Прав и льнівідповіді на тест “Крок 1 Лікувальна справа” 1998р. 20 страница



A. Aorta abdominalis

B. Vena hepatica

C. Vena cava inferior

D. Vena porta

E. Vena cava superior

115. У хворої, яка страждає на тромбофлебіт глибоких вен гомілки, раптово настала смерть. На розтині трупа у загальному стовбурі і біфуркації легеневої артерії знайдено червоні пухкі маси з тьмяною гофрованою поверхнею, що лежать вільно. Який патологічний процес виявив патологоанатом?

A. Тромбоемболія

B. Жирова емболія

C. Тканинна емболія

D. Емболія стороннім тілом

E. Тромбоз

116. Під час емоційного збудження частота серцевих скорочень у людини 30 років досягла 112 на хв. Який відділ провідної системи серця є відповідальним за цю зміну?

A. Пучок Гіса

B. Синоатріальний вузол

C. Ніжки пучка Гіса

D. Атріовентрикулярний вузол

E. Волокна Пуркін'є

117. Хворий скаржиться на часте та утруднене сечовиділення. Порушення структури якого з наведених утворень є причиною цього?

A. Бульбоуретральні залози

B. Простата

C. Яєчка

D. Придатки яєчка

E. Сім'яні міхурці

118. До клініки доставили пацієнта 32 років з масивною крововтратою внаслідок автодорожної травми. Пульс 110 уд/хв., частота дихання - 22 за хв., AT -100/60 мм рт. ст. Яка зміна крові із перелічених буде найбільш характерною через 1 годину після крововтрати?

A. Гіповолемія

B. Лейкопенія

C. Еритропенія

D. Гіпопротеїнемія

E. Гіпохромія еритроцитів

119. У хворого 27 років виявлено патологічні зміни печінки і головного мозку. У плазмі крові виявлено різке зниження, а в сечі підвищення вмісту міді. Поставлено діагноз - хвороба Вільсона. Активність якого ферменту в сироватці крові необхідно дослідити для підтвердження діагнозу?

A. Карбоангідрази

B. Лейцинамінопептидази

C. Алкогольдегідрогенази

D. Ксантиноксидази

E. Церулоплазміну

120. Під час розтину мертвонародженої дитини виявлено аномалію розвитку серця: шлуночки не розмежовані, з правої частини виходить суцільний артеріальний стовбур. Для якого класу хребетних тварин характерна подібна будова серця?

A. Птахи

B. Рептилії

С.Риби

D. Амфібії

E. Ссавці

121. Внаслідок впливу гама-випромінювання ділянка ланцюга ДНК повернулась на 180 градусів. Який з наведених видів мутацій відбувся в ланцюзі ДНК?

A. Делеція

B. Реплікація

C. Дуплікація

D. Інверсія

E. Транслокація

122. Хворий скаржиться на слабкість, задишку, набряки нижніх кінцівок. Діагноз - хронічна серцева недостатність. Який засіб необхідно призначити хворому в першу чергу?

A. Кофеїн

B. Дігитоксин

C. Раунатин

D. Анаприлін

E. Папаверін

123. У молодої людини в м'яких тканинах лівого стегна з'явилось безболісне новоутворення без чітких меж. В біоптаті тканини новоутворення нагадують риб'яче м'ясо, складаються з незрілих фібробластоподібних клітин з численними мітозами, які проростають в м'язи. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Рак

B. Фіброма

C. Фібросаркома

D. Міома

E. Міосаркома

124. На препараті яєчника, забарвленому гематоксиліном-еозином, визначається фолікул, в якому клітини фолікулярного епітелію розміщені в 1-2 шари і мають кубічну форму, навколо овоцита видно оболонку яскраво-червоного кольору. Назвіть цей фолікул:

A. Примордіальний

B. Первинний

C. Вторинний

D. Атретичний

E. Зрілий

125. У комплексному лікуванні гіпертонічної хвороби хворому був призначений сечогінний препарат. Через кілька днів AT знизився, але виникли ознаки гіпокаліємії. Який препарат міг викликати таке ускладнення?

A. Тріамтерен

B. Еналапріл

C. Фуросемід

D. Клофелін

E. Спіронолактон

126. У померлого 58 років на розтині мітральний клапан деформований, потовщений, змикається не до кінця. Мікроскопічно: вогнища колагенових волокнинок еозинофільні, дають плюсову реакцію на фібрин. Найвірогідніше це:

A. Мукоїдне набухання

B. Амілоїдоз

C. Гіаліноз

D. Фібриноїдне набухання

E. Фібринозне запалення

127. У тяжко травмованої людини поступово настала біологічна смерть. Свідченням цього є:

A. У клітинах відбувається аутоліз і розкладання

B. Відсутність рухливості

C. Непритомність

D. Невпорядкованість хімічних процесів

E. Відсутність серцебиття і дихання

128. У 12-річного хлопця часто виникають вірусні та бактеріальні інфекції, екзематозні ураження шкіри. Під час обстеження виявлено зменшення Т-лімфоцитів та IgM при нормальному вмісті IgA і IgG. Який вид патології імунної системи спостерігається у хворого?

A. Комбінований імунодефіцит

B. Синдром Шерешевського-Тернера

C. Гіпоплазія тимуса

D. Спадковий дефіцит системи комплементу

E. Гіпогаммаглобулінемія Брутона

129. Хворий похилого віку скаржиться на головний біль, запаморочення, швидку втомлюваність, погіршення пам'яті. В анамнезі черепно-мозкова травма. Препарат якої групи необхідно призначити хворому?

A. Ноотропні

B. Транквілізатори

C. Снодійні

D. Нейролептики

E. Анальгетики

130. Підвищена ламкість судин, руйнування емалі і дентину у хворих на цингу здебільшого обумовлені порушенням дозрівання колагену. Який етап модифікації проколагену порушений при цьому авітамінозі?

A. Видалення з проколагену С-кінцевого пептиду

B. Гликозилювання гидроксилізинових залишків

C. Відщеплення N-кінцевого пептиду

D. Утворення поліпептидних ланцюгів

E. Гидроксилювання проліну

131. У хворого М., 45 років, при аналізі ЕКГ встановлено: ритм синусовий, число передсердних комплексів більше числа шлуночкових комплексів; прогресуюче подовження інтервалу P-Q від комплексу до комплексу; випадання окремих шлуночкових комплексів; зубці Р та комплекси QRST без змін. Назвіть тип порушення серцевого ритму.

A. Внутрішньопередсердна блокада

B. Атріовентрикулярна блокада II ступеня

C. Сіноаурікулярна блокада

D. Атріовентрикулярна блокада І ступеня

E. Повна атріовентрикулярна блокада

132. Протягом двох тижнів хвора приймала мікстуру, призначену невропатологом з приводу неврастенії. Самопочуття хворої дещо покращилось, однак незабаром з'явились скарги на нежить, кон'юнктивіт, шкірні висипи, млявість та послаблення пам'яті. Був встановлений діагноз „бромізм”. Що доцільно призначити для послаблення симптомів?

A. Поліглюкін

B. Розчин глюкози 5%

C. Натрію хлорид

D. -

Е. Аспаркам

133. Хворий 62 років надійшов до невро логічного відділення з приводу мозкового крововиливу. Стан тяжкий. Спостерігається наростання глибини і частоти дихання, а потім його зменшення до апное, після чого цикл дихальних рухів відновлюється. Який тип дихання виник у хворого?

A. Гаспінг-дихання

B. Апнеїстичне

C. Кусмауля

D. Біота

E. Чейна-Стокса

134. При дослідженні крові хворого виявлено значне збільшення активності МВ-форм КФК (креатинфосфокінази) та ЛДГ-1. Яка найбільш імовірна патологія?

A. Інфаркт міокарда

B. Панкреатит

C. Гепатит

D. Холецистит

E. Ревматизм

135. Хворий на цукровий діабет після ін'єкції інсуліну знепритомнів, почалися судоми. Який результат може дати біохімічний аналіз крові на вміст цукру?

A. 1,5 ммоль/л

B. 8,0 ммоль/л

C. 5,5 ммоль/л

D. 3,3 ммоль/л

E. 10,0 ммоль/л

136. У хворого із запаленням легень непереносимість антибіотиків. Який з комбінованих сульфаніламідних препаратів слід призначити хворому?

A. Бісептол

B. Сульфадиметоксин

C. Етазол

D. Сульфацил натрію

E. Стрептоцид

137. Терапія анаприліном позитивно вплинула на динаміку хвороби у жінки 44 років, яка страждає стенокардією. Який головний механізм дії цього препарату?

A. Зменшення енергозатрат міокарда внаслідок зниження навантаження

B. Блокада β-адренорецепторів і зниження потреби міокарда в кисні

C. Збільшення надходження кисню в міокард

D. Зниження потреби і збільшення надходження кисню в міокард

E. Зменшення окислювального обміну в міокарді внаслідок блокади ферментів циклу Кребса

138. Хворий на цукровий діабет вчасно не отримав ін'єкцію інсуліну, що призвело до розвитку гіперглікемічної коми (вміст глюкози в крові - 50 ммоль/л). Який механізм є головним у розвитку цієї коми?

A. Гіпонатріємія

B. Ацидоз

C. Гіпокаліємія

D. Гіперосмія

E. Гіпоксія

139. У жінки виявлено пухлину яєчника. Показана операція. Яку зв'язку повинен перерізати хірург, щоб відділити яєчник від матки?

A. Широку зв'язку матки

B. Бічну пупкову зв'язку

C. Власну зв'язку яєчника

D. Зв'язку, що підвішує яєчник

E. Круглу зв'язку матки

140. Дитина 7 років не може відвести плече і підняти його до горизонтального рівня, до обличчя руку приводить лише тильною стороною при деякій абдукції плеча (за рахунок надостного м'яза) - рука „сурмача”? Активна функція якого м'яза відсутня?

A. Великого круглого

B. Малого круглого

C. Дельтовидного

D. Підостного

E. Великого грудного

141. В експерименті на тварині видалення ділянки кори півкуль мозку усунуло раніше вироблені умовні рефлекси на світлове подразнення. Яку ділянку кори було видалено?

A. Потилична кора

B. Скронева доля

C. Лімбічна кора

D. Постцентральна звивина

E. Прецентральна звивина

142. Жінці з дисфункціональною матковою кровотечею зробили діагностичне вишкрібання. Гістологічно у зскрібку виявлено велику кількість звивистих залоз, просвіти окремих залоз кістозно розширені. Назвіть різновид загальнопатологічного процесу в ендометрії:

A. Гіпертрофічні розростання

B. Дисплазія

C. Метаплазія

D. Залозисто-кістозна гіперплазія

E. Атрофія

143. У хворого з верхнім типом ожиріння клінічно тривало відзначалися артеріальна гіпертонія, гіперглікемія, глюкозурія. Смерть настала від крововиливу в головний мозок. Під час патоморфологічного дослідження виявлені базофільна аденома гіпофіза, гіперплазія кори наднирників. Який найбільш імовірний діагноз

A. Акромегалія

B. Хвороба Іценко-Кушінга

C. Адипозогенітальна дистрофія

D. Гіпофізарний нанізм

E. Цукровий діабет

144. Тварині, сенсибілізованій туберкуліном, внутрішньоочеревинно введений туберкулін. Через 24 години при лапаротомії виявлено венозну гіперемію та набряк очеревини. У мазках-відбитках з очеревини велика кількість лімфоцитів та моноцитів. Який патологічний процес у тварини?

A. Серозне запалення

B. Фібринозне запалення

C. Гнійне запалення

D. Асептичне запалення

E. Алергійне запалення

145. Дівчинка 10 років часто хворіє на гострі респіраторні інфекції, після яких спостерігаються множинні точкові крововиливи в місцях тертя одягу. Гіповітаміноз якого вітаміна має місце в дівчинки?

А.В2

В.С

С.А

D.B1

Е.В6

146. При розтині померлої в комі молодої людини виявлено поширений тромбоемболічний інфаркт лівої півкулі мозку, велика септична селезінка, імунокомплексний гломерулонефрит, виразки в стулках аортального клапана, прикриті поліпоподібними тромбами з колоніями стафілококів. Яке захворювання викликало церебральну тромбоемболію?

A. Септичний бактеріальний ендокардит

B. Гострий ревматичний вальвуліт

C. Ревматичний тромбендокардит

D. Септикопіємія

E. Септицемія

147. У крові хворих на цукровий діабет спостерігається підвищення вмісту вільних жирних кислот. Причиною цього може бути:

A. Підвищення активності тригліцеридліпази адипоцитів

B. Зниження активності фосфатидилхолінхолестерин-ацилтрансферази плазми крові

C. Накопичення в цитозолі пальмітоїл-КоА

D. Активація синтезу аполіпопротеїнів А-1, А-2, А-4

E. Активація утилізації кетонових тіл

148. У хворої з клінічними ознаками імунодефіциту кількість та функціональна активність Т- і В-лімфоцитів не змінені. Під час обстеження на молекулярному рівні виявлено дефект, при якому порушена функція антигенпрезентації імунокомпетентним клітинам. Дефект яких клітин є найбільш імовірним?

A. Т-лімфоцити, В-лімфоцити

B. NK-клітини

C. Макрофаги, моноцити

D. 0-лімфоцити

E. Фібробласти, Т-лімфоцити, В-лімфоцити

149. У потерпілого травма ліктьового суглоба з відриванням медіального надвиростка плечової кістки. Який нерв може бути пошкоджено при цій травмі?

A. М'язово-шкірний

B. Серединний

C. Ліктьовий

D. Променевий

E. Медіальний шкірний нерв передпліччя

150. Під час вивчення родоводу сім'ї, в якій спостерігається гіпертрихоз (надмірне оволосіння вушних раковин), виявлено, що ця ознака зустрічається в усіх поколіннях тільки у чоловіків і успадковується від батька до сина. Визначте тип успадкування гіпертрихозу:

A. Зчеплений з Х-хромосомою рецесивний

B. Зчеплений з Х-хромосомою домінантний

C. Аутосомно-домінантний

D. Зчеплений з Y-хромосомою

E. Аутосомно-рецесивний

151. Хворий 50 років скаржиться на спрагу, п'є багато води, виражена поліурія. Глюкоза крові 4,8 ммоль/л, в сечі глюкози і ацетону немає, сеча безбарвна, питома вага 1,002-1,004. Яка причина поліурії?

A. Альдостеронізм

B. Інсулінова недостатність

C. Нестача вазопресина

D. Гіпотиреоз

E. Тиреотоксикоз

152. При отруєнні аманітином (отрутою блідої поганки) блокується РНК-полімераза В(ІІ). При цьому припиняється:

A. Синтез т-РНК

B. Синтез праймерів

C. Дозрівання м-РНК

D. Зворотня транскрипція

E. Синтез м-РНК

153. Який механізм тепловіддачі найбільш ефективно спрацьовує при перебуванні людини в умовах 80% вологості повітря та температурі навколишнього середовища +35°С?

А. Випаровування

В.-

C. Теплопроведення

D. Радіація

E. Конвекція

154. В приймально-діагностичне відділення доставлено жінку 38 років з матковою кровотечею. Які найбільш вірогідні зміни зі сторони крові відбудуться?

A. Зменшення гематокритного числа

B. Лейкоцитоз

C. Збільшення гематокритного числа

D. Лейкопенія

E. Еритроцитоз

155. Під час мікроскопії волосини хворого, взятої з уражених ділянок, виявлені обривки міцелія гриба, спори, пухирці повітря і крапельки жиру. Для якого грибкового захворювання характерна така мікроскопічна картина волосини?

A. Фавус

B. Епідермофітія

C. Мікроспорія

D. Споротрихоз

E. Трихофітія

156. На електронній мікрофотографії біопсійного матеріалу подано легеню недоношеної дитини. Виявлено злипання стінки альвеол через відсутність сурфактанту. Порушення функції яких клітин стінки альвеоли зумовлює дану картину?

A. Альвеолоцитів ІІ типу

B. Альвеолоцитів І типу

C. Альвеолярних макрофагів

D. Секреторних клітин

E. Фібробластів

157. При жировій інфільтрації печінки порушується синтез фосфоліпідів. Вкажіть, яка з наведених речовин може посилювати процеси метилювання в процесі синтезу фосфоліпідів?

A. Аскорбінова кислота

B. Цитрат

C. Метіонін

D. Гліцерин

E. Глюкоза

158. У людини зменшений діурез, гіпернатріємія, гіпокаліємія. Гіперсекреція якого гормону може бути причиною таких змін?

A. Вазопресин

B. Альдостерон

C. Адреналін

D. Передсердний натрійуретичний фактор

E. Паратгормон

159. Під час інтраопераційної біопсії молочної залози виявлено ознаки тканинного атипізму, що виражається у порушенні співвідношення паренхіми і строми з переважанням останньої, різних розмірів і форми залозисті структури, вистелені одношаровим проліферуючим епітелієм. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Фіброаденома

B. Інфільтруючий рак

C. Неінфільтруючий рак

D. Мастит

E. Папілома

160. В експерименті у кролика було видалено верхній шийний вузол симпатичного стовбура. На боці видалення спостерігаються почервоніння і підвищення температури шкіри голови. Яка форма порушень периферичного кровообігу розвинулася у кроля?

A. Стаз

B. Нейропаралітична артеріальна гіперемія

C. Метаболічна артеріальна гіперемія

D. Нейротонічна артеріальна гіперемія

E. Венозна гіперемія

161. У крові чоловіка 26 років виявлено 18% еритроцитів сферичної, сплощеної, кулеподібної та остистої форми. Інші еритроцити були у формі двоввігнутих дисків. Як називається таке явище?

A. Патологічний анізоцитоз

B. Фізіологічний пойкілоцитоз

C. Еритроцитоз

D. Патологічний пойкілоцитоз

E. Фізіологічний анізоцитоз

162. При обстеженні хворого виявлене новоутворення в білій речовині півкуль великого мозку з локалізацією у коліні та передньому відділі задньої ніжки внутрішньої капсули. Волокна якого провідного шляху мозку будуть зруйновані?

A. Tr. parietooccipitopontinus

B. Tr. pyramidalis

C. Tr. frontothalamicus

D. Tr. thalamocorticalis

E. Tr. frontopontinus

163. Хворому 56 років із скаргами на спрагу та часте сечовиділення ендокринологом було встановлено діагноз цукрового діабету та призначено бутамід. Яким є механізм дії цього препарату?

A. Полегшує транспорт глюкози через клітинні мембрани

B. Сприяє засвоєнню глюкози клітинами тканин організму

C. Стимулює бета-клітини острівців Лангерганса

D. Пригнічує всмоктування глюкози в кишечнику

E. Пригнічує альфа-клітини острівців Лангерганса

164. Під час розтину тіла чоловіка, який тривалий час зловживав алкоголем, виявлено: печінка малих розмірів, щільна, дрібногорбиста. Мікроскопічно: псевдочасточки дрібні, розподілені вузькими прошарками сполучної тканини з лімфомакрофагальними інфільтратами; гепатоцити у стані великокрапельної жирової дистрофії. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Хронічний активний алкогольний гепатит

B. Хронічний персистуючий алкогольний гепатит

C. Жировой гепатоз

D. Токсична дистрофія печінки

E. Алкогольний цироз

165. Для підвищення результатів спортсмену рекомендовано застосовувати препарат, що містить карнітин. Який процес у найбільшому ступені активується карнітином?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 733; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!