ГІСТОЛОГІЯ, ЦИТОЛОГІЯ, ЕМБРІОЛОГІЯ 70 страница



11 Жінка 63 років одержувала ін’єкції галантаміну для відновлення функцій ЦНС після ішемічного інсульту мозку. Стан хворої значно покращився. Який механізм дії цього засобу?

A. *Блокада ацетилхолінестерази

B. Блокада холінорецепторів

C. Блокада катехол-орто-метилтрансферази

D. Блокада дофамін- бета-гідроксилази

E. Блокада моноамінооксидази

12 В токсикологічне відділення привезли дитину, яка отруїлася грибами, а саме – мухоморами. Який препарат слід використати для надання невідкладної допомоги в першу чергу?

A. *Атропін

B. Папаверин

C. Унітіол

D. Тіосульфат натрію

E. Дипіроксим

13 Хворий 50 років був прооперований з приводу раку шлунку. В комплексній анестезіологічній допомозі був застосований дитилін. Після закінчення операції дія дитиліну продовжувалась. Чому прозерин протипоказаний при передозуванні дитиліну?

A. *Посилює деполяризацію синантичних мембран

B. Викликає кишкову коліку.

C. Може викликати бронхоспазм.

D. Зменшує вплив ацетилхоліну.

E. Реактивує ацетилхолінестеразу.

14 В токсикологічне відділення надійшов чоловік 40 років, який отруївся інсектицидом – хлорофосом. Який реактиватор холінестерази слід застосувати ?

A. *Дипіроксим

B. Платифілін

C. Скополамін

D. Амізил

E. Атропін

15 Який засіб, що викликає міоз, зберігає свою дію у тварини з повністю денервованими гладкими м'язами райдужної оболонки ока?

А. *Пілокарпін

B. Празозин

С. Резерпін

D. Прозерин

E. Галантамін

16 Дитина 2-х років випила очні краплі з домашньої аптечки. Стан важкий, значне пото- і слиновиділення, астматичне дихання, кашель, зіниці різко звужені, тони серця глухі, брадикардія Перистальтика кишечника посилена, пронос, артеріальний тиск знижений. Яким препаратом викликане отруєння?

A. *Пілокарпіну гідрохлорид

B. Анаприлін

C. Атропін

D. Платифіліну гідротартрат

E. Сульфацил-натрій

17 Під час оперативного втручання на фоні використання гігронію різко знизився артеріальний тиск. Представники яких груп лікарських препаратів можуть нормалізувати артеріальний тиск?

A. *a-адреноміметики

B. a-адреноблокатори.

C. Гангліоблокатори

D. М-холіноміметики.

E. Н-холіноміметики

18 У хворого міастенією після призначення прозерину з'явилась нудота, діарея, посмикування м'язів язика і скелетних м'язів. Чим можна зняти інтоксикацію?

A. *Метацином

B. Физостигмином

C. Пірідостігміну бромідом

D. Ізадрином

E. Мезатоном

19 У хворого під час оперативного втручання з'явились симптоми передозування дитиліну. Що зменшить явища?

A. *Переливання крові

B. Антихолінестеразні засоби

C. Гангліоблокатори

D. М-холіноблокатори

E. Н-холіноблокатори

20 У хворого з гіпертонічою хворобою після прийому гіпотензивного засобу та прийняття вертикального положення виникло запаморочення. Який з препаратів міг викликати подібний ефект?

A.* Бензогексоній

B. Резерпін

C. Ніфедіпін

D. Магнію сульфат

E. Папаверину гідрохлорид

21 У хворого напади бронхіальної астми виникають звичайно вночі, супроводжуються брадикардією, спастичними болями в кишечнику, проносом. Препарати якої групи можуть усунути ці симптоми?

A. *М-холіноблокатори

B. Н-холіноблокатори, Н2-гістаміноблокатори

C. Альфа-адреноблокатори

D. Бета-адреноблокатори

E. Симпатолітики

22 Для зменшення втрати крові при проведенні операції на печінці необхідно викликати штучну гіпотонію. Вибрати препарат:

A. *Гігроній

B. Ацеклідін

C. Пірилен

D. Метацин

E. Гоматропін

23 До урологічного відділення поступив хворий 48 років з симптомами ниркової коліки. Який препарат найбільш доцільно використати при цьому стані?

A. *Атропін

B. Морфін

C. Анальгін

D. Промедол

E. Фентаніл

24 При отруєнні грибами-мухоморами в якості антидота використовують атропін. Який із перелічених механізмів властивий атропіну протидіє грибній отруті - мускаріну?

A. *Рецепторний.

B. Фізико-хімічний.

C. Антиферментний.

D. Метаболітний.

E. Ферментний.

25 Для полегшення вправлення вивиху в плечовому суглобі з метою розслаблення скелетних м'язів хворому введено міорелаксант. При цьому наступило апное. Хворому ввели прозерин, проте дихання не відновилося. Що необхідно ввести хворому?

А. *Свіжу цитратну кров

B. Галантаміну гідробромід

С. Дипіроксим

D. Ізонітрозин

E. Атропін

26 З метою розслаблення скелетних м'язів і співставлення відламків при переломі стегнової кістки, хворому був введений міореалаксант. При цьому наступила зупинка дихання. Після введення свіжої цитратної крові дихання відновилося. Який міорелаксант використано у хворого?

А. *Дитилін

B. Диплацин

С. Тубокурарин

D. Піпекуронію бромід

E. Панкуронію бромід

27 Системне введення речовини тварині викликало мідріаз, пониження функції залоз зовнішньої секреції, тахікардію, розширення бронхів. Яка це речовина, якщо відомо, що вона не проникає через гематоенцефалічний бар'єр?

А. *Метацин

B. Атропін

С. Галантамін

D. Фізостигмін

E. Скополамін

28 Хворому для зняття кишкової коліки призначений атропіну сульфат. Яке з названих захворювань може служити протипоказанням в цьому випадку?

А. *Глаукома

B. Бронхіальна астма

С. Синусова брадикардія

D. Гіпотонія

E. Запаморочення

29 Хворому на гіпертонічний криз був введений гангліоблокатор - бензогексоній. Яких явищ слід остерігатись після введення препарату?

А. *Ортостатичної гіпотензії

B. Синдрому відміни

С. Пригнічувальної дії на центральну нервову систему.

D. Порушення смакових відчуттів

E. Діареї

30 Хворому необхідно провести часткову гепатектомію, яка призводить до сильної кровотечі. Хірург призначив внутрішньовеннокрапельно засіб для зниження артеріального тиску. Який засіб призначив лікар?

A. * Пентамін

B. Ацеклідин

C. Метацин

D. Пірилен

E. Анаприлін

31 В лікарню потрапила дитина 6 років з різко вираженими симптомами рухового і мовного збудження, сухістю в роті, утрудненим ковтанням, хриплим голосом. Шкіра суха, гаряча. Зіниці різко розширені, фотофобія, тахікардія. З анамнезу встановлено, що дитина з’їла якісь ягоди темно-фіолетового кольору. Вплив якої з токсичних речовин є причиною отруєння?

A. * Атропін

B. Пірензепін

C. Пілокарпін

D. Платифілін

E. Метацин

32 Для полегшення вправлення вивиху в плечовому суглобі з ціллю розслаблення м’язів хворому був введений міорелаксант дитилін. При цьому наступило апное. Що необхідно ввести хворому?

A. * Свіжу цитратну кров

B. Галантаміну гідробромід

C. Бемегрид

D. Дипіроксим

E. Ізонітрозин

33 Хворому на виразкову хворобу шлунка на фоні підвищеної кислотності шлункового соку в стадії загострення [в анамнезі якого є глаукома] необхідно призначити М-холіноблокуючий засіб. Якому з наведених засобів надати перевагу, враховуючи супутні захворювання?

A. * Метацин

B. Спазмолітин

C. Атропін

D. Скополамін

E. Гоматропін

34 Після введення атропіну у хворого прискорився ритм серцевої діяльності, відмічається сухість слизових оболонок, мідріаз. Що необхідно призначити хворому для нормалізації функцій організму?

A. *Прозерин

B. Метацин

C. Сальбутамол

D. Ефедрину гідрохлорид

E. Строфантин

35 Прозерин при системному введенні щуру підвищує тонус скелетних м'язів. Фторотан викликає релаксацію скелетних м'язів і ослабляє ефекти прозерину. Визначте характер взаємодії прозерину і фторотану

А. *Непрямий функціональний антагонізм

B. Прямий функціональний антагонізм

С. Конкурентний антагонізм

D. Незалежний антагонізм

E. Неконкурентний антагонізм

36 Для премедикації анестезіолог ввів хворому препарат із групи М-холіноблокаторів, який погано проникає через гематоенцефалічний бар?єр. Який із вказаних препаратів володіє цією функцією?

A. * Метацин

B. Атропін

C. Платифілін

D. Скополамін

E. Гоматропін

37 В токсикологічне відділення поступила дитина – хлопчик 4 років, що отруївся ягодами беладонни, які містять М-холіноблокатор атропін. Який препарат слід призначити хворому в цьому стані?

A. Галантамін

B. Ацеклідин

C. Лобелін

D. Цитітон

E. Платифілін

38 Хворий 40 років був доставлений у лікарню у стані гострого приступу печінкової кольки зі скаргами на нестерпні болі у правому боці. Він знаходився у вимушеному положенні. Який препарат треба ввести в першу чергу для усунення больового синдрому?

A. Атропін

B. Промедол.

C. Анальгін.

D. Пентазоцин.

E. Морфін

39 Після закінчення операції співставлення перелому стегна з використанням тубокурарину не відновилось дихання. Що треба ввести хворому для зняття релаксації?

A. *Прозерін

B. Платифілін

C. Циклодол

D. Атропін

E. Ацеклідин

40 У хворого після операції резекції шлунка на 2-3 день не відновилась перистальтика кишківника. Що потрібно призначити хворому для стимуляції функції шлунково-кишкового тракту?

A. *Прозерін

B. Платифілін

C. Циклодол

D. Атропін

E. Дитилін

41 Після закапування в око крапель у хворого розвинувся мідріаз і параліч акомодації. Яка група препаратів здатна викликати такий ефект?

A. *М-холінолітики

B. М-холіноміметики

C. Антихолінестеразні

D. Бета-адреноміметики

E. Альфа-адреноміметики

42 У хворого після оперативного втручання розвинувся парез кишечника. Який холінергічний засіб із групи антихолінестеразних слід йому призначити?

A. * Прозерин

B. Карбахолін

C. Ацеклідин

D. Пілокарпін

E. Ацетилхолін

43 Для дослідження очного дна необхідно розширити зіницю. Укажіть речовину, яка для цього використовується в клініці:

A. *Атропін

B. Пілокарпін

C. Езерін

D. Адреналін

E. Ацетилхолін

44 У приймальне відділення було доставлено хворий з наступною симптоматикою: міоз, гіперсалівація, пітливість, спазм бронхів, блювання і діарея. Було встановлено діагноз: отруєння фосфорорганічними сполуками. Які препарати доцільно включити в комплексну терапію?

A. * Атропіну сульфат і дипіроксим

B. Тіосульфат натрію і бемегрид

C. Налорфіну гідрохлорид і бемегрид

D. Глюкозу і бемегрид

E. Панангін і унітіол

45 При проведенні анестезії лікар-анестезіолог передозував дозу тубокурарину хлориду. Хворому призначили прозерин. На чому заснована дія цього препарату?

A. * зменшення активності холінестерази

B. Підвищення активності холінестерази

C. Блокада пресинаптичної мембрани

D. Активація М-холінорецепторів

E. Блокада адренорецепторів

46 Препарати з цієї групи лікарі-стоматологи використовують при операціях для зниження секреції слинних залоз, запобігання ларингоспазму, нудоти, брадикардії. Назвіть групу препаратів.

A. * М-холіноблокатори

B. Антихолінестеразні засоби

C. Міорелаксанти

D. М-холіноміметики

E. Реактиватори холінестерази

47 До щелепно-лицьового відділення доставили хворого з переломом нижньої щелепи. Було вирішено з’єднання кісток провести хірургічним методом під наркозом. Після внутрішньовенного введення міорелаксанту спостерігались короткочасні фібрилярні скорочення м’язів обличчя хворого. Який міорелаксант було застосовано?

A*. Дитилін

B. Тубокурарину хлорид

C. Пипекуронію бромід

D. Діазепам

E. Меліктин

48 В лікарню поступив пацієнт з вивихом у плечовому суглобі. З метою розслаблення скелетних м'язів йому ввели міорелаксант дитилін, який в нормі діє 5-7 хвилин. Проте у даного пацієнта він діяв до 8 годин. Яка можлива причина подовження дії дитиліну ?

А. *Генетична недостатність псевдохолінестерази крові

B. Зниження активності мікросомальних ферментів печінки

С. Ослаблення екскреції лікарського засобу

D. Матеріальна кумуляція лікарської речовини

E. Потенціювання іншими ліками

49 Потерпілий обробляв рослини розчином речовини з інсектицидною дією без індивідуальних засобів захисту. Через деякий час у нього почалося сильне виділення слини, поту, сліз, болі в животі, пронос. При огляді виявлено міоз. Речовина, що викликала отруєння, належить до групи:

A. * Антихолінестеразні засоби

B. Н-холіноміметики

C. Солі міді

D. Нітрати

E. Органічні сполуки хлору

50 Після введення лікарської речовини у піддослідної тварини зменшилося виділення слини, розширилися зіниці, а при наступному введенні у вену ацитилхоліну частота скорочень серця істотно не змінилася. Укажіть назву цієї речовини:

A. *Атропін

B. Адреналін

C. Анаприлін

D. Прозерин

E. Салбутамол

51 В приймальне відділення лікарні доставлено хворого з ознаками отруєння фосфорорганічними інсектицидами. Який препарат потрібно вжити як засіб першої допомоги?

A.* Дипіроксим

B. Аміназин

C. Панангін

D. Унітіол

E. Глюкоза

52 Чоловіка 53 років було доставлено до прийомного відділення у важкому стані зі скаргами на біль голови, запаморочення, нудоту. АТ – 220/120 мм рт. ст. Після введення 1 мл 2,5% розчину бензогексонію внутрішньом'язево стан хворого покращав. Який механізм дії цього препарату?

A. *Блокада Н-холінорецепторів гангліїв

B. Блокада М- холінорецепторів

C. Блокада альфа1-адренорецепторів

D. Активація альфа2-адренорецепторів

E. Блокада бета1-адренорецепторів

53 При зборі анамнезу у хворого на бронхіальну астму лікар з'ясував, що напади задухи виникають переважно вночі, їм передує помірно виражена брадикардія. Яка група холінергічних засобів найбільш показана в даній ситуації?

А. *М-холіноблокатори

B. М-холіноміметики

С. Антихолінестеразні засоби

D. Реактиватори холінестерази

E. Н-холіноміметики

54 У хворого під час оперативного втручання з'явилися симптоми передозування диплацину. Препарат якої групи найдоцільніше використати для послаблення ефекту передозування?

A. *Антихолінестеразні

B. Гангліоблокатори

C. Адреноміметики

D. М-холіноблокатори

E. Н-холіноблокатори

55 У хворого з переломом стегнової кістки, для послаблення напруги поперечнопосмугованих м'язів при репозиціі відломків кістки, треба призначити курареподібний засіб короткочастної діі. Який препарат доцільно призначити хворому?


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 341; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!