Без державної реєстрації як суб’єкт підприємницької діяльності;



2) платник податків не подав у встановлені строки податкову декларацію і не

Веде обліку або не подає визначені законодавством первинні документи;

3) у платника податків наявні активи, за якими платник податків не має доку-

Ментального підтвердження джерел походження коштів або майна, викорис-

таних для придбання таких активів;

4) платником податків понесені витрати, за якими платник податків не має

Документального підтвердження джерел походження активів, використаних

для здійснення таких витрат;

5) органом державної податкової служби виявлено факт недостовірності

Даних, повідомлених платником податків, щодо джерел походження коштів,

Майна або інших активів.

На заході до найбільш поширених методів визначення

Податкових зобов”язань за непрямими способами

відносять:

-метод руху готівки (порівнюються готівкові надходження та витрати);

-метод банківського депозиту (порівнюється рух коштів на рахунках в

банках та дані декларацій про отримані доходи);

-метод походження та використання коштів

 (порівнюються дані про надходження та витрачання активів);

-метод власного капіталу (збільшення активів спричиняє зростання

оподатковуваного доходу);

-процентний метод (порівнюються показники даного

 підприємства з аналогічними за галузями і умовами роботи.

У разі коли сума грошового зобов’язання платника податків розраховується контролюючим органом, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

У податковому повідомленні-рішенні зазначається підстава

Для нарахування платежу із посиланням на відповідну норму законодавства, граничні терміни погашення зобов”язання, можливі наслідки несплати та порядок оскарження дій податкового органу.

Податкові повідомлення-рішення складаються структурними підрозділами податкового органу, які здійснюють нарахування платежів, притому на кожен із нарахованих податків (зборів) складається окреме повідомлення.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
    Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Податкова вимога – це вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу.

• Податкова вимога надсилається платнику податків не пізніше п”ятого робочого дня від дати виникнення податкового боргу. У податковій вимозі міститься інформація про підстави для її надсилання, суму податкового боргу та заходи щодо забезпечення його сплати, факт виникнення податкової застави на активи платника та можливі наслідки непогашення боргу.

Платник має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд прийнітого стосовно ньгорішення. Скарга подається у
письмовій формі протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Скарги на рішення державних податкових інспекцій подаються до органів ДПС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

• Контролюючий орган, який розглядає скаргу платника, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника податків поштою з повідомленням про
вручення або надати йому під розписку.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 142; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!