Техніка безпеки на виконанні робіт



При будівельноколійних роботах на порівняно короткій ділянці зосереджується велика кількість машин, роботи ведуться з великим темпом і створюється обстановка, яка потребує особливо уважного виконання правил техніки безпеки. Керівник робіт несе повну відповідальність за безпеку працюючих і безпеку руху поїздів.

Забороняється приступати до роботи до огородження їх місця сигналами зупинки які можуть бути зняті тільки після повного закінчення робіт, перевірки стану колії і габариту. Перевозити робочих можна в особливих вагонах, а не на укладочному крані або в платформах з пакетами. Всі операції по укладці колійної решітки виконуються тільки за сигналом керівника робіт. Машиністи крана і локомотива перед початком руху повинні подати встановлений звуковий сигнал. Роботи позаду рухоючого головною частиною уклад очного поїзда можна вести на відстані не ближче 25м від останньої платформи. Забороняється знаходитись на ланці, яка підіймається або опускається, під нею або збоку на відстані ближче 1ого м між пакетами ланок під час транспортування або перетяжки стояти на відстані менше 10м від каната лебідки при перетягуванні нею пакету ланок. При стикуванні ланок і інших операцій з ними необхідно виконувати вимоги інструкцій з техніки безпеки. Строповку ланок можуть виконувати тільки професійно навчені особи які мають відповідне посвідчення.

Вигризка баласту із рухомого складу, дозування, підйомка колійної решітки повинні проводжуватись під керівництвом майстра при хорошій видимості ділянки. Перед вигрузкою перевіряють розміщення людей по місцю робіт. Вони не повинні знаходитись на гальмівних площадках поблизу робочих частин машин. Забороняється лізти під напіввагони підготовлені для вивантаження, знаходитись в середині їх при вивантаженні баласту.

Після вигризки баласту із напіввагонів повинні бути обов’язково розчинений габаритний контур і закриті люки.

Перед початком дозування і підйомки колій баластерами перегон повинен бути повність підготовлений для вільного їх переміщення в робочому стані, огороджений всіма необхідними сигналами.

Під час роботи баластера на всій ділянці його слідування люди повинні знаходитись не ближче 5м від рейок. При підйомі колійної решітки моторними колієпідйомниками необхідно стежити за надійністю захвату рейок кліщами і очищувати рейки від баласту, щоб забезпечувався тісний захват головки. Забороняється вставати в шпальні ящики під час підйомки колії. Гідравлічні домкрати потрібно встановлювати на місці підкладки без перекосів, щоб ланки захвату повністю заходили під рейку. При підйомі стрілочних переводів необхідно використовувати достатню кількість домкратів. Працювати з ними потрібно одночасно не допускаючи перевантажень. Робітникам забороняється знаходитись на стрілочному переводі під час його підйомки.           

 

 

Література

1. Организация строительного производства. СНиП 3.10.10.85

Официальное издание Госстроя, 1985.

2. Строительство мостов и труб. Справочник / Под ред. В. С. Кириллова. – М.: Транспорт,1975.

3. Клименко В. Н., Яценко Д. К. Проектирование производства работ по укладке железнодорожного пути. Методические указания к курсовому и дипломному проекту.

4. Евграфов В. И., Клименко В. Н. Проект организации строительства железнодорожной линии. Методические указания к курсовому проекту. – 1987.

5. Инструкция по устройству верхнего строения железнодорожного пути. ВСН 9477. – М.: Минтрансстрой, 1978.

 

 


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 178; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!