Тема 7.5. ВИДАВНИЧА СПРАВА УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ В НІМЕЧЧИНІ



Українська еміграція до Німеччини: причини, періодизація, соціальний склад. Швайпольт Фіоль – німецький друкар перших українських книжок у Європі. Українські видання у Галле та Лейпцигу. Видавничий рух українців у Німеччині. ,,Українська накладня’’ Якова Оренштейна6 німецький період. Видавнича продукція українців у таборах ДіПі. Українські видавництва у післявоєнній Німеччині. Олекса Вінтоняк та його ,,Дніпрова хвиля.’’ Створення Українського Наукового Інституту (УНІ) та його завдання. Діяльність УНІ. Відомі діячі та співробітники УНІ. Видавнича діяльність УНІ. Проблематика його видань.

 

Тема 7.6. ВИДАВНИЧА СПРАВА УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ В ІНШИХ КРАЇНАХ ЄВРОПИ

Чехія. Швейцарія. Словаччина. Польща. Великобританія.

Тема 7.7. УКРАЇНСЬКИЙ ВІЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ І ЙОГО ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

Створення Українського вільного університету та мета його діяльності.

Відомі співробітники УВУ. Видавнича діяльність УВУ.

                      

Тема 7.8. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНЦІВ У РОСІЇ

Початки еміграційних процесів населення Середнього Подніпров’я до земель Північної Русі. Книгописання в землях Північної Русі як предтеча книговидання. Українці у книговидавничій справі Московської держави. Українське книговидання в Росії за радянської доби (Зелений Клин, Тюмень, Башкирія).

        

ЗМІСТОВИЙ МОДУЛЬ 8

ВИДАВНИЧА СПРАВА ЗАРУБІЖНОГО УКРАЇНСТВА: АМЕРИКА ТА АВСТРАЛІЯ

Тема 8.1 УКРАЇНСЬКА ЕМІГРАЦІЯ ДО АМЕРИКИ: ПРИЧИНИ, ЕТАПИ, ПРОСВІТНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Соціально-економічні та політичні передумови української еміграції до Америки та Австралії. Генеза зародження та ствердження книговидавничого руху на американському континенті.

 

Тема 8.2. ГОЛОВНІ ВИДАВНИЧІ ОСЕРЕДКИ УКРАЇНЦІВ У США

Українська Вільна Академія наук (УВАН) та Український Музей УВАН у Нью-Йорку. Український Музей-Архів у Клівленді. Архів і Бібліотека редакції газети „Свобода” у Нью-Йорку. Бібліотека й Архів Культурного Центру Української православної церкви в Сауз Бавн Брук. Український Гарвардський дослідний Інститут у Кембриджі. Енциклопедія Української Діаспори в Чикаго. Дослідницький центр славістичних студій та Бібліотека Іллінойського університету.

Тема 8.3. ГОЛОВНІ ВИДАВНИЧІ ОСЕРЕДКИ УКРАЇНЦІВ У КАНАДІ

Вінніпег як центр українського книговидання. Колегія Св. Андрія при Манітобському університеті та її видання. Видавнича спілка «Тризуб» та її часопис «Український Глос». Канадський Інститут українських студій в Едмонтоні та його видання.

 

Тема 8.4. УКРАЇНСЬКА ВІЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК У США ТА ЇЇ ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

Створення Української вільної академії наук та її завдання. Діяльність УВАН. Відомі співробітники. Наукова тематика та видавнича діяльність УВАН.

Тема 8.5. ГОЛОВНІ УКРАЇНСЬКІ ВИДАВНИЦТВА ТА ВИДАВНИЧІ ОСЕРЕДКИ В США

Перша хвиля української еміграції до США. Газета «Свобода» - перший періодичний друкований часопис українців у світі. Видавнича діяльність Українського Народного Демократичного Союзу (УНДС). Видавництво «Смолоскип»: етапи, тематичний репертуар.

Тема 8.6. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНЦІВ У КАНАДІ

Основні хвилі української еміграції до Канади. Початки українських друків на канадській землі. ,,Руська друкарня’’ і видавничий концерн ,,Руська книгарня.’’ ,,Українська видавнича спілка.’’ Початок ведення видавничої справи канадських українців на професійній основі. Видавництво ,,Наша культура’’ (етапи розвитку, творці, специфіка видавничого репертуару). Видавництво Івана Тиктора (етапи розвитку. Творці, специфіка видавничого репертуару). Видавнича спілка ,,Тризуб.’’ Видавничий та редакторський досвід Анни Фігус-Ралько, Степана Ярмуся.

 

                      

Тема 8.7. ВИДАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ У ФОНДАХ БІБЛІОТЕКИ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ ІМ. О. ОЛЬЖИЧА

Фонди Бібліотеки української діаспори ім. О. Ольжича, тематичний репертуар книг.

 

ПЛАН ЛЕКЦІЙ

МОДУЛЬ 1.

ВИТОКИ ТА РОЗВИТОК КНИГОПИСАННЯ В СТАРОДАВНІ ЧАСИ

Тема 1.1. СОЦІАЛЬНО-ІСТОРИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ВИНИКНЕННЯ РУКОПИСАННЯ І КНИГОТВОРЕННЯ В СВІТІ

Лекція

Мультимедіалекція в системі Power - Point

План

Передумови виникнення письма і алфавіту в кожного народу.

Соціальна, інформаційна та пізнавальна функція перших рукописних текстів.

Первинні матеріали, на яких творилися тексти (камінь, глина, піраміди, деревяні дощечки, бамбуклві пластини, шовк, папірус).

Література: 1, 6, 20, 23, 47, 65

 


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 257; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!