Організація робіт по електрифікації



До основних при електрифікації залізниць відносять роботи по будівництву і монтажу пристроїв в елетропостачаня – контактної мережі, живільних ліній зовнішнього електрозабезпечення напругою до 35кВ, а також будівництво службовотехнічних споруд.

Із загальної кошторисної вартості на затрати, зв’язані з електрифікацією приходить біля 75%.

Найважливішим елементом пристроїв енергозабезпечення являється контактна мережа, вартість її спорудження складає більше 1/3 всіх затрат на електрифікацію залізниць.

Контактна мережа складається з основних елементів: опор, підтримуючих пристроїв, фіксуючих пристроїв, закріплюючих положення контактного проводу в плані, контактної підвіски, яка складається з несучого тросу і підвищеного до нього за допомогою струм контактного проводу, а також пристроїв заземлення, з’єднуючи стальні деталі на опорах із зворотною рейковою мережею і анкеровочних пристроїв. Більше половини вартості монтажної мережі приходить на опори.

Опори контактної мережі для перегонів використовують залізобетонні центрифуговані попередньо напружені.

На станціях для підвіски контактної мережі використовують, як правило, жорсткі поперечники на з.б опорах, а при необхідності перекриття більше 8.

Роботи по електрифікації поділяються на будівельні і монтажні. Будівельні роботи починають з початком робочого руху «будівництва тягових підстанцій» і закінчується з закінченням робіт по ВБК. Монтажні роботи виконують у термін 5 місяців. 

Організація робочого руху

Робочий рух поїздів відкривається при наявності підготовленого земляного полотна, штучних споруд, укладеної колії, лінії зв’язку з числом проводів, забезпечюючих диспетчерський будівельний зв'язок. Допускається відкриття робочого руху при наявності тимчасових обходів «бартерних» місць. Рухом поїздів в цей період керує соціальна група, яка створюється при будівельних організаціях, які виконують роботи на ділянці. Швидкість руху поїздів обмежується в залежності від стану колії і умов виконання будівельномонтажних робіт.

Основне призначення робочого руху поїздів – перевезення будівельних вантажів (рейкошпальна решітка, баласт, будівельні конструкції, машини і механізми ) і робітників.

Організація робіт заключного періоду

В заключний період виконується після осадочний ремонт колії і споруд, викликаний експлуатацією колії за період робочого руху. До нього відносяться: виправка земляного полотна, виправка і рихтовка колії. На електрифікованих лініях виконується холодна і гаряча обкатка контактної мережі. В цілому по всій лінії усуваються дефекти, оформляються необхідна документація.

Побудована залізниця здається в 2а етапи. На 1ому етапі робота комісії замовника перевіряє по всім побудованим спорудам відповідність їх проекту, стандартам, технічним умовам, будівельним нормам, готовність до експлуатації і безперебійної роботи, виявляється недоліки і відхилення. В період діяльності робочої комісії будівельні організації усувають все недоліки. В результаті першого етапу складається акт робочої комісії, який разом з документацією передається замовникам для виклику і призначення державної комісії про прийом залізниці в постійну експлуатацію.

Державна прийомна комісія перевіряє в натурі і по документації готовність залізничної лінії до експлуатації, якість будівельномонтажних робіт, відповідність проекту, фактичну і передбачену проектом вартість, дає оцінку, готує висновок і оформлює прийомку лінії по акту.

В склад державної комісії включаються представники замовника, генерального підрядчика, генеральної проектної організації, органів Державного санітарного пожежного нагляду по використанню і охороні водних ресурсів і контролю навколишнього середовища, суспільних і інших організацій, яким підконтрольні інтереси приймаємої в експлуатації лінії.

Побудова графіку робочої сили

 

Графіки руху робочої сили будуємо з права від календарного графіку в залежності від терміну та трудоємкості робіт.

Таблиця 12

  Назва робіт     Термін виконання

Трудоємкість, люд/день

  Кількість робітників
      на 1 км на ділянку
1. Підготовчі роботи 2. Зв'язок 30%   66 66   320 72   6528 1468,8   99 23
3. Відсипка зем. полотна 4. Будівництво штучних споруд 5. Будівництво будівель 6. Спорудження верхньої будови колії 7. Зв'язок 70% 8. Будівництво СЦБ 9. Електрифікація     132     132   308     68 68   68 178   2640     440   510     880 168   630 1000   53856     8976   10404     17952 3427,2   12852 20400   408     68   34     264 51   189 115
10.  Заключний період  

Приймаємо 10% від загальної кількості робіт основного періоду


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 189; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!