Завдання та методичні рекомендації для підготовки до семінарського заняття.



При підготовці до семінарського заняття курсант засвоює основні положення лекційного матеріалу, вивчає запропоновану нормативну літературу, знайомиться з додатковою літературою. В зошитах для підготовки до семінарських занять курсанти конспектують у тезисній формі найважливіші положення, які розкривають суть питань, винесених на розгляд та обговорення на семінарські заняття. Обов’язково зазначається література, яка є джерелом навчального матеріалу.

Наявність конспектів лекцій та нормативних джерел, поряд з іншими даними, враховуються викладачем при оцінюванні знань курсантів по даній темі.

Питання для обговорення на семінарському занятті:

1. Криміналістична характеристика злочинів проти життя та здоров’я особи.

2. Першочергові слідчі дії та оперативно-розшукові заходи при розслідуванні злочинів проти особи.

3. Особливості розслідування деяких видів убивств.

Практичне заняття №1                    2 години

 

Мета заняття:

1.Формування у курсантів практичних навичок по проведенню комплексу організаційних заходів, спрямованих на розкриття і розслідування злочинів проти життя і здоров’я особи.

2.Виробити у курсантів вміння аналізувати зібрані матеріали при розслідуванні вбивств та спричинення тілесних ушкоджень, приймати по них вірні рішення, складати плани першочергових слідчих дій та ОРЗ.

3.Виховання виконавської дисципліни при проведенні слідчих дій та культури ділового мовлення при складанні процесуальних документів.

 

Методика проведення заняття:

1. Група поділяється на дві підгрупи, заняття проводиться двома викладачами;

2. Проводиться вибіркове індивідуальне опитування по контрольних питаннях;

3.  Практичне виконання завдання: згідно фабул задач запропонованих викладачами курсанти висувають версії щодо подій та вирішують вказані питання;

4.  Аналіз висунутих версій, першочергових та наступних слідчих дій а також ОРЗ;

5.  Підведення підсумків заняття та оголошення оцінок.

Місце проведення заняття – криміналістична лабораторія.

Задача:

10.10.2010 року о 20.30 хв. в чергову частину Івано-Франківського МВ УМВС України в області поступило повідомлення від гр. Іванової З.К. яка проживає за адресою вул. Є.Коновальца 98/16 про те, що на газоні біля під’їзду будинку нею виявлено труп гр.Ковтун М.М. В області живота є рана а на одязі плями речовини бурого кольору. Гр.Ковтун М.М. мешкала в цьому ж будинку у квартирі 62. При опитуванні жильців квартир які розташовані у під’їзді даного будинку гр.Михайлів М.Т. (кв.68) показала що бачила як біля під’їзду, приблизно о 19.45, Ковтун М.М. розмовляла із незнайомим їй чоловіком віком 40-45років одягнутим в пальто чорного кольору. При огляді місця події (біля під’їзду на газоні виявлено слід взуття, ніж із залишками речовини бурого кольору. На руків’ї ножа виявлено та вилучено слід пальця руки.

В ході ОРЗ було встановлено, що злочин міг вчинити Потапов М.Л., який свою причетність до вчинюваного злочину категорично заперечує.

Завдання для практичного заняття:

1. Дати криміналістичну характеристику вчиненого злочину.

2. Які версії можна висунути з приводу того, хто міг вчинити злочин? Обґрунтуйте їх.

3. Які першочергові та наступні слідчі дії а також ОРЗ слід провести?

4. Які постанови по призначення експертиз слід винести слідчому?

5. Наведіть перелік питань які необхідно поставити на вирішення експертиз.

6. Який доказовий матеріал є в розпорядженні слідчого? Чи достатньо доказів для пред’явлення обвинувачення Потапову М.Л.?

Питання для обговорення на практичному занятті:

1. Криміналістична характеристика злочинів проти життя та здоров’я особи.

2. Слідчі ситуації, які виникають при розслідуванні злочинів проти життя та здоров’я особи.

Практичне заняття №2                     2 години

 

Мета заняття:

1. Формування у курсантів практичних навиків по проведенню комплексу організаційних заходів, спрямованих на розкриття і розслідування злочинів проти життя та здоров’я особи.

2. Виробити у курсантів вміння аналізувати зібрані матеріали про розслідування вбивств та інсценування під нещасні випадки, приймати по них правильне рішення, складати плани першочергових слідчих дій та оперативно-розшукових заходів.

3. Виховання виконавської дисципліни при проведенні слідчих дій та культури ділового мовлення при веденні процесуальних документів.

Методика проведення заняття:

1. Група розділяється на дві підгрупи, заняття проводиться двома викладачами;

2. Проводиться перевірка теоретичного матеріалу шляхом вибіркового та програмованого опитування курсантів;

3. Колективне обговорення та аналіз фабули задачі і плану чергового по МВ УМВС;

4. Ділова гра, навчальна ціль якої є формування добросовісного відношення до службових обов’язків, досягнення високих показників при розслідуванні кримінальних справ;

5. Із числа курсантів утворюється СОГ, яка згідно з фабулою задачі виконує свої функціональні обов’язки. Із числа курсантів назначаються свідки, потерпілі та інші учасники;

6. Курсанти висувають слідчі версії, складають плани першочергових слідчих дій та оперативно-розшукових заходів;

7. Завершується заняття заслуховуванням слідчих версій і складеного плану розслідування злочину, усунення недоліків і оцінкою роботи

Задача:

10.12.2010 року приблизно 18.00 годин в будинку по вул. Кармелюка, 18 сталася пожежа. Після її локалізації у приміщенні кімнати виявлено обгорілий труп гр. Борисова П.В., який там проживав. При огляді трупа на тілі потерпілого виявлено тілесні ушкодження у вигляді саден, рукав сорочки виявився частково відірваним.

Завдання для практичного заняття:

1. Дайте криміналістичну характеристику події.

2. Які версії можна висунути з приводу пожежі та смерті потерпілого? Обґрунтуйте їх.

3. Які першочергові та наступні слідчі дії та оперативно-розшукові заходи слід провести?

4. Які експертизи необхідно призначити слідчому?

5. Дайте перелік питань, які необхідно поставити на вирішення експертизи.

Практичне заняття №3                     2 години

Мета заняття:

1. Формування у курсантів практичних навиків по проведенню комплексу організаційних заходів, спрямованих на розкриття і розслідування злочинів проти життя та здоров’я особи.

2. Виробити у курсантів вміння аналізувати зібрані матеріали про розслідування вбивств та інсценування під ДТП, приймати по них правильне рішення, складати плани першочергових слідчих дій та оперативно-розшукових заходів.

3. Виховання виконавської дисципліни при проведенні слідчих дій та культури ділового мовлення при веденні процесуальних документів.

Методика проведення заняття:

1.  Група розділяється на дві підгрупи, заняття проводиться двома викладачами;

2.  Проводиться перевірка теоретичного матеріалу шляхом вибіркового та програмованого опитування курсантів;

3.  Колективне обговорення та аналіз фабули задачі і плану чергового по МВ УМВС;

4.  Ділова гра, навчальна ціль якої є формування добросовісного відношення до службових обов’язків, досягнення високих показників при розслідуванні кримінальних справ;

5.  Із числа курсантів утворюється СОГ, яка згідно з фабулою задачі виконує свої функціональні обов’язки. Із числа курсантів назначаються свідки, потерпілі та інші учасники;

6.  Курсанти висувають слідчі версії, складають плани першочергових слідчих дій та оперативно-розшукових заходів;

7.  Завершується заняття заслуховуванням слідчих версій і складеного плану розслідування злочину, усунення недоліків і оцінкою роботи

Задача:

10.10.2010 о 22 год. в чергову частину Тисменицького РВ УМВС поступило повідомлення про ДТП на відрізку дороги Івано-Франківськ – Галич біля с. Ямниця. Виїздом на місце події СОГ на смузі руху виявлено труп чоловіка віком біля 45-ти років, якого імовірно збила автомашина. При огляді трупа виявлено чисельні тілесні ушкодження у вигляді переломів, садин та різних ран. На дорозі виявлені сліди гальмування, осипи ґрунту,  уламки фари, частинки автомобільної фарби.

Завдання для практичного заняття:

1.  Дайте криміналістичну характеристику події.

2.  Які версії можна висунути з приводу події? Обґрунтуйте їх.

3.  Які першочергові та наступні слідчі дії та ОРЗ слід провести?

4.  Які експертизи необхідно призначити слідчому?

5.  Дайте перелік питань, які необхідно поставити на вирішення експертизи.

Література:

1. Біленчук П.Д. Криміналістична тактика і методика розслідування окремих видів злочинів: Навч. посіб. для студ. вищих навч. закл. /П.Д.Біленчук, А.П.Гель, Г.С.Семаков. – К.: МАУП, 2007. – 512 с.

2. Бояров В.И. Убийства, совершенные в процессе противостояния ор­ганизованных преступных группировок (особенности расследования). – Харьков, 1998.

3. Видонов Л.Т. Криминалистические характеристики убийств и систе­мы типовых версий о лицах, совершивших убийство без очевидцев. – Горький, 1978.

4. Гора І.В., Іщенко А.В., Колесник В.А. Криміналістика: Посіб. для підготов. до іспитів. /І.В. Гора, А.В. Іщенко, В.А. Колесник. - 2-е вид., допов. та переробл. – К.: Вид. ПАЛИВОДА А. В., 2004. – 236 с.

5. Гусев Л.Н., Муравьев А.С. Предупреждение, пресечение и раскрытие убийств. – М., 1992.

6. Довідник слідчого. Т.1, 2 – М.: Юридическая л-ра, 1999.

7. Журавель В. Криміналістична характеристика злочинів: реальність чи ілюзія? // Правничий часопис Донецького університету. – 2001. – № 1(6). – С. 56-60.

8. Журавель В. Сучасні концепції формування окремих криміналістичних методик розслідування злочинів // Вісник Академії правових наук України. – 2007. – № 2 (49). – С. 177-186.

9. Збірник методичних рекомендацій з питань розкриття та розслідування злочинів слідчими та оперативними працівниками ОВС. К.: 2001.

10. Когутич І.І. Криміналістика: Курс лекцій. – К.: Атіка, 2008. – 888 с.

11. Криминалистика: Учебник / Под. ред. проф. А.Г. Филиппова. - М.: Юриспруденция, 2000.- 352 с.

12. Криміналістика: Підручник / Кол. авт.: В. Ю. Шепітько, В. О. Коновалова, В. А. Журавель та ін. / За ред. проф. В. Ю. Шепітька. — 4-е вид., перероб. і доп. — X.: Право, 2008. — 464 с 

13. Маркусь В.О. Криміналістика. Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2007. – 558 с.

14. Медведев С.И. Расследование убийств и причинения телесных пов­реждений в ИТУ. – Рязань, 1987.

15. Настільна книга слідчого: [Наук.-практ. видання для слідчих і дізнавачів] / М.І.Панов, В.Ю.Шепітько, В.О.Коновалова та ін. – 2-ге вид., перероб. і доп. – К.: Вид. Дім «Ін Юре», 2008. – 728 с.

16. Романюк Б.В. Расследование краж, разбойных нападений, убийств. - К., 1988.

17. Рассейкин Д.П. Осмотр места происшествия и трупа при расследова­нии убийств. – Саратов, 1967.

18. Россинская Е.Ф. Криминалистика: Курс лекций. – М.: Из-во НОРМА, 2003. – 432 с.

19. Руководство по расследованию убийств / Под ред. С.И. Гусева. – М., 1977.

20. Салтевський М.В. Криміналістика (у сучасному вигляді): Підручник. – К.: Кондор, 2005. – 588 с.

21. Скригонюк М.І. Криміналістика: Підручник. – К.: Атіка, 2007. – 496 с.

22. Слинько М.И. Заказные убийства как вид преступного предпринима­тельства. – М., 1997.

23. Шеремет А.П. Криміналістика: Навчальний посібник. – К.: Центр навч. л-ри, 2005. – 472 с.

24. Чмир А.А. Криміналістичні версії і планування розслідування // Проблеми підготовки слідчих та експертів в умовах реформування правоохоронної системи в Україні. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. – Львів: ЛЮІ МВС України, 2005.

25. Яблоков Н.П. Криминалистика: Учебник. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Юристъ, 2001. – 718 с.

 

Тема № 26

,,Методика розслідування злочинів проти майнової власності”

Практичне заняття № 1                     2 години

 

Мета заняття:

1. Формування у курсантів практичних навичок по проведенню комплексу організаційних заходів спрямованих на розкриття і розслідування крадіжок.

2. Виробити у курсантів вміння аналізувати зібрані матеріали при розслідуванні крадіжок, приймати по них правильне рішення, складати плани першочергових слідчих дій і ОРЗ.

3. Виховання виконавської дисципліни при проведенні слідчих дій та культури ділового мовлення при складанні процесуальних документів.

Методика проведення заняття:

1. Група поділяється на дві підгрупи, заняття проводиться двома викладачами;

2. Проводиться вибіркове індивідуальне опитування по контрольних питаннях;

3. Практичне виконання завдання: згідно фабул задач запропонованих викладачами курсанти висувають версії щодо подій та складають план першопочаткових слідчих дій та ОРЗ;

4. Аналіз висунутих версій та ОРЗ;

5. Підведення підсумків заняття та оголошення оцінок.

 

Місце проведення заняття: криміналістична лабораторія.

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 132; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!