Прав и льнівідповіді на тест “Крок 1 Лікувальна справа” 1998р. 10 страница



А. Декомпенсований респіраторний алкалоз

В. Компенсований метаболічний ацидоз

С. Компенсований респіраторний алкоз

D. Декомпенсований метаболічний ацидоз

Е. Респіраторний алкалоз + метаболічний ацидоз

19. Хворому на подагру лікар призначив алопуринол. Яка фармакологічна властивість алопуринолу забезпечує терапевтичний ефект у даному випадку?

А. Прискорення синтезу нуклеїнових кислот

В. Конкурентне інгібування ксантиноксидази

С. Прискорення катаболізму піримідинових нуклеотидів

D. Збільшення швидкості виведення азотвмісних речовин

Е. Уповільнення реутилізації піримідинових нуклеотидів

20. Є одноклітинний організм, що характеризується набором хромосом 2n=8 та розмножується безстатевим шляхом. Генетична різноманітність особи у популяції складе (без урахування мутацій):

А. 256 типів

В. 128 типів

С. 1 тип

D. 8 типів

Е. 32 типи

21. При розтині померлого від поширеного перитоніту в дистальних відділах тонкої кишки виявлено численні виразки овальної форми, які розташовані вздовж кишки. Дно виразок чисте, гладеньке, утворене м'язовою або серозною оболонкою, краї виразок рівні, закруглені. У двох виразках є перфоративні отвори діаметром до 0,5 см. Яке захворювання треба запідозрити?

А. Туберкульоз

В. Холера

С. Черевний тиф

D. Дизентерія

Е. Висипний тиф

22. З метою серологічної діагностики коклюшу поставлена розгорнута реакція з коклюшним та паракоклюшним діагностикумами. На дні пробірок, до яких було внесено діагностикум з Bordetella parapertussis, утворився зернистий осад. Які антитіла виявила ця реакція?

А. Опсоніни

В. Бактеріолізини

С. Аглютиніни

D. Преципітини

Е. Антитоксини

23. У дитини після перенесеної ангіни різко збільшилися лімфатичні вузли: паратрахеальні, біфуркаційні, шийні. При мікроскопії шийного лімфатичного вузла виявлені вогнища некрозу, обмежовані лімфоцитами, епітеліоїдними клітинами та клітинами Пирогова-Лангханса. Яка найбільш імовірна патологія?

А. Риносклерома

В. Туберкульоз

С. Сап

D. Саркоїдоз

Е. Сифіліс

24. У робітника хімчистки виявлена жирова дистрофія печінки. Порушення синтезу якої речовини в печінці може призвести до даної патології?

А. Холієвої кислоти

В. Тристеарину

С. Фосфатидилхоліну

D. Сечовини

Е. Фосфатидної кислоти

25. До інфекційного відділення надійшла дитина 9 років зі скаргами на біль у животі, пронос, анорексію. У випорожненнях - еритроцити. Аналіз показав наявність дизентерійної флори. Який препарат найкраще призначити хворому?

А. Бісептол

В. Фенілсаліцилат

С. Етазол

D. Норсульфазол

Е. Фталазол

26. При розтині жінки 33 років знайдено потовщення стінки шлунка в пілоричному відділі (на розрізі шари стінки розрізняються) з розростанням щільної білуватої тканини в підслизовому шарі і дрібними тяжами її в м'язовому шарі. Рельєф слизової оболонки збережений, складки ригідні, нерухомі. Яка макроскопічна форма пухлини в даному випадку?

А. Вузол

В. Інфільтративно-виразкова форма

С. Виразка

D. Кіста

Е. Інфільтрат

27. У людини зменшений діурез, гіпернатріємія, гіпокаліємія. Гіперсекреція якого гормону може бути причиною таких змін?

А. Адреналін

В. Передсердний натрійуретичний фактор

С. Вазопресин

D. Альдостерон

Е. Паратгормон

28. У хворого виявлено порушення прохідності дихальних шляхів на рівні дрібних і середніх бронхів. Які порушення кислотно-лужної рівноваги можна виявити у крові в даному випадку?

А. Метаболічний ацидоз

В. Респіраторний ацидоз

С. Респіраторний алкалоз

D.-

Е. Метаболічний алкалоз

29. При розтині жінки 40 років, яка страждала ревматоїдним артритом, знайдено збільшену щільну селезінку. На розрізі її тканина коричнево-червоного кольору зі збільшеними фолікулами, що мають вигляд напівпрозорих сірувато-білуватих зерен. Який із перелічених патологічних процесів найбільш імовірний?

А. Сальна селезінка

В. Порфірна селезінка

С. Гіаліноз селезінки

D. Глазурна селезінка

Е. Глазурована селезінка

30. Жінка 58 років. Стан тяжкий, свідомість затьмарена, шкіра суха, очі запалі, ціаноз, запах гнилих яблук з рота. Об'єктивно: глюкоза крові 15,1 ммоль/л, глюкоза сечі 3,5%. Яка найбільш імовірна причина цього стану?

А. Уремічна кома

В. Анафілактичний шок

С. Гіповалемічна кома

D. Гіперглікемічна кома

Е. Гіпоглікемічна кома

31. До травматологічного пункту доставлено хворого з пошкодженням м'язів нижніх кінцівок. За рахунок яких клітин можлива репаративна регенерація м'язових волокон і відновлення функції м'язів?

А. Міофібробластів

В. Фібробластів

С. Міобластів

D. Клітин-сателітів

Е. Міоепітеліальних клітин

32. До лікаря-інфекціоніста на прийом прийшов хворий зі скаргами на пропасницю, яка триває три дні, загальну слабість, безсоння, погіршення апетиту. Лікар запідозрив черевний тиф. Який метод лабораторної діагностики найдоцільніше призначити для підтвердження діагнозу?

А. Виділення мієлокультури

В. Виділення копрокультури

С. Виділення уринокультури

D. Виділення гемокультури

Е. Виділення білікультури

33. У хворого з запальним процесом шкіри і підшкірної клітковини хронічного перебігу виявлено переважання процесів проліферації. Нестача якого гормону може призвести до цього?

А. СТГ

В. Тироксин

С. Кортизон

D. Інсулін

Е. Альдостерон

34. Хворий на цукровий діабет уранці натще одержав призначену дозу інсуліну пролонгованої дії. Пропустив чергове приймання їжі і невдовзі відчув ознаки гіпоглікемії. Застосування глюкози стан не полегшило. Який препарат необхідно ввести для купірування даного стану?

А. Преднізолон

В. Норадреналін

С. Гідрокортизон

D. Адреналін

Е. Триамцинолон

35. При мікроскопічному дослідженні прямої кишки виявлені великі осередки некрозу слизової оболонки, некротичні маси просякнуті фібрином, утворюючи плівку. Слизова та підслизова оболонки по периферії ділянок некрозу повнокровні, набряклі із крововиливами та лейкоцетарною інфільтрацією. Яке захворювання можна передбачити?

А. Амебіаз

В. Сальмонельоз

С. Холера

D. Дизентерія

Е. Черевний тиф

36. Пацієнт звернувся до клініки зі скаргами на загальну слабість, ниючі болі в животі, поганий апетит, з підозрою на жовтяницю. У сироватці крові знайдено 77,3 мкмоль/л загального білірубіну і 70,76 мкмоль/л кон'югованого білірубіну. Який найбільш імовірний вид жовтяниці?

А. Гемолітична жовтяниця

В. Гострий гепатит

С. Механічна жовтяниця

D. Цироз печінки

Е. Обтураційна жовтяниця

37. При гепатиті, інфаркті міокарда в плазмі крові хворих різко зростає активність аланін- і аспартамамінотрасфераз. Які причини зростання активності цих ферментів у крові?

А. Зростання швидкості синтезу амінокислот у тканинах

В. Збільшення швидкості розпаду амінокислот у тканинах

С. Нестача піридоксину

D. Пошкодження мембран клітин і вихід ферментів у кров

Е. Підвищення активності ферментів гормонами

38. Хворому 50 років з метою лікування черевного тифу призначений левоміцетин, але на наступний день стан хворого погіршився, температура підвищилася до 39,6°С. Чим пояснити погіршення стану хворого?

А. Нечутливістю збудника до левоміцетину

В. Реінфекцією

С. Приєднанням вторинної інфекції

D. Алергічною реакцією

Е. Дією ендотоксинів збудника

39. При обстеженні хворого виявлені наступні клінічні прояви: шкірні покриви рожеві, теплі на дотик, сухі, ЧСС- 92/хв.,ЧД - 22/хв., температура тіла- 39,2°С. Яке співвідношення процесів утворення і віддачі тепла в описаному періоді пропасниці?

А. Теплопродукція дорівнює тепловіддачі

В. Теплопродукція перевищує тепловіддачу

С. Посилення теплопродукції без зміни тепловіддачі

D. Теплопродукція нижче за тепловіддачу

Е. Зниження тепловіддачі на фоні незміненої теплопродукції

40. У спортсмена на старті перед змаганнями відзначається підвищення артеріального тиску та частоти серцевих скорочень. Впливом яких відділів ЦНС можна пояснити вказані зміни?

А. Кори великих півкуль

В. Середнього мозку

С. Довгастого мозку

D. Проміжного мозку

Е. Гіпоталамуса

41. В експерименті на кролі через 2 тижні після звуження ниркової артерії виявлено збільшення кількості еритроцитів та гемоглобіну в крові внаслідок стимуляції еритропоезу еритропоетинами. Що посилює утворення еритропоетинів?

А. Гіперкапнія

В. Гіповолюмія

С. Гіперосмія

D. Гіпоосмія

Е. Гіпоксемія

42. Хворий, який три місяці тому отримав травму голови, чує мову, розуміє її, але не може правильно назвати предмет. В якій частці кори великих півкуль є ушкодження?

А. Середня скронева

В. Верхня скронева

С. Верхня лобна

D. Середня лобна

Е. Нижня лобна

43. Під час поділу клітини досліднику вдалося спостерігати фазу, при якій були відсутні мембрана ядра та ядерце, а центріолі знаходились на полюсах клітини. Хромосоми мали вигляд клубка ниток, які вільно розташовані у цитоплазмі. Для якої фази це характерно?

А. Інтерфази

В. Анафази

С. Телофази

D. Профази

Е. Метафази

44. Під час патронажу лікар виявив у дитини симетричну шорсткість щік, діарею, порушення нервової діяльності. Нестача яких харчових факторів є причиною такого стану?

А. Лізин, аскорбінова кислота

В. Нікотинова кислота, триптофан

С. Метіонін, ліпоєва кислота

D. Фенілаланін, пангамова кислота

Е. Треонін, пантотенова кислота

45. Хворий на гіпотонію, відчувши погіршення загального стану, прийняв без контролю лікаря кілька таблеток ефедрину через короткі проміжки часу. Проте деяке покращення спостерігав тільки після вживання першої таблетки. Яким явищем обумовлена така дія?

А. Ідіосинкразія

В. Тахіфілаксія

С. Звикання

D. Кумуляція

Е. Сенсибілізація

46. У чоловіка 60 років діагностований інсульт у ділянці латеральних ядер гіпоталамуса. Які зміни поведінки слід чекати при цьому?

А. Агресивність

В. Спрага

С. Відмова від їжі

D. Ненаситність

Е. Депресія

47. У хворого на ЕКГ виявлено збільшення тривалості інтервалу QT. Це може бути наслідком зменшення у шлуночках швидкості:

А. Реполяризацїї

В. Деполяризації

С. Деполяризації та реполяризації

D. Скорочення

Е. Розслаблення

48. Хворий скаржиться на болі у шлунку, печію. При обстеженні виявлено підвищення кислотності шлункового соку. Що необхідно призначити хворому для нейтралізації кислотності шлункового соку?

А. Альмагель

В. Прозерин

С. Папаверину гідрохлорид

D. Бензогексоній

Е. Атропіну сульфат

49. У хворих на алкоголізм часто спостерігається гіповітаміноз В1 який є наслідком порушення харчування. Симптомами гіповітамінозу В1 є розлади нервової системи, психози, втрата пам'яті. Чому до дефіциту вітаміна В1 особливо чутливі клітини нервової тканини?

А. Порушується аеробний розпад глюкози

В. Знижується інтенсивність гліколізу

С. Порушується окислення жирних кислот

D. Посилюється ліполіз жирової тканини

Е. Підвищується інтенсивність гліколізу

50. Чоловік 37 років надійшов до хірургічного відділення з явищами гострого панкреатиту: блювання, пронос, брадикардія, гіпотензія, слабість, явища зневоднювання організму. Який препарат найбільш доцільно використати в першу чергу?

А. Контрикал

В. Платифілін

С. Етаперазин

D. Но-шпу

Е. Ефедрин

51. У тимусі призупинено утворення Т-лімфоцитів-хелперів. Які процеси імуногенезу, що відбуваються в сполучній тканині, будуть порушуватись у першу чергу?

А. Опсонізації

В. Утворення попередників Т-лімфоцитів

С. Фагоцитування сторонніх тіл

D. Фагоцитування антигенів макрофагами

Е. Перетворення В-лімфоцитів у плазматичні клітини

52. Жінка 52 років, що хворіє на цукровий діабет, скаржиться на головний біль, стомлюваність, безсоння. При огляді встановлений високий рівень AT- 200/100 мм рт.ст. Який препарат найбільш доцільно використати для швидкого зниження артеріального тиску?

А. Анаприлін

В. Каптоприл

С. Папаверин

D. Празозин

Е. Резерпін

53. Хворому з закритим переломом плечової кістки накладена гіпсова пов'язка. Наступного дня з'явилася припухлість, синюшність і похолодання кисті травмованої руки. Про який розлад периферичного кровообігу свідчать ці ознаки?

А. Емболія

В. Венозна гіперемія

С. Тромбоз

D. Ішемія

Е. Артеріальна гіперемія

54. До отоляринголога звернувся хворий, у якого при огляді гортані виявлено неповне змикання голосових зв'язок при фонації. Голосова щілина при цьому набуває форми овалу. Функція якого м'яза гортані порушена у хворого?

А. М. aryttenoideus transversus

В. М. thyroaryttenoideus

С. М. cricoaryttenoideus lateralis

D. M. cricoaryttenoideus posterior

Е. М. vocalis

55. Лікування дитини, хворої на рахіт, за допомогою вітаміну D3 не дало позитивного результату. Яка найбільш імовірна причина неефективності лікування?

А. Порушення гідроксилювання вітаміну D3

В. Порушення транспорту вітаміну D3 білками крові

С. Недостатність ліпідів у їжі

D. Підвищене використання вітаміну D3 мікрофлорою кишечника

Е. Порушення включення вітаміну D3 до ферменту

56. У жінки виявлено пухлину яєчника. Показана операція. Яку зв'язку повинен перерізати хірург, щоб відділити яєчник від матки?

А. Власну зв'язку яєчника

В. Зв'язку, що підвішує яєчник

С. Широку зв'язку матки

D. Бічну пупкову зв'язку

Е. Круглу зв'язку матки

57. У хворого за добу виділяється води з організму менше, ніж надходить. Яке захворювання може призвести до такого стану?

А. Гепатит

В. Інфекційні хвороби

С. Серцева недостатність

D. Панкреатит

Е. Цистит

58. У хворого виникло збільшення щитовидної залози в 2 рази. При пальпації залоза щільна, поверхня нерівномірно горбиста. При гістологічному дослідженні - дифузна інфільтрація тканини залози лімфоцитами, плазматичними клітинами з утворенням фолікулів та посилене розростання сполучної тканини. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Дифузний токсичний зоб

В. Зоб Хасімото

С. Зоб Ріделя

D. Ендемічний зоб

Е. Спорадичний зоб

59. У пацієнтки з постійною гіпоглікмією аналіз крові після введення адреналіну суттєво не змінився. Лікар передбачив порушення у печінці. Про зміни якої функції печінки може йтися?

А. Гліколітичної

В. Кетогенної

С. Глікогендепонуючої

D. Холестериноутворюючої

Е. Екскреторної

60. У результаті черепно-мозкової травми у хворого були виявлені такі симптоми: інтенційний тремор, дисметрія, адіадохокінез, дизартрія. Яка структура головного мозку ушкоджена?

А. Блідий шар

В. Рухова кора

С. Стріатум

D. Мозочок

Е. Чорна речовина

61. У хворого М., 45 років, при аналізі ЕКГ встановлено: ритм синусовий, число передсердних комплексів більше числа шлуночкових комплексів; прогресуюче подовження інтервалу P-Q від комплексу до комплексу; випадання окремих шлуночкових комплексів; зубці Р та комплекси QRST без змін. Назвіть тип порушення серцевого ритму.

А. Повна атріовентрикулярна блокада

В. Внутрішньопередсердна блокада

С. Сіноаурікулярна блокада

D. Атріовентрикулярна блокада II ступеня

Е. Атріовентрикулярна блокада І ступеня

62. До лікарні доставлена дворічна дитина із затримкою у розумовому та фізичному розвитку, яка страждає частим блюванням після прийому їжі. У сечі визначена фенілпіровиноградна кислота. Наслідком порушення якого обміну є дана патологія?

А. Фосфорно-кальцієвого обміну

В. Ліпідного обміну

С. Обміну амінокислот

D. Вуглеводного обміну

Е. Водно-сольового обміну

63. У жінки 42 років, яка перенесла операцію на нирці, після наркозу розвинулися явища рекураризації і припинилося дихання. Як міорелаксант був застосований дитилін. Який засіб найбільш доцільно застосовувати для відновлення тонусу м'язів?

А. Стрихніну нітрат

В. Галантоміну гідробромід

С. Кофеїн

D. Плазму крові

Е. Прозерин

64. У клініку доставлена дитина 8 років із різаною раною підошви правої ноги. При хірургічній обробці виявлена глибока рана з розтином сухожилля м'яза на підошвенній поверхні, ближче до латерального краю стопи. У хворого обмежене підняття латерального краю стопи. Функція якого м'яза, ймовірніше за все, порушена?

А. М. extensor digitorum longus

В. М. peroneus longus

С. М. quadriceps femoris

D. M. tibialis anterior

E. M. triceps surae

65. Хворий 40 років госпіталізований зі скаргами на загальну слабість, судоми верхніх і нижніх кінцівок, AT - 160/100 мм рт.ст. Результати дослідження: глюкоза крові - 6,5 ммоль/л, холестерин - 6 ммоль/л, кальцій - 2 ммоль/л, фосфор -1 ммоль/л, натрій - 160 ммоль/л. Сечовиділення - 700 мл за добу. Яка патологія спричинила такий стан?

А. Тиреотоксикоз

В. Гіперальдостеронізм

С. Гіпоальдостеронізм

D. Гіперпаратиреоїдизм

Е. Рахіт

66. Хворому на туберкульоз, в анамнезі якого була відкрита легенева форма захворювання, проведено мікроскопічне дослідження мокротиння з метою виявлення збудника. Який метод забарвлювання доцільно застосувати при цьому?

А. Метод Ціля-Нільсена

В. Метод Буррі-Гінса

С. Метод Нейссера

D. Метод Романовського-Гімза

Е. Метод Грама

67. При томографії у хворого в середостінні знайдені збільшені лімфатичні вузли. При гістологічному дослідженні в лімфовузлі виявлені циркулярні розростання сполучної тканини, яка оточувала гранульомоподібні утворення з лімфоцитів, плазмоцитів і великих двоядерних клітин Березовського-Штернберга. Який найбільш імовірний діагноз?

А. Саркоїдоз

В. Лімфолейкоз

С. Лімфосаркома

D. Туберкульоз

Е. Лімфогранулематоз

68. В експерименті на постсинаптичну мембрану нейрона подіяли речовиною, яка викликала її гіперполяризацію. Проникність для яких іонів на постсинаптичній мембрані збільшилась у даній ситуації?

А. Магнію

В. Калію

С. Кальцію

D. Натрію

Е. Марганцю

69. Вивчення відбитків виступів епідермісу пальців рук (т.з. дактилоскопія) використовується у криміналістиці для ідентифікації особи, а також для діагностики генетичних аномалій, зокрема хвороби Дауна. Який шар шкіри визначає індивідуальність відбитків?

А. Блискучий

В. Базальний

С. Роговий

D. Сосочковий

Е. Сітчастий

70. До інфекційного відділення госпіталізовано хворого зі скаргами на багаторазовий пронос та блювання, біль у м'язах ніг, слабість, запаморочення. Лікар поставив попередній діагноз - "холера". Як необхідно досліджувати матеріал від хворого для експрес- діагнозу?

 

А. Бактеріологічним методом

В. Пряма і непряма РІФ

С. Біологічним методом

D. Серологічним методом

Е.РА

71. Після дії мутагену в метафазній пластинці людини виявлено на три хромосоми менше за норму. Вказана мутація належить до:


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 336; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!