірувату, значна кількість його екскретується з сечею. Який авітаміноз спостерігається у хворого?

A. Авітаміноз В1

B. Авітаміноз В3

C. Авітаміноз В6

D. Авітаміноз Е

E. Авітаміноз В2

187. Дитина 10 років скаржиться на слабкість, нудоту, дратівливість. На білизні знайдені гельмінти білого кольору завдовжки 5-10 мм. Під час мікроскопії зскрібка з перианальних складок виявлені безбарвні яйця несиметричної форми. Вкажіть, який гельмінт паразитує у дитини?

A. Волосоголовець

B. Гострик

C. Кривоголовка

D. Трихінела

E. Аскарида людська

188. Хвора 27 років закрапала в очі краплі, до складу яких входить пеніцилін. Через декілька хвилин з'явилися свербіння та печіння шкіри, набряк губ та повік, кашель зі свистом, став знижуватися артеріальний тиск. Які імуноглобуліни беруть участь у розвитку цієї алергічної реакції?

A. IgM і IgG

B. IgE і IgG

C. IgM і IgD

D. IgG і IgD

E. IgA і IgM

189. В крові хворого виявлено низький рівень альбумінів і фібриногену. Зниження активності яких органел гепатоцитів печінки найбільш вірогідно обумовлює це явище?

A. Агранулярної ендоплазматичної сітки

B. Лізосом

C. Гранулярної ендоплазматичної сітки

D. Мітохондрій

E. Комплексу Гольджі

190. У хворого 30 років з дизентерією, підтвердженою бактеріологічно, з'явились ознаки парапроктита. Про яку стадію місцевих змін найбільш імовірно йде мова у даного хворого?

A. Фолікулярний коліт

B. Стадія загоєння виразок

C. Стадія утворення виразок

D. Фібринозний коліт

E. Катаральний коліт

191. У крові пацієнта вміст глюкози натщесерце був 5,65 ммоль/л, через 1 годину після цукрового навантаження становив 8,55 ммоль/л, а через 2 години - 4,95 ммоль/л. Такі показники характерні для:

A. Здорової людини

B. Хворого з інсулінозалежним цукровим діабетом

C. Хворого з прихованим цукровим діабетом

D. Хворого з тиреотоксикозом

E. Хворого з інсулінонезалежним цукровим діабетом

192. Хворий 46 років скаржиться на утруднення носового дихання. У біоптаті потовщеної слизової носа знайдені клітини Мікуліча, скупчення епітеліоїдних клітин, плазмоцити, лімфоцити, гіалінові кулі. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Аденовірусний риніт

B. Алергічний риніт

C. Менінгококовий назофарингіт

D. Склерома

E. Риновірусна інфекція

193. До лікаря звернувся хворий із скаргами на постійну спрагу. Виявлена гіперглікемія, поліурія та підвищений вміст 17-кетостероїдів у сечі. Яке захворювання найбільш імовірне?

A. Аддісонова хвороба

B. МікседемаC. Глікогеноз І типу

D. Стероїдний діабет

E. Інсулінозалежний діабет

194. З носоглотки дитини 5 років виділено мікроорганізм, який за морфологічними та біохімічними ознаками ідентичний Corynebacterium diphtheriae, але не утворює екзотоксин. У результаті якого процесу цей мікроорганізм може стати токсигенним?

A. Фагова конверсія

B. Пасаж через організм чутливих тварин

C. Вирощування у присутності антитоксичної сироватки

D. Хромосомна мутація

E. Культивування на телурітовому середовищі

195. До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість у роті, світлобоязнь та порушення зору. Шкіра гіперемійована, суха, зіниці розширені, тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який із лікарських засобів доцільно застосувати?

A. Прозерин

B. Діазепам

C. Пілокарпін

D. Армін

E. Дипіроксим

196. У жінки 68 років після інсульту відсутні рухи в верхній та нижній правій кінцівках. Тонус м'язів цих кінцівок і рефлекси в них підвищені. Є патологічні рефлекси. Яка це форма паралічу?

A. Тетраплегія

B. Моноплегія

C. Параплегія

D. Дисоціація

E. Геміплегія

197. Тестостерон і його аналоги збільшують масу скелетних м'язів, що дозволяє використовувати їх для лікування дистрофій. Взаємодією гормону з яким клітинним субстратом зумовлена ця дія?

A. Ядерні рецептори

B. Рибосоми

C. Хроматин

D. Білки-активатори транскрипциії

E. Мембранні рецептори

198. Хвора 25 років звернулася зі скаргами на погіршення зору. При огляді виявлено порушення акомодації, зіниця розширена, не реагує на світло. Функція яких м'язів порушена?

A. М'яз, що звужує і м'яз, що розширює зіницю

B. М'яз, що розширює зіницю, війковий

C. Верхній навскісний, війковий

D. Латеральний прямий, м'яз, що звужує зіницю

E. М'яз, що звужує зіницю, війковий

199. До лікаря звернулися пацієнти з подібними скаргами: слабкість, болі в кишечнику, розлад ШКТ. Після дослідження фекалій з'ясувалось, що терміновій госпіталізації підлягає один з пацієнтів, у якого були виявлені цисти з чотирма ядрами. Для якого найпростішого характерні такі цисти?

A. Кишкова амеба

B. Балантидій

C. Дизентерійна амеба

D. Лямблія

E. Трихомонада

200. Хлопчик 13 років скаржиться на загальну слабість, запаморочення, втомлюваність. Спостерігається відставання у розумовому розвитку. В крові та сечі висока концентрація валіну, ізолейцину, лейцину. Сеча специфічного запаху. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Хвороба Аддісона

B. Хвороба кленового сиропу

C. Базедова хвороба

D. Тирозиноз

E. Гістидинемія


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 318; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!