Розділ 4. Перспективи розвитку



Ми знаємо, що широке коло задач можна розв’язувати. Користуючись індивідуальним комп’ютером. Але існують проблеми,які розв’язати з допомогою одного комп’ютера неможливо. Наприклад, як підвищити надійність комп’ютера, який управляє важливим процесом? Несправність управляючого комп’ютера в цих системах принесе невиправні наслідки. Найпростішою схемою підвищення надійності є дублювання комп’ютера, тобто створення мережі.

Зараз, в умовах швидко зростаючих щороку інформаційних потоків, уже практично неможливо уявити чітку взаємодію банківських структур, торгових і посередницьких фірм, державних заснувань і інших організацій без сучасної обчислювальної техніки і комп’ютерних мереж.

Завдяки, об’єднаю мереж розв’язується проблема віддаленості комп’ютерів, які обмінюються інформацією:комп’ютери можуть бути віддалені один від одного на величезну відстань. Обмін даними може виконуватись однаково, як між комп’ютерами, що розташовані на різних півкулях, так і між комп’ютерами, що знаходяться в сусідніх кімнатах. В Інтернет обертається інформація, доступ до якої може бути відкритий практично із будь-якої точки земної кулі.

Для зв’язування клієнта з Internet використовується організація під назвою ISP (Internet Service Provider ), або простіше, провайдер. В наш час завдяки постійному розвитку Internet користувач може вибрати провайдера з цікавлячи його спектром послуг. Представлення і зручність сприйняття інформації через Internet не можуть зрівнятись з книгами або телебаченням, але кількість і доступність інформації в мережі незрівнянно вища.

WWW – найпопулярніша і найцікавіша служба Internet сьогодні, тобто зручний засіб роботи з інформацією. Кількість серверів WWW не можна оцінити точно, але за деякими оцінками їх більше 30 тисяч.

Програмна всесвітня мережа WWW розроблена на основі системи, відомої як Гіпертекст. Тобто це наче працювати з енциклопедією – читаєш статтю, дивишся посилання, які тебе цікавлять, і перегортаєш сторінки, щоб на ці посилання подивитися.

Електронна пошта – одна з найважливіших ресурсів Internet. Вона є самим масовим засобом електронних комунікацій. Кожен із користувачів Internet може мати свою поштову скриньку в мережі. Через пошту можна одержати доступ до інформаційних ресурсів будь-яких мереж.

Крім того, електронна пошта має дві серйозні переваги в порівнянні зі звичайною поштою. Найбільш очевидна – швидкість. Повідомлення йтиме на другий кінець не кілька днів, а кілька годин, хвилин, секунд. Інша перевага полягає в тому, що після оволодіння основами ви зможете одержати доступ до баз даних і файлам бібліотек. Ваш адресат відповідає тоді, коли це зручно йому. Електронна пошта дозволяє обмінюватися великим обсягом інформації буквально за безцінь – навіть якщо ваш абонент проживає за кордоном.

Електронний лист, відправлений по електронній пошті у будь-яку точку земної кулі, дійде до адресата менше, ніж за дві години. Ми можемо помістити якесь оголошення або рекламу в систему телеконференції вашої мережі електронної пошти і про цю інформацію через добу дізнається весь світ.

Протокол FTP є одним з найстарших протоколів сімейства TCP/IP. Існує багато реалізацій для різних операційних систем, що добре взаємодіють між собою. Користувач FTP може викликати кілька команд, що дозволяють йому проглянути каталог віддаленої машини.

Протокол SMTP підтримує передачу повідомлень (електронної пошти) між довільними вузлами мережі Internet. Протокол SMTP забезпечує як групування повідомлень на адресу одного одержувача, так і розмноження декількох копій повідомлення для передачі до різних адрес.

DNS – це розподілена база даних, що підтримує ієрархічну систему імен для ідентифікації вузлів у мережі Internet. Служба DNS призначена для автоматичного пошуку ІР-адреси по відомому символьному імені вузла.

Протокол DNS є службовим протоколом прикладного рівня. Цей протокол несиметричний – у ньому визначені DNS-сервери і DNS-клієнти. DNS-сервери зберігають частину розподіленої бази даних про відповідність символьних імен і ІР-адрес.

У каталогах Internet зберігаються тематично систематизовані колекції посилань на різні мережні ресурси, у першу чергу на документи World Wide Web. Посилання в такі каталоги заносяться не автоматично, а їх адміністраторами. Більш того, які цим займаються зробити свої колекції найбільш повними, що включають усі доступні ресурси на певну тему.

Мабуть, самою корисною рисою Internet є наявність у ньому пошукових серверів. Це виділені комп’ютери, які автоматично проглядають усі ресурси Internet, що можуть знайти, і індексують їх зміст. Потім ви можете передати такому серверові фразу або набір ключових слів, що включають досить значну частину ресурсів Internet. Таких серверів існує багато і укупі вони охоплюють практично всі доступні ресурси. Якщо в Internet є інформація, яка вас цікавить, то її напевно можна знайти за допомогою пошукових серверів. Це наймогутніший засіб знаходження ресурсів у мережі.

Особливу групу служб Internet являють собою служби, що застосовують протоколи ТСР/ІР для передачі даних, і спрямовані на роботу з інформацією в глобальних мережах. Це, по-перше, програмні пакети для проведення відео та аудіо конференцій.

Досить цікавою технологією аудіо конференцій Internet є пакет IPhone компанії VocalTec. Це комп’ютерний телефон, що працює за допомогою Інтернет. Для роботи з ним потрібен комп’ютер, оснащений MS Windows, аудіо картою, мікрофоном.

Іншою програмою передачі відео зображення через Internet є пакет CU-SeeMe. З його допомогою можна одержувати відео зображення з інших комп’ютерів і передавати зі свого, якщо до вашого комп’ютера приєднана відеокамера. Це відбувається також через спеціальні сервери.

Особливою є multicast – система, у якій проведено оптимізацію на рівні протоколів для широкомовної передачі мультимедійної інформації в глобальній мережі. Ідея полягає в тому, що одним протоколом на одну умовну адресу, що поєднує групу одержувачів, кожен з яких розуміє, що він входить в цю групу, і читає дані з цього єдиного протоколу. Таким чином, сильно знижується завантаженість мережі.


 

Висновки

Кожна серйозна ділова людина, чи то вона фаховий програміст чи системний користувач, не може уявити собі повноцінну роботу без використання такого потужного, оперативного і зручного сполучення як звичайна телефонна лінія та комп’ютерна мережа. Комп’ютерна мережа – це та глобальна ідея, що об’єднує розрізнених власників комп’ютерів, що систематизує й керує хаотично запропонованими вимогами і запитами по швидкому інформаційному обслуговуванню, миттєвим опрацюванням комерційних пропозицій послугами особистого конфіденційного листування.

Володіння послугами Internet дає можливість здійснювати будь-яку практичну діяльність з високим рівнем відповідності вимогам часу. Електронна пошта – одна з найважливіших ресурсів Internet. Вона є самим масовим засобом електронних комунікацій. Кожен із користувачів Internet може мати свою поштову скриньку в мережі. Через пошту можна одержати доступ до інформаційних ресурсів будь-яких мереж.

У каталогах Internet зберігаються тематично систематизовані колекції посилань на різні мережні ресурси, у першу чергу на документи World Wide Web. Самою корисною рисою Internet є наявність у ньому пошукових серверів. Це виділені комп’ютери, які автоматично проглядають усі ресурси Internet, що можуть знайти, і індексують їх зміст. Потім ви можете передати такому серверові фразу або набір ключових слів, що включають досить значну частину ресурсів Internet. Таких серверів існує багато і укупі вони охоплюють практично всі доступні ресурси. Якщо в Internet є інформація, яка вас цікавить, то її напевно можна знайти за допомогою пошукових серверів. Це наймогутніший засіб знаходження ресурсів у мережі.


Література

1. Березин С., Раков С. Интернет у вас дома. Изд. 2-у.-СПб: BHV-Санкт-Петербург, 1999. – 449с.

2. Блэк Ю. Сети ЭВМ: протоколы, стандарты, интерфейсы; перевод с англ. – М.: Мир, 1990.

3. Денисова. Microsoft Internet Explorer 5: Справочник. – СПб. Питер, 1999. – 448 с.

4. Золотов С. Протоколы Internet – СПб.: BHV–Санкт-Петербург, 1998. – 304 с., ил.

5. Крейнак Дж., Хейбрекен Дж. Интернет: Энцыклопедия. – СПб.: Питер, 1994. – 448с.

6. Кушниренко А.Г., Леонов А.Г., Кузьменко М.А. та другие. Информационные и комуникационные технологи в образовании. // Информатика и образование. – 1998. – 584 с.

7. Олифер В.Г., Олифер Н.А. Компьютерные сети. Принципы, технологи, протоколы. – СПб.: Питер, 2002. – 672 с.: ил.

8. Перрі “Секрети World Wide Web”, Москва, 1996. – 326 с.

9. Рассохін і Лєбєдев “World Wide Web – всесвітня інформаційна павутина в мережі Internet”, Москва, 1997. – 396 с.

10. Симонович С., Евсеев Г., Практическая інформатика: универсальный курс. – М.:АСТ – ПРЕСС; Инфоком – Пресс, 1998. – 592 с.

11. У.Р. Стивенс. Протоколы ТСР/ІР. Практическое руководство/Пер. с англ. и комент. А.Ю. Глебовского. – СПб.: “Невский Диалект” – “БХВ - Петербург”, 2003. – 672 с.: ил.

12. www.referats.ru

13. www.ukrreferat.com

 


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 172; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!