Прав и льнівідповіді на тест “Крок 1 Лікувальна справа” 1998р. 12 страница



127. У хворого через 12 годин після гострого нападу загрудинного болю виявлено різке підвищення активності АсАТ у сироватці крові. Яка патологія з перерахованих буде найбільш імовірною?

А. Колагеноз

В. Нецукровий діабет

С. Інфаркт міокарда

D. Вірусний гепатит

Е. Цукровий діабет

128. Хворому з прогресуючою м'язовою дистрофією було проведено біохімічне дослідження сечі. Поява якої речовини у великій кількості в сечі може підтвердити захворювання м'язів у даного хворого?

А. Гіпурової кислоти

В. Порфиринів

С. Сечовини

D. Креатиніну

Е. Креатину

129. У жінки з первинним гіперпаратиреоїдизмом періодично повторюються напади ниркової коліки. Ультразвукове обстеження показало наявність дрібних каменів у нирках. Яка найбільш імовірна причина утворення цих каменів?

А. Гіперурикемія

В. Гіперкальціємія

С. Гіперфосфатемія

D. Гіперхолестеринемія

Е. Гіперкаліємія

130. У дитини із розумовою відсталістю встановлено зелене забарвлення сечі після додавання 5% розчину FeCl3. Про порушення обміну якої амінокислоти свідчить позитивний результат цієї діагностичної проби?

А. Тирозину

В. Триптофану

С. Фенілаланіну

D. Аргініну

Е. Глутаміну

131. При бактеріологічному дослідженні випорожнень чотиримісячної дитини з симптомами гострої кишкової інфекції на середовищі Ендо виросли у великій кількості червоні колонії. Які це можуть бути мікроорганізми?

А. Стафілококи

В. Сальмонели

С. Ешерихії

D. Шигели

Е. Стрептококи

132. Більша частина учасників експедиції Магеллана в Америку загинула від захворювання на авітаміноз, що проявлялось загальною слабістю, підшкірними крововиливами, випадінням зубів, кровотечею з ясен. Укажіть назву цього авітамінозу.

А. Рахіт

В. Пелагра

С. Анемія Бірмера

D. Скорбут (цинга)

Е. Поліневрит (бері-бері)

133. У 40-річного чоловіка із стенозуючим (без метастазів) раком стравоходу виявляються наступні зміни: атрофія скелетних м'язів, жирової клітковини. Шкіра землисто-коричневого забарвлення, епідерміс потоншаний, серце зменшене за розмірами. Міокард та печінка бурого кольору. Яка найбільш імовірна причина такого стану?

А. Ракова кахексія

В. Аліментарна кахексія

С. Бура атрофія

D. Хвороба Аддісона

Е. Міастенія

134. При дослідженні каріотипу у пацієнта були виявлені два типи клітин в однаковій кількості з хромосомними наборами 46XY і 47XXY. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Синдром Патау

В. Нормальний каріотип

С. Моносомія-Х

D. Синдром Клайнфельтера

Е. Синдром Дауна

135. У чоловіка 44 років, мисливця на ондатр, підвищилася температура тіла до 38°С, з'явилися головний біль, набряк повік, гіперемія кон'юнктив, на шкірі в ділянці шиї утворилася неглибока виразка. Вкажіть імовірного збудника захворювання.

A. Leptospira interrogans

В. Bacillus anthracis

С. Brusella suis

D. Yersinia pseudotuberculosis

E. Francisella tularensis

136. Чоловіку 35 років з виразковою хворобою зроблено резекцію антрального відділу шлунка. Секреція якого гастроінтестинального гормону внаслідок операції буде порушена найбільше?

А. Холецистокінін

В. Секретин

С. Гастрин

D. Гістамін

Е. Нейротензин

137. Під час розтину в верхній долі правої легені виявлений великий клиноподібний осередок темночервоної, щільної тканини. При гістологічному дослідженні в ній виявлений некроз стінок альвеол, просвіт альвеол щільно заповнений еритроцитами. Який процес розвинувся в легенях?

А. Карніфікація легень

В. Геморагічний інфаркт легень

С. Ателектаз легень

D. Крововилив у легені

Е. Гангрена легень

138. Хворий 2 роки тому переніс операцію резекції пілоричного відділу шлунка. Спостерігається слабість, періодична поява темних кіл перед очима, задишка. В аналізі крові: НЬ - 70 г/л, ер. - 3,0 * 1012/л, к. п. - 0,7. Які зміни еритроцитів у мазках крові найбільш характерні для даного стану?

А. Мікроцити

В. Макроцити

С. Овалоцити

D. Шизоцити

Е. Мегалоцити

139. При обстеженні чоловіка 45 років, що тривалий час перебував на рослинній дієті, виявлено негативний азотистий баланс. Яка особливість раціону стала причиною цього явища?

А. Недостатня кількість жирів і білків

В. Недостатня кількість жирів

С. Недостатня кількість білків

D. Надмірна кількість вуглеводів

Е. Надмірна кількість води

140. Куди треба провести катетер для забору лімфи з грудної лімфатичної протоки?

А. У нижню порожнисту вену

В. У верхню порожнисту вену

С. У лівий венозний кут

D. У правий венозний кут

Е. У ліву пахову вену

141. У хворого 27 років виявлено патологічні зміни печінки і головного мозку. У плазмі крові виявлено різке зниження, а в сечі підвищення вмісту міді. Поставлено діагноз - хвороба Вільсона. Активність якого ферменту в сироватці крові необхідно дослідити для підтвердження діагнозу?

А. Лейцинамінопептидази

В. Карбоангідрази

С. Церулоплазміну

D. Алкогольдегідрогенази

Е. Ксантиноксидази

142. У собаки в досліді подразнювали на шиї периферичний відрізок блукаючого нерва, при цьому спостерігали такі зміни серцевої діяльності:

А. Збільшення збудливості міокарда

В. Збільшення сили скорочень

С. Збільшення атріовентрикулярного проведення

D. Зменшення частоти скорочень

Е. Збільшення частоти та сили скорочень

143. Хворому виконана трансплантація рогівки. Які особливості будови рогівки дозволяють сподіватися на її приживлення, а не відторгнення?

А. Наявність одношарового плоского епітелію

В. Надмірна іннервація

С. Наявність багатошарового переднього епітелію

D. Відсутність кровоносних і типових лімфатичних судин

Е. Наявність сполучної тканини

144. У хворої на бронхіальну астму вірусне інфікування спровокувало астматичний статус зі смертельним кінцем. При гістологічному дослідженні легень виявлено спазм і набрякання бронхіол, в їх стінках виражена інфільтрація лімфоцитами, еозинофілами та іншими лейкоцитами, а також дегрануляція лаброцитів. Який механізм гіперчутливості лежить в основі описаних змін?

А. Аутоімунний

В. Реагінова реакція

С. Імунокомплексний

D. Запальний

Е. Імунозумовлений клітинний цитоліз

145. У жінки напередодні пологів ШОЕ 40 мм/год. Така величина ШОЕ зумовлена тим, що в крові підвищений вміст:

А. Ліпопротеїнів

В. Фібріногену

С. Еритроцитів

D. Альбумінів

Е. Білків

146. У хворого 42 років при дослідженні периферичної крові виявлено: гемоглобін 80 г/л, еритроцитів 3,2 * 1012/л, лейкоцитів 25 * 109/л; лейкоцитарна формула: базофілів - 5%, еозинофілів - 9%, мієлобластів - 3%, промієлоцитів - 8%; нейтрофілів: мієлоцитів -11%, метаміелоцитів - 22%, паличкоядерних -17%, сегментоядерних - 19%, лімфоцитів -3%, моноцитів - 3%. Яка патологія крові найбільш вірогідна у хворого:

А. Панмієлофтіз

В. Мієлобластний лейкоз

С. Промієлоцитарний лейкоз

D. Хронічний мієлолейкоз

Е. Еритромієлоз

147. У хворого 17 років інтраопераційно на нижній поверхні печінки виявлена пухлина розмірами 4,5x5,0x3,5 см із субсерозною локалізацією, темно-червоного кольору, на розрізі представлена порожнинами зі значним вмістом крові. Поставте попередній діагноз.

А, Кавернозна гемангіома

В. Капілярна гемангіома

С. Лімфангіома

D. Гемангіоперицитома

Е. Гемангіоендотеліома

148. Після травми передньої поверхні верхньої третини передпліччя у хворого затруднення пронації, послаблення долонного згинання кисті і порушення чутливості шкіри 1-3 пальців на долоні. Який нерв ушкоджено?

A. n. ulnaris

В. n. cutaneus antebrachii medialis

С. n. radialis

D. n. medianus

E. n. musculocutaneus

149. У жінки 63 років є ознаки ревматоїдного артриту. Підвищення рівня якого з перерахованих нижче показників крові буде найбільш значущим для підтвердження діагнозу?

А. Кислої фосфатази

В. Сумарних глікозаміногліканів

С. Загального холестерину

D. Ліпопротеїдів

Е. R-глікозидази

150. На аутопсії померлої, яка тривалий час хворіла цистітом і дискінезією сечоводів, виявлено морфологічні ознаки уремії. Нирка була нерівномірно рубцево-зморщена. У просвіті мисок - дрібні уратні камені та пісок. Гістологічне виявлено "щитовидну нирку", вогнища інтерстиційного запалення. Який із нижчеперерахованих діагнозів є найбільш імовірним?

А. Амілоїдно змрщена нирка

В. Атеросклеротично зморщена нирка

С. Хронічний пієлонефрит

D. Первинно зморщена нирка

Е. Гострий пієлонефрит

151. У хворого на глаукому спостерігається підвищення внутрішньоочного тиску при нормальній секреції водянистої вологи циліарним тілом. З ушкодженням яких структур стінки очного яблука пов'язане порушення відтоку рідини з передньої камери?

А. Судинної оболонки

В. Циліарного тіла

С. Заднього епітелію рогівки

D. Війкового м'яза

Е. Венозного синуса

152. Послаблення кровопостачання органа зумовлює розвиток гіпоксії, яка активізує функцію фібробластів. Об'єм яких елементів нарощується в цій ситуації?

А. Лімфатичних судин

В. Нервових елементів

С. Міжклітинної речовини

D. Судин мікроциркуляторного русла

Е. Паренхіматозних елементів органа

153. У хворого на цукровий діабет змінилось значення рН та стало дорівнювати 7,3. Визначення компонентів якої буферної системи використовується для діагностики розладів кислотно-лужної рівноваги?

А. Оксигемоглобінової

В. Білкової

С. Бікарбонатної

D. Фосфатної

Е. Гемоглобінової

154. Згідно з моделлю подвійної спіралі ДНК, запропонованої Уотсоном і Кріком, було встановлено, що один із ланцюгів зберігається при реплікації, а інший синтезується комплементарно першому. Як називається цей спосіб реплікації?

А. Дисперсний

В. Ідентичний

С. Консервативний

D. Аналогічний

Е. Напівконсервативний

155. Підліток 15 років, скаржиться на брак повітря, загальну слабість, серцебиття. ЧСС - 130 уд/хв, AT - 100/60 мм рт. ст. на ЕКГ комплекс QRS нормальної форми та тривалості. Число зубців Р та шлуночкових комплексів однакове, зубець Т злитий із зубцем Е Яка аритмія серця спостерігається у підлітка?

А. Мерехтіння передсердь

В. Тремтіння передсердь

С. Синусова екстрасистолія

D. Синусова тахікардія

Е. Передсердна пароксизмальна тахікардія

156. При мікроскопічному дослідженні пухлини верхньої губи виявлено, що вона побудована з числених щілиноподібних порожнин. Стінки порожнин вистелені сплощеним ендотелієм. Порожнини заповнені рідкою кров'ю і зсідками. Встановіть діагноз.

А. Гемангіоперицитома

В. Капілярна гемангіома

С. Кавернозна гемангіома

D. Венозна гемангіома

Е. Гломус-ангіома

157. Пацієнт скаржиться на запаморочення, відчуття спраги, затруднення ковтання, погане бачення близьких предметів. Об'єктивно: часте дихання, розширені зіниці, загальне збудження, балакучість, однак мова малозрозуміла. AT- 110/70 мм рт. ст., пульс 110/хв. На передозування якого препарату можуть вказувати наведені симптоми?

А. Атропіну

В. Морфіну

С. Кофеїну

D. Аміназину

Е. Ефедріну

158. У дитини, що одужує після кору, развинулася пневмонія, викликана умовно патогенними бактеріями. Яка найбільш імовірна форма цієї інфекції?

А. Реінфекція

В. Госпітальна інфекція

С. Персистуюча інфекція

D. Вторинна інфекція

Е. Суперінфекція

159. У чоловіка, що за життя страждав на бронхоектатичну хворобу, пневмосклероз з вираженими явищами кахексії, на розтині серце зменшене в розмірах, стінки стоншені, в'ялої консистенції, на розрізі тканина бурого кольору. Відкладання якого пігменту спостерігається в міокарді?

А. Гемосидерин

В. Гематоїдин

С. Цероїд

D. Ліпофусцин

Е. Ліпохроми

160. До гастроентерологічного відділення потрапив хворий 57 років з підозрою на синдром Золінгера-Еллісона, про що свідчило різке збільшення рівня гастрину у сироватці крові. Яке порушення секреторної функції шлунка найбільш імовірне?

А. Гіпосекреція гіпоацидна

В. Гіпосекреція гіперацидна

С. Ахілія

D. Гіперсекреція гіпоацидна

Е. Гіперсекреція гіперацидна

161. До інфекційного відділення лікарні госпіталізовано хворого з діагнозом бактеріальної дизентерії. Лабораторними дослідженнями встановлено, що збудник чутливий до багатьох протимікробних засобів, однак у хворого виявлені явища анемії. Який препарат протипоказаний хворому?

А. Ампіцилін

В. Левоміцетин

С. Фталазол

D. Ентеросептол

Е. Фуразолідон

162. Мати виявила у 5-річної доньки на перианальних складках білих "черв'ячків", які викликали у доньки свербіж та неспокій, і доставила їх в лабораторію. Виявлені білі гельмінти 0,5-1 см завдовжки, ниткоподібної форми, з загостреними кінцями, у деяких вони закручені. Який діагноз можна поставити?

А. Опісторхоз

В. Ентеробіоз

С. Аскародоз

D. Теніоз

Е. Дифілоботріоз

163. Який механізм тепловіддачі найбільш ефективно спрацьовує при перебуванні людини в умовах 80% вологості повітря та температурі навколишнього середовища +35°С?

А. Теплопровідність

В. Радіація

С. Конвекція

D.-

Е. Потовиділення

164. У жінки 68 років після інсульту відсутні рухи в верхній та нижній правій кінцівках. Тонус м'язів цих кінцівок і рефлекси в них підвищені. Є патологічні рефлекси. Яка це форма паралічу?

А. Дисоціація

В. Параплегія

С. Тетраплегія

D. Моноплегія

Е. Геміплегія

165. Для гістологічного дослідження доставлена видалена на операції матка. Під слизовою оболонкою визначені численні округлої форми вузли, які чітко відмежовані від оточуючої тканини. Мікроскопічно пухлина побудована з пучків гладкої мускулатури із явищами тканинного атипізму. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Рак матки

В. Фіброміоми

С. Лейоміосаркома

D. Лейоміома

Е. Хоріонепітеліома

166. До інфекційної лікарні надійшов хворий із гарячкою, що періодично повторюється. У препараті крові (товста крапля), забарвленому за методом Романовського-Гімза, виявлені спіралеподібні мікроорганізми з гострими кінцями синьо-фіолетового кольору. Який збудник виявлено?

А. Малярії

В. Висипного тифу

С. Поворотного тифу

D. Черевного тифу

Е. Лептоспірозу

167. До травмпункту звернувся чоловік 45 років після побутової травми плеча. Об'єктивно: відсутні функції розгинання, приведення та пронації плеча. Пошкодження якого м'яза викликало такий стан?

А. Підосний м'яз

В. Малий круглий м'яз

С. Підлопатковий м'яз

D. Великий круглий м'яз

Е. Надосний м'яз

168. Людина отримала електротравму. При цьому струм пройшов через серцевий м'яз. Які небезпечні порушення в роботі серця, що вимагають термінового втручання, можуть виникнути у цій ситуаціі?

А. Фібриляція шлуночків

В. Тахікардія

С. Фібриляція передсердь

D. Екстрасистолія

Е. Брадікардія

169. У родині зростає дочка 14 років, у якої спостерігаються деякі відхилення від норми: зріст її нижче, ніж у однолітків, відсутні ознаки статевого дозрівання, шия дуже коротка, плечі широкі. Інтелект у нормі. Яке захворювання можна припустити?

А. Синдром Шерешевського-Тернера

В. Синдром Едвардса

С. Синдром Патау

D. Синдром Клайнфельтера

Е. Синдром Дауна

170. До приймального відділення доставлений чоловік у непритомному стані. Об'єктивно: на зовнішні подразники хворий не реагує, дихання періодичне за типом Чейн-Стокса, зіниці звужені, зіничний рефлекс відсутній. Було встановлено, що дані симптоми зумовлені використанням морфіну. Призначити антидотну терапію.

А. Унітіол

В. Кальцію хлорид

С. Налоксон

D. Апоморфіна гідрохлорид

Е. Протаміну сульфат

171. У хворої 43 років на фоні септичного шоку визначається тромбоцитопенія, зменшення фібриногену, поява в крові продуктів деградації фібрину, петехіальні крововиливи. Яка найбільш вірогідна причина цих змін?

А. Екзогенна інтоксикація

В. Геморагічний діатез

С. ДВС-синдром

D. Аутоімунна тромбоцитопенія

Е. Порушення виробляння тромбоцитів

172. У хворого похилого віку спостерігали збільшення та потовщення пальців кистей, стоп, носа та нижньої щелепи. Із збільшенням виділення якого гормону пов'язані вказані порушення?

А. Тиреотропіну

В. Інсуліну

С. Паратгормону

D. Адренокортикотропіну

Е. Соматотропіну

173. При огляді 3-річної дитини виявлено порушення обвапнення кісток, деформацію хребта і грудної клітини, викривлення нижніх кінцівок. Який препарат є найбільш ефективним у даній ситуації?

А. Токоферол

В. Глюкоза

С. Тіаміну бромід

D. Ергокальциферол

Е. Адіурекрин

174. У гістологічному препараті стінки серця між ендокардом та міокардом виявляються великі клітини зі світлою цитоплазмою та ексцентрично розміщеним ядром. Які це клітини?

А. Пейсмекерові клітини

В. Скоротливі кардіоміоцити

С. Ендокринні клітини

D. Ліпоцити

Е. Клітини Пуркін'є

175. Хворий на ішемічну хворобу серця не повідомив лікаря, що у нього бувають напади бронхоспазму. Лікар призначив препарат, після прийому якого напади стенокардії стали рідшими, але почастішали напади бронхоспазму. Вкажіть, який препарат був призначений.А. Нітросорбід

В. Верапаміл

С. Дилтіазем

D. Анаприлін

Е. Атенолол

176. Хворому проведена субтотальна субфасціальна резекція щитовидної залози. У післяопераційному періоді тривалий час зберігається охриплість голосу. Який нерв ушкоджено в ході операції?

А. Язиковий нерв

В. Верхній гортанний нерв

С. Під'язиковий нерв

D. Поворотний гортанний нерв

Е. Нижньощелепний нерв

177. Хворий 45 років госпіталізований до хірургічного відділення зі скаргами на раптовий гострий біль в надчеревній ділянці. Після обстеження встановлено діагноз: перфоративна (проривна) виразка задньої стінки шлунка. Куди вилився вміст шлунка в момент перфорації?

А. В передшлункову сумку

В. В печінкову сумку

С. В правий брижовий синус

D. В лівий брижовий синус

Е. В сальникову сумку

178. У чоловіка 60 років після крововиливу в головний мозок настав тривалий сон. Пошкодження яких структур найімовірніше призвело до цього стану?

А. Чорної субстанції

В. Ретикулярної формації

С. Ядер черепних нервів

D. Кори великих півкуль

Е. Гіпокампа

179. У культурі тканин ядерним опроміненням пошкоджені ядерця ядер. Відновлення яких органел у цитоплазмі клітин стає проблематичним?

А. Лізосом

В. Комплексу Гольджі

С. Мікротрубочок

D. Ендоплазматичної сітки

Е. Рибосом

180. При відтворенні артеріальної гіпертензії у собаки через 1 місяць товщина стінки лівого шлуночка зросла в 1,7 рази, а об'єм циркулюючої крові не змінився порівняно з вихідними даними. Яка стадія гіпертрофії міокарда спостерігається у тварини?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 424; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!