Прав и льнівідповіді на тест “Крок 1 Лікувальна справа” 1998р. 11 страница



А. Поліплоїдія

В. Політенія

С. Анеуплоїдія

D. Транслокація

Е. Інверсія

72. У лабораторії при мікроскопії харкотиння хворого на пневмонію випадково виявлені личинки. При аналізі крові виявлена еозинофілія. Який гельмінтоз можна передбачити?

А. Аскаридоз

В. Парагонімоз

С. Трихоцефальоз

D. Ентеробіоз

Е. Опісторхоз

73. Клітину лабораторної тварини піддали надмірному рентгенівському опроміненню. У результаті утворились білкові фрагменти в цитоплазмі. Який органоїд клітини візьме участь у їх утилізації?

А. Рибосоми

В. Лізосоми

С. Ендоплазматичний ретикулум

D. Комплекс Гольджі

Е. Клітинний центр

74. У дівчинки 12 років при розтині виявлені численні крововиливи в шкірі (переважно сідниць, нижніх кінцівок), серозних та слизових оболонках, у головному мозку. У наднирниках - вогнищевий некроз та масивні крововиливи, у нирках - некротичний нефроз, гнійний артрит, іридоцикліт, васкуліт. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Променева хвороба

В. Висипний тиф

С. Вузликовий періартеріїт

D. Менінгококемія

Е. Системний червоний вовчак

75. На базарі громадянин А. продавав ковбасу під назвою "свиняча домашня".У держсанінспекції виникла підозра фальсифікації ковбаси. За допомогою якої серологічної реакції імунітету можна ідентифікувати харчовий продукт?

А. РНГА

В. Преципітації

С.РЗК

D. Аглютинації

Е. Імунофлюоресценції

76. У роділлі 35 років больовий синдром, пов'язаний із затримкою першого періоду пологів. Який препарат краще за все застосувати для зменшення болю?

А. Парацетамол

В. Морфін

С. Промедол

D. Кодеїн

Е. Анальгін

77. У добовому раціоні дорослої здорової людини повинні бути жири, білки, вуглеводи, вітаміни, мінеральні солі та вода. Укажіть кількість білка, що забезпечує нормальну життєдіяльність організму.

А. 10-20

В. 100-120

С.40-50

D.50-60

Е. 70-80

78. У хворого виник спазм гладенької мускулатури бронхів. Використання яких активаторів для зняття нападу буде фізіологічне обгрунтованим?

А. α- та β-адренорецепторів

В. М-холінорецепторів

С. Н-холінорецепторів

D. β-адренорецепторів

Е. α-адренорецепторів

79. Хворому з великими опіками зробили пересадку донорської шкіри. Але на 8-му добу трансплантат набряк, змінився його колір і на 11 добу почав відторгатися. Які клітини беруть у цьому участь?

А. Еозинофіли

В. Базофіли

С. Еритроцити

D. В-лімфоцити

Е. Т-лімфоцити

80. До клініки доставлений пацієнт з ознаками гострого алкогольного отруєння. Які зміни вуглеводного обміну характерні для цього стану?

А. У м'язах переважає анаеробний разпад глюкози

В. У печінці посилюється глюконеогенез

С. У м'язах посилюється аеробний разпад глюкози

D. У печінці посилюється разпад глікогену

Е. У печінці знижується швидкість глюконеогенезу

81. При дослідженні гнійних виділень з шийки матки бактеріоскопічно виявлено присутність грамнегативних бобоподібних диплококів, які знаходилися як всередині, так і поза лейкоцитами. Назвіть чинника гнійного запалення шийки матки.

A. Calymmatobacterium granulomatis

В. Haemophilus vaginalis

С. Chlamidia trachomatis

D. Neisseria gonorroeae

E. Trichomonas vaginalis

82. У дитини 7 років на шкірі розгинальних поверхонь ліктьових і колінних суглобів з'явились щільні, безболісні вузлики розміром 1-2 мм. В біоптаті вузликів - велике вогнище фібриноїдного некрозу сполучної тканини з лімфоцитами і макрофагами по периферії. При якому захворюванні спостерігаються такі вузлики?

А. Системний червоний вовчак

В. Ревматоїдний артрит

С. Вузликовий періартеріїт

D. Ревматизм

Е. Склеродермія

83. У тварини в експерименті реєструють електричну активність нейронів спірального вузла, що дозволяє аналізувати аферентну імпульсацію від рецепторів:

А. Кортієвого органа

В. Вестибулярних і кортієвого органа

С. Напівкружних каналів

D. Пристінкових

Е. Вестибулярних

84. Хвора 25 років звернулася зі скаргами на погіршення зору. При огляді виявлено порушення акомодації, зіниця розширена, не реагує на світло. Функція яких м'язів порушена?

А. Верхній навскісний, війковий

В. М'яз, що звужує зіницю, війковий

С. Латеральний прямий, м'яз, що звужує зіницю

D. М'яз, що звужує і м'яз, що розширює зіницю

Е. М'яз, що розширює зіницю, війковий

85. До клініки доставили пацієнта 32 років з масивною крововтратою внаслідок автодорожної травми. Пульс 110 уд/хв., частота дихання - 22 за 2 хв., АТ-100/60 мм рт.ст. Яка зміна крові із перелічених буде найбільш характерною через 1 годину після крововтрати?

А. Лейкопенія

В. Гіпохромія еритроцитів

С. Гіпопротеїнемія

D. Еритропенія

Е. Гіповолемія

86. Під час хірургічної операції пацієнту проведено переливання крові. На антигени якого збудника необхідно перевірити цю кров?

А. Ентеровірусів

В. Вірусу гепатиту В

С. Вірусу гепатиту Е

D. Аденовірусів

Е. Вірусу гепатиту А

87. Пацієнт скаржиться на задишку після фізичного навантаження. Об'єктивно: анемія, наявність парапротеїну в зоні гаммаглобулінів. Який показник у сечі необхідно визначити для підтвердження діагнозу мієломи?

А. Білірубін

В. Церулоплазмін

С. Антитрипсин

D. Гемоглобін

Е. Білок Бенс-Джонса

88. У хворого 45 років на правій нозі спостерігається блідість шкіри гомілки та стопи і відзначається відсутність пульсації тильної артерії стопи та задньої великогомілкової артерії. Пульсація стегнової артерії збережена. Ураження якої артерії сталося?

А. Глибокої артерії стегна

В. Низхідної колінної

С. Малогомілкової

D. Зовнішньої клубової

Е. Підколінної

89. Хворий тривало приймав глюкокортикоїди. Після різкої відміни препарату скаржиться на міалгію, підвищену стомлюваність, емоційну нестабільність, головний біль, безсоння, втрату апетиту, нудоту. Розвинувся синдром відміни глюкокортикоїдів. Призначення яких препаратів показане для корекції даного стану?

А. Кортикостероїди

В. Мінералокортикоїди

С. АКТГ

D. Адреналін

Е. Глюкокортикоїди

90. При обстеженні міміки хворого виявлено, що він не може скласти губи трубочкою, не може свистіти, під час сміху кутки рота не піднімаються догори, ротова щілина розтягується в боки (поперечна посмішка). Пацієнт страждає на міопатію - спадкове захворювання із дистрофічним ураженням м'язів. На атрофію якого м'яза вказують дані симптоми?

А. Шийного м'яза

В. Колового м'яза рота

С. Жувального м'яза

D. М'яза сміху

Е. Великого виличного м'яза

91. В експерименті на тварині видалення ділянки кори півкуль мозку усунуло раніше вироблені умовні рефлекси на світлове подразнення. Яку ділянку кори було видалено?

А. Потилична кора

В. Прецентральна звивина

С. Лімбічна кора

D. Постцентральна звивина

Е. Скронева доля

92. У чоловіка 36 років з черепно-мозковою травмою дихання послаблене, пульс ниткоподібний, рефлекси відсутні. Який шлях введення пірацетаму найбільше доцільний у даному випадку?

А. Ректальний

В. Пероральний

С. Інгаляційний

D. Підшкірний

Е. Внутрішньовенний

93. У хворого інфаркт передньої стінки лівого шлуночка. У басейні якої судини виникло порушення кровообігу?

А. Задньої міжшлуночкової гілки правої вінцевої артерії

В. Передньої міжшлуночкової гілки лівої вінцевої артерії

С. Огинаючої гілки лівої вінцевої артерії

D. Лівої крайової гілки лівої вінцевої артерії

Е. Передсердно-шлуночкових гілок правої вінцевої артерії

94. Юнак 16 років, що страждає на цукровий діабет з 10 років, почув про можливість замінити ін'єкції інсуліну таблетками глібенкламіду. Проте лікар, до якого він звернувся, категорично йому відмовив. Чому глібенкламід не можна призначити у цьому випадку?

А. Посилює виділення адреналіну

В. Викликає гіперпродукцію гідрокортизону

С. Не стимулює бета-клітини

D. Стимулює альфа-клітини

Е. Швидко деградує в печінці

95. У хворого на туберкульоз після тривалого лікування з'явились шум та дзвін у вухах, зниження слуху, висипи на шкірі, набряк слизових оболонок і порушилась координація рухів. Після відміни препарату стан хворого значно покращився. Який препарат приймав хворий?

А. Бепаск

В. Ізоніазид

С. Рифампіцин

D. Стрептоміцину сульфат

Е. Етамбутол

96. При обстеженні у хворого виявлено підвищений вміст ліпопротеїнів низької щільності в сироватці крові. Яке захворювання можна очікувати у цього хворого?

А. Ураження нирок

В. Гострий панкреатит

С. Гастрит

D. Атеросклероз

Е. Запалення легень

97. При черговому нападі бронхіальної астми хворий за допомогою інгалятора вдихнув препарат, який у вигляді інгаляцій використовується як бронхолітик, а в ін'єкціях - в акушерській практиці для попередження викиднів. Який препарат був використаний хворим?А. Ефедрин

В. Сальбутамол

С. Фенотерол

D. Адреналін

Е. Еуфілін

98. На електронній мікрофотографії біопсійного матеріалу подано легеню недоношеної дитини. Виявлено злипання стінки альвеол через відсутність сурфактанту. Порушення функції яких клітин стінки альвеоли зумовлюють дану картину?

А. Альвеолоцитів II типу

В. Альвеолярних макрофагів

С. Фібробластів

D. Секреторних клітин

Е. Альвеолоцитів І типу

99. У здорової дорослої людини проводять зондування порожнин серця і великих судин. Де знаходиться зонд, якщо протягом серцевого циклу зареєстровані зміни тиску від 0 до 120 мм рт.ст.?

А. Аорта

В. Легенева артерія

С. Передсердя

D. Правий шлуночок

Е. Лівий шлуночок

100. Пацієнту, що проживає на специфічній геохімічній території, поставлено діагноз - ендемічний зоб. Який вид посттрансляційної модифікації тиреоглобуліну порушений в організмі хворого?

А. Глікозилювання

В. Метилування

С. Фосфорилювання

D. Ацетилування

Е. Йодування

101. У хворого діагностовано гострий інфаркт міокарда, який супроводжується стійкими болями за грудиною. Неефективність попередньо введених препаратів дала підставу лікарю провести нейролептанальгезію. Який нейролептик треба використати?

А. Метаперазин

В. Резерпін

С. Галоперидол

D. Аміназин

Е. Дроперидол

102. Дитина 5 років надійшла до ЛОР-відділення з діагнозом гнійне запалення середнього вуха. Захворювання розпочалося із запалення носоглотки. Через який канал скроневої кістки інфекція потрапила в барабанну порожнину?

А. М'язовотрубний канал

В. Сонний канал

С. Барабанний каналець

D. Каналець барабанної струни

Е. Сонно-барабанні канальці

103. У дівчинки 5 років спостерігається висока температура та біль в горлі. Об'єктивно: набряк м'якого піднебіння, на мигдаликах сірі плівки, які важко відділяються, залишаючи глибокі кровоточиві дефекти тканини. Яке з нижчеперерахованих захворювань найбільш імовірне?

А. Дифтерія зіву

В. Інфекційний мононуклеоз

С. Ангіна Симоновського-Венсана

D. Лакунарна ангіна

Е. Некротична ангіна

104. При дисбактеріозах, що супроводжуються процесом гниття (протея, псевдомонад) і підвищенням рН фекалій, необхідно призначати біологічні препарати, які підкислюють середовище і проявляють антагоністичну дію. Які мікроорганізми для цього придатні?

А. Серація

В. Біфідумбактерії

С. Ентеробактер

D. Клебсієли

Е. Азотобактерії

105. Хворий скаржиться на загальну слабість, головний біль, нудоту, блювання, рідкі випорожнення із домішкою слизу і крові. При мікроскопії дуоденального вмісту і при дослідженні свіжих фекалій виявлено рухомі личинки. Встановіть діагноз.

А. Трихоцефальоз

В. Стронгілоїдоз

С. Дракункульоз

D. Анкілостомоз

Е. Ентеробіоз

106. До клініки потрапив чоловік 54 років зі скаргами на болі в правій підреберній ділянці, блювоту з кров'ю. Об'єктивно: збільшення розмірів печінки, варикозне розширення вен стравоходу і шлунка, кровотеча з них. Порушення функції якої судини, ймовірніше за все, мало місце?

A. Vena hepatica

В. Vena cava superior

C. Vena cava inferior

D. Vena porta

E. Aorta abdominalis

107. Хворий помер від інфаркту міокарда. При патогістологічному дослідженні міокарда виявлені значні контрактурні зміни в кардіоміоцитах. Це зумовлено нагромадженням в кардіоміоцитах іонів:

А. Водню

В. Натрію

С. Кальцію

D. Магнію

Е. Хлору

108. Однорічна дитина відстає в розумовому розвитку від своїх однолітків. Вранці: блювання, судоми, втрата свідомості. В крові - гіпоглікемія натще. З дефектом якого ферменту це пов'язано?

А. Аргінази

В. Лактози

С. Фосфорилази

D. Глікогенсинтази

Е. Сахарози

109.3 метою аналгезії можуть бути використані речовини, що імітують ефекти морфіну, але продукуються в ЦНС. Укажіть їх.

А. β-ендорфін

В. Окситоцин

С. Соматоліберин

D. Вазопресин

Е. Кальцитонін

110. Хворий звернувся зі скаргами на порушення зору, що супроводжується опущенням повіки, неможливість повернути око вгору та до середини. Об'єктивно: око відведене назовні, зіниця розширена та не реагує на світло, хворий не бачить близько. Який нерв ушкоджено?

А. Окоруховий

В. Зоровий

С. Відвідний

D. Трійчастий

Е. Блоковий

111. Через декілька хвилин після введення препарату хворому правцем з'явилася задишка, частий пульс, впав артеріальний тиск. Який препарат міг бути найбільш імовірною причиною ускладнення, що виникло?

А. Сульфаніламід

В. Антибіотик

С. Антитоксична сироватка

D. Анатоксин

Е. Донорський гамаглобулін

112. При розтині померлого, який хворів на атеросклероз, у головному мозку виявлено тромбоз гілки внутрішньої сонної артерії та сірого кольору осередок вологого розм'якшення тканини. Який патологічний процес виявлено в головному мозку?

А. Гематома

В. Ішемічний інфаркт

С. Геморагічна інфільтрація

D. Енцефаліт

Е. Пухлина мозку

113. При моделюванні запалення нижньої кінцівки у тварини підвищилася температура тіла, збільшився вміст антитіл та лейкоцитів у крові. Які речовини зумовили розвиток цих загальних реакцій організму при запаленні?

А. Глюкокортикоїди

В. Мінералокортикоїди

С. Соматомедини

D. Лейкотриєни

Е. Інтерлейкіни

114. Потерпілий доставлений до клініки з відкритим переломом гілки нижньої щелепи, з великою кровотечею в ділянці перелому. Пошкодження якої артерії, імовірніше за все, мало місце?

А. Коміркової нижньої

В. Лицьової

С. Висхідної піднебінної

D. Язикової

Е. Середньої скроневої

115. У потерпілого - різана рана шиї, яка знаходиться вздовж заднього краю m. sternocleidomastoideus, послаблена чутливість шкіри задньої поверхні вушної раковини. Який нерв може бути ушкодженим?

A. nn. auriculares anteriores

В. n. auricularis posterior

С. r. auricularis nervi vagi

D. n. auricularis magnus

E. n. auriculotemporalis

116. У хворого з гострим ринітом виявлена гіперемія і підвищене утворення слизу у носовій порожнині. Активність яких клітин епітелію слизової оболонки підвищена?

А. Мікроворсинчастих

В. Келихоподібних

С. Ендокринних

D. Війчастих

Е. Базальних

117. Хвора звернулася до травмпункту з приводу нагноєння різаної рани. Лікар для очищення рани від гнійних виділень промив її 3% розчином перекису водню. При цьому піна не утворилася. З чим пов'язана відсутність дії препарату?

А. Спадкова недостатність фосфатдегідрогенази еритроцитів

В. Наявність у рані гнійного вмісту

С. Низька концентрація H2O2

D. Неглибока рана

Е. Спадкова недостатність каталази

118. У результаті виснажливої м'язової роботи у робітника значно зменшилась буферна ємність крові. Надходженням якої кислої речовини до крові можна пояснити це явище?

А. 1,3-бісфосфогліцерату

В. Пірувату

С. 3-фосфогліцерату

D. Лактату

Е. α-кетоглутарату

119. Хворий безконтрольно приймав дигоксин, що викликало порушення діяльності серця: зниження скоротності, брадикардацію, шлуночкову екстрасистолію. Яка із перерахованих речовин є препаратом вибору для купірування порушень, що виникли?

А. Етмозин

В. Калію хлорид

С. Верапаміл

D. Анаприлін

Е. Новокаїнамід

120. У дитини, що народилася в пізньому шлюбі, малий зріст, відставання в розумовому розвитку, товстий "географічний язик", вузькі очні щілини, плоске обличчя з широкими вилицями. Яка найбільш імовірна причина розвитку описаного синдрому?

А. Внутрішньоутробна інфекція

В. Спадкова хромосомна патологія

С. Внутрішньоутробний імунний конфлікт

D. Пологова травма

Е. Внутрішньоутробна інтоксикація

121. До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість у роті, світлобоязнь та порушення зору. Шкіра гіперемійована, суха, зіниці розширені, тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який із лікарських засобів доцільно застосувати?

А. Прозерин

В. Діазепам

С. Дипіроксим

D. Армін

Е. Пілокарпін

122. Хворий 50 років скаржиться на спрагу, п'є багато води, виражена поліурія. Глюкоза крові 4,8 ммоль/л, в сечі глюкози і ацетону немає, сеча безбарвна, питома вага 1,002-1,004. Яка причина поліурії?

А. Альдостеронізм

В. Гіпотиреоз

С. Тиреотоксикоз

D. Інсулінова недостатність

Е. Нестача АДГ

123. У хворого виявлена болючість по ходу великих нервових стволів та підви-щенний вміст пірувату в крові. Нестача якого вітаміну може викликати такі зміни?

А. Пантотенова кислота

В. 82

С.РР

D.BI

Е. Біотин

124. Юнак 16 років скаржиться на свербіж між пальцями рук і на животі, який посилюється вночі. При огляді на шкірі були виявлені тоненькі смужки сірого кольору і дрібненький висип. Який найбільш імовірний збудник цієї хвороби?

A. Ixodes persulcatus

В. Ornithidorus papillipes

С. Dermacentor pictus

D. Sarcoptes scabiei

E. Ixodes ricinus

125. Проводять дослідження на ізольованій збуджуваній клітині. Встановлено, що поріг сили подразнення клітини суттєво зменшився. Що із зазначеного може бути причиною цього?

А. Активація натрієвих каналів мембрани

В. Активація калієвих каналів мембрани

С. Інактивація натрієвих каналів мембрани

D. Інактивація кальцієвих каналів мембрани

Е. Блокада енергоутворення у клітині

126. Пацієнту з гострим інфарктом міокарда внутрішньовенне крапельне введено 1500 мл різних розчинів протягом 8 годин, кисень інтраназально. Смерть настала від набряку легень. Що спричинило набряк легень?

А. Нейрогенна реакція

В. Алергічна реакція

С. Інгаляція кисню

D. Зменшення онкотичного тиску за рахунок гемодилюції

Е. Перевантаження лівого шлуночка об'ємом


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 368; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!