Складання програми позакласного заходу



I. Планування.

Підготовча частина:

-      визначити мету і завдання заходу;

- обрати види, форми та методи роботи з урахуванням віку учнів;

- вибір форми виховних занять від змісту та спрямування виховних завдань, віку учнів, рівня їх вихованості;

- продумати, як найоптимальніше залучити дітей до підготовки та проведення заходу;

- визначити можливість участі батьків, фахівців з тематики заходу, психологів, представників громадських організацій.

 

Організаційна частина

- добір тематичного матеріалу ( змістовність, переконливість з огляду на застосування вербальних методів, методів привчання, спонукання, а також вправлення, змагання , заохочення)

- застосування цікавих, творчих , індивідуальних завдань;

- побудова логічної послідовності і завершеності теми на підставі обраної мети заходу;

- визначення тривалості заходу згідно з огляду на вік вихованців та місце проведення;

- добір матеріалу для оформлення композицій з метою досягнення емоційності сприймання (за потреби).

Розробка

1. План підготовки (детальний). Письмовий виклад.

2. Написання сценарію. Письмовий виклад перебігу заходу.

3. Складання схеми аналізу запланованого заходу.

Схема написання конспекту виховного заходу

 

Тема: стислий, короткий вислів, іноді віршований, що розкриває суть виховного заходу. (“Святе слово мати”).

 

Мета:        ідеальне уявлення результату, який має бути досягнутий в діяльності.

       (Глобальна – держзамовлення: модель особистості; стратегічна – мета кожного річного циклу виховання; практична – мета кожного циклу виховання; процедурна – мета виховання операцій та ідей на кожному етапі циклу виховання).

Приклад: мета: формування моральної свідомості, що пов`язане у вихованні з розумінням доброго і поганого, виховувати у дітей повагу та любов до рідного краю, людяність, самоповагу. Загальна мета на тому чи іншому рівні таксономії (ієрархії) є синтетичною категорією, що охоплює всі аспекти педагогічної взаємодії. Вона конкретизується завданнями , які повинні бути реальними (посильними).

 

Завдання

1. стратегічні

2. тактичні:

       а) емоційного стимулювання (ще древні філософи говорили, що без людських емоцій не може бути шукання істини);

       б) напрравленої мотивації (формування відповідних мотивів);

       в) потребові (викликати відповідні потреби);

       г) пізнавальні (когнітивні);

       д) адаптивні (формування дієво-практичних навиків)

 

Форма проведення виховного заходу

( Реальний процес пов`язаний з організацією виховної діяльності).

       Вибір форми проведення залежить від змісту та спрямування виховних завдань, віку учнів, рівня їх виховання, особистого соціального досвіду; особливостей дитячого колективу і його традицій; від технічних можливостей та рівня професіоналізму вчителя.

 

Засоби

       Надбання матеріальної та духовної культури, що використовуються для вирішення виховної мети.

Аристотель говорив: “Благо всюди і повсюди залежить від дотримування двох умов:

1. правильного визначення кінцевої мети будь-якого роду діяльності;

2. пошук відповідних засобів, що ведуть до кінцевої мети”.

Місце проведення

Діяльнісна структура виховного заходу.

(Продумати, як найоптимальніше залучити вихованців до підготовки та проведення виховного заходу).

Подається список вихованців з точним переліком доручень, ролей, дій, функцій.

       Діяльність – фронтальна,

                              групова,

                              індивідуальна

       Види фронтальної діяльності:

прослуховування вчителем, товаришами, перегляд кінофільму, переживання подій, осмислення отриманої інформації, участь у підготовці та проведенні виховного заходу.

       Види групової діяльності:

підготовка монтажу, ілюстративного матеріалу, оформлення місця проведення, збирання інформації.

       Види індивідуальної діяльності:

види діяльності, ролі, функції обговорювання в класі з метою їх оптимізації.

 

План виховного заходу

1. Організаційний етап.

       а) оповідання, бесіда, створення виховних ситуацій.

2. Мотиваційний етап.

       а) розкриття мети та задач заходу;

       б) націлення дітей на роботу та пошук відповідей на питання.

3. Реалізаційний етап

       а) використання методичних прийомів;

       б) застосування тестів, анкет, відеосюжетів, ігрової діяльності.

4. Підсумковий етап.

       а) аналіз позитивних досягнень учнів;

       б) заключне слово вчителя;

       в) грунтовність висновків, зроблених в ході заходу та по його завершеннію.

Сценарій виховного заходу

(Хід роботи)

 

1. Організаційний етап.

Все, що проводиться. Додається письмовий виклад:

- застосування цікавих, творчих, інноваційних засобів;

- побудова логічної послідовності і завершеності теми на підставі обраної мети заходу;

- визначення тривалості заходу згідно з огляду на вік вихованців та місце проведення;

- добір матеріалу для оформлення композицій з метою досягнення емоційності сприйняття (за потреби) тощо.

 

Виховний захід

 

“ Спортивні досягнення України”

 

Студента практиканта 53-ФК групи, 5 курсу

Факультету педагогіки та психології Глухівського національного

педагогічного університету імені Олександра Довженка

 

Виховний захід проводиться в ДЮСШ

 

 Тренер______________________________________________________

                                                                  (Підпис)

Методист _____________________________________________________

                                                                  (Підпис)

Оцінка за захід _________________________________________________

 

                                                                                                                           


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 258; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!