Складові частини листа: конверт, заголовки і тіло повідомлення



Повідомлення, яке передається по електронній пошті, складається з трьох основних частин.

1. Конверт ( envelope ) використовується MTA для адресації кореспонденції. Наведемо приклад, конверт сформований у результаті виконання двох SMTP-команд:

MAIL From: <rstevens@sun.tuc.noao.edu >

RCPT To: <rstevens@noao.edu >

2.  Заголовки ( headers) листа формуються й інтерпретуються користувальними агентами. Кожний заголовок складається з ключового слова і значення, розділених двокрапкою. У RFC 822 визначений формат і зміст полів різних заголовків за винятком тих, назви яких починаються з літери X – такі заголовки може визначити сам користувач при конфігуруванні свого клієнта. Якщо заголовок не вміщується в один рядок, то він продовжується на наступному рядку з відступом.

3. Тіло ( body ) має текст самого повідомлення. У RFC 822 тіло визначене як набір рядків у форматі NVT ASCII. По команді DATA у цьому форматі послідовно передаються спочатку всі заголовки, потім порожній рядок і, нарешті, тіло повідомлення. При цьому розмір кожного пересланого по команді DATA рядка не повинен перевищувати 1000 байтів.

В цілому поштове повідомлення формується в такий спосіб. Користувальний агент сприймає введений нами текст (тіло повідомлення), постачає його заголовками і передає все своєму МТА. Останній, додавши особисті заголовки й оформивши конверт, посилає результат наступному МТА, і так далі по ланцюжку.

Термін вмістимість ( content ) часто використовується для позначення всієї сукупності заголовків і тіла листа. Таким чином, спочатку передається конверт, а потім по команді DATA клієнтом пересилається весь вмістимість повідомлення.

Формат NVT ASCII

Відмінною рисою SMTP є те, що всі частини повідомлення – конверт, заголовки і тіло – передаються у форматі NVT ASCII. При цьому сім розрядів символу ASCII передаються в байті з обтуленим бітом (через це виникають проблеми при передачі по Internet текстів, що мають літери національних алфавітів (у тому числі кирилиці) у кодуваннях, що використовують старший біт).

Інтервали між повторними спробами передати поштове повідомлення.

Як тільки лист потрапив від користувального агента до цього МТА, той зразу ж пробує переслати листа за призначенням. При невдачі МТА ставить повідомлення в чергу на відправлення і через деякий час робить ще одну спробу.

RFS Вимога до хоста рекомендує встановлювати початковий інтервал між повторюваними передачами, що дорівнює 30 хв. Оскільки невдала спроба могла бути наслідком збію (наприклад, адресована поштова машина перевантажувалась або порушений зв'язок), протягом першої години зміст повторити передачу другий раз. В сумі збереження повідомлення в черзі на відправку повинен бути не меншим 4 – 5 днів.

Розвиток SMTP

Електронна пошта в Internet постійно модернізується. Зміни стосуються всіх частин, з яких складається поштове повідомлення : у конверті можуть застосовуватися розширені SMTP – команди, у заголовках тепер допускаються і неналежні наборові ASCII символи, а тіло листа може структуроване (стандарт МІМЕ).

Нововведення в конверті: розширені SMTP -команди.

У RFC 1425 [Klensin et al., 1993а] була запропонована основа для додавання додаткових можливостей до протоколу SMTP, у разі чого з’явився ESMTP, тобто розширюваний варіант SMTP (Extended SMTP), що забезпечує сумісність між реалізаціями протоколу, що відрізняються асортиментом підтримуваних ними можливостей. Усі введення в рамках ESMTP розширення повинні бути описані в RFC і зареєстровані IANA.

SMTP-клієнт, що бажає використовувати розширення протоколу, починає свій сеанс із SMTP-сервером командою EHLO замість стандартної HELO. Якщо сервер підтримує ESMTP, його відповідь складається з кількох рядків, кожен з яких починається кодом 250 і звичайно містить одне ключове слово ( keyword) і необов’язковий параметр ( argument). Перераховані у відповіді ключові слова і визначають той конкретний набір команд ESMTP, що реалізовані в даному сервері. В усіх рядках відповіді, крім останнього, ключове слово відділене від коду 250 дефісом. Ознакою рядка, що завершує список команд, служить пробіл, який використовується як розділювач замість дефіса.


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 177; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!