Нововведення в заголовках:символи, відмінні від ASCII .



Відповідно до RFC 1522 [Moore,1993] поля заголовка, оформленого згідно RFC822 (наприклад, імена відправника й адресата або тема листа), тепер можуть містити ланцюжки, які не входять у таблицю ASCII символів, закодованих у такий спосіб: = ? charset ? encoding ? encoded - text ? =

Поле с harset (кодова таблиця) ідентифікує використовуваний символьний набір. Припустимі значення цього полючи: us - ascii або iso -8859-Х, де Х – якась цифра (наприклад, iso -8859-1). Поле encoding (кодування) – одиночний символ, що визначає метод кодування. Припустимо два значення (Q i B):

1. Q ( quoted - printable) означає обмежено відтворений текст. Ця схема кодування призначена для національних алфавітів, заснованих на латиниці. Семибітні символи передаються як NVT ASCII ( з нульовим старшим бітом ), інші конвертуються в триплет : знак «дорівнює», супроводжуваний двозначним шістнадцятковим кодом символу. Наприклад, символ е ( двійкове значення якого 11101001 або 0хе9 ) буде представлений триплетом =Е9. Пробіли завжди передаються як символи підкреслення або як триплет =20. Таке кодування застосовується для тексту, у якому переважають символи ASCII і лише рідко зустрічаються спеціальні символи.

2. В ( base -64 ) означає кодування по модулю 64. Тут кожні три послідовних байти (24 біта ) розбиваються на чотири шестибітні відрізки, кожний з яких, у свою чергу, відображається в один із 64 символів  NVT ASCII відповідно до таблиці маємо:

Значення (6 біт) Символ ASCII Значення (6 біт) Символ ASCII Значення (.6 біт) Символ ASCII Значення (6 біт) Символ ASCII
0 A 10 Q 20 g 30 w
1 B 11 R 21 h 31 x
2 C 12 S 22 i 32 y
3 D 13 T 23 j 33 z
4 E 14 U 24 k 34 0
5 F 15 V 25 l 35 1
6 G 16 W 26 m 36 2
7 H 17 X 27 n 37 3
8 I 18 Y 28 o 38 4
9 J 19 Z 29 p 39 5
a K 1a a 2a q 3a 6
b L 1b b 2b r 3b 7
c M 1c c 2c s 3c 8
d N 1d d 2d t 3d 9
e O 1e e 2e u 3e +
f P 1f f 2f v 3f /

Таблиця 2.Педставлення шестибітних двійкових комбінацій символами ASCII (кодова таблиця basc – 64)

Якщо число кодуючи символів не кратне трьом, як заповнювач використовується символ =.

Нововведення в тілі: MIME – повідомлення.

Ми знаємо, що RFC 822 визначає тіло повідомлення як набір рядків у форматі NVT ASCII без якої-небудь структуризації тексту. Пізніше в RFC 1521 [Borenstein and Freed, 1993] були введені розширення, що дозволяють диференціювати в тілі даних різних типів. Ці розширення називаються MIME ( Multipurpose Internet Mail Extensions), що перекладається як багатоцільові розширення пошти Internet.

МІМЕ не спирається на які-небудь вже описані новації ( ESMTP або заголовки, що містять від ASCII символи), а лише вводить у звертання кілька нових заголовків, дотримуючи при цьому вимоги RFC 822. Ці заголовки мають одержувача про границі розбиття тіла повідомлення за типами даних. Саме тіло незалежне від змісту як і раніше може бути передане у форматі NVT ASCII. Деякі з вже відомих нам розширень можуть бути корисними в сполученні з MIME (наприклад, команда SIZE , оскільки МІМЕ – повідомлення можуть бути досить великими, а також кодування відмінних від ASCII символів у заголовках), однак для МІМЕ вони зовсім не обов’язкові. Для обміну МІМЕ – повідомлення досить, щоб їх розуміли користувацькі агенти обох сторін. При цьому в задіяних МТА ніяких змін не потрібно.


Розділ 3. Інші служби Internet

3.1. Пошук людей, пошук даних і програм (Archie )

Люди переїжджають з місця на місце, змінюють місце роботи, у них може бути кілька місць проживання і т. д. Люди завжди шукають один одного, завжди існувала й існує проблема пошуку людини у світі. Створити для такого пошуку відкритий файл – аналог телефонної книги? Тобто потрібно створити стандарт, придумати як його поновляти без прямого загального доступу і т. д. До того ж такий файл – довідник з перерахуванням усіх вхідних імен на робочих машинах, такому довідникові будуть раді і хакер, і рекетир. І потім, деяким людям хочеться керувати можливістю доступу до них, виникає проблема права на особисте життя.

Тому була створена служба довідкової інформації про користувачів. Користувача на відомій машині, де він є, можна відшукати в UNIX -системах за допомогою finger. Там також можна одержати список користувачів, що працюють у даний момент на певній машині. Трафік протоколу finger складає 0.41% від загального.

Тобто директорія “білих сторінок” whois, а також однойменна програма для пошуку людей. Директорія whois (хто є who) підтримується DDN ( Defense Data Network ) Мережним Інформаційним Центром ( N е twork Information Center – NIC ) і має більше 70000 записів. Команда з UNIX: whois – найпростіший спосіб звернутися до таких послуг NIC DDN . За допомогою whois ім ’ я (логічне) можна одержати інформацію про користувача. Також можна ввійти в цю службу в telnet по імені nic . ddn . mill і там уже подати команду whois. Щоб використовувати цю можливість, потрібно наявність як мінімум dial - up доступу. Але запит можна зробити також і побічно по e - mail на service@nic.ddn.mil , у “Subject:” помістивши команду, при цьому тіло самого повідомлення (текст листа e - mail) треба залишити порожнім. Трафік whois складає 0.02% від загального.

Існує багато інших аналогічних служб. Перелічимо деякі коротко:

- можна по e - mail запросити mail –server@pit – manager.mit.edu, написавши в “Subject:” send usenet – addresses/рядка-пошуку для пошуку користувачів;

- служба Х.500, інтерфейс до неї забезпечується програмою fred, доступна на wp.psi.com і wp2.psi.com по telnet і по e - mail, з логічним ім’ям whitepages. Команда в fred також називається, як і скрізь, whois.

Мають об’єднуючий всі ці довідники інтерфейс KIS ( Knowbot Information Service ). Він сам знає всі адреси і протоколи спілкування із службами Whois, finger , fred і т. д., сам їх опитує, а вам видає результат глобального пошуку. KIS доступний по telnet через 185 порт на машині nri.reston.va.us.

Archie – система пошуку і видачі інформації про розташування загальнодоступних файлів по анонімному ftp. Система, що підтримує цей вид послуг, регулярно збирає зі своїх підопічних (анонімних ftp -серверів) інформацію про файли. Що там утримуються: списки файлів по директоріях. Списки директорій, а також файли з коротким описом того, що є що. Дозволяє робити пошук по назвах файлів (директорій) і по описових файлах. А саме за словами, що там існують. Наприклад, ви даєте вказівку (команду) знайти файл із саме такою назвою або з назвою, що підходить під зазначений шаблон, і Archie видає вам відповідь, де такий є. або ж можна шукати словами по значенню. Що повинні утримуватися у короткому описі цього файлу або програми, складеного їхнім творцем. Звичайно. Складання гідного (короткого, точного, розумного, адекватного) опису свого дітища цілком залишається на совісті творця продукту, що породжує деяку волю, а тому, у деяких випадках, можливі зловживання довірою користувачів або проста зневага ним. Доступ до Archie здійснюється через Archie -сервери (наприклад, archie.doc.ic.ac.uk (це у Великобританії)). У вигляді використання Archie вимагає наявність Internet -доступу принаймі класу доступу за дзвінком

 

Всесвітня павутина WWW

Всесвітня павутина WWW (World Wide Web)дає широкі можливості навігації по гіпертекстовим посиланням на глобально розподілені сервіси і документи. Сайт info. с ern . с h історично був першим центром поширення інформації про web-технології.

WWW – це відносно нова система для роботи з гіпертекстом. Потенційно вона є найбільше потужним засобом пошуку. Гіпертекст з’єднує різноманітні документи на основі заздалегідь заданого набору слів. Наприклад, коли в тексті зустрічається нове слово або поняття, система, що працює з гіпертекстом, дає можливість перейти до іншого документу, у якому це слово або поняття розглядається більш докладно.

WWW працює за принципом клієнт-сервер, точніше, клієнт-сервери: існує безліч серверів, які за запитом клієнта повертають йому гіпермедійний документ – документ, що складається з частин із різноманітним представленням інформації (текст, звук, графіка, трьохвимірні об’єкти і т.д.), у якому кожен елемент може бути посиланням на інший документ або його частиною. Посилання ці в документах WWW організовані таким чином, що будь-які інформаційні ресурси у глобальній мережі Інтернет адресуються, аі документ, який ви читаєте в даний момент, можна посилати як на інші документи на цьому ж сервері, так і на документи (і взагалі на ресурси Інтернет) на інших комп’ютерах Інтернет.

Практично будь-яка інформація, яка надається до публічного доступу, відображається засобами WWW. Якщо якась інформація і не може бути поміщена в WWW, то це обумовлено деякими обмеженнями і недоліками WWW. По-перше, зєднання між клієнтом і сервером WWW одноразове: клієнт надсилає запит, сервер видає документ, і зв'язок переривається. Це означає, що сервер не має механізму повідомлення клієнта про зміну або надходження нових даних. Проблема вирішується сьогодні декількома способами: розробляється нова версія протоколу http, яка буде дозволяти тривале з’єднання, передачу даних в декілька джерел, поділ каналів передачі даних і керування ними. Якщо вона буде реалізована і стане підтримуватися стандартним програмним забезпеченням WWW, то це вирішить вищеописані недоліки.

Користувач із свого боку може задіяти можливість WWW, працювати з гіпертекстом для зв’язку між своїми даними і даними WAIS і WWW таким чином, щоб власні записи користувача як би інтегрувалися в інформацію для загального доступу. Насправді цього, звичайно, не відбувається, але сприймається саме так.

До систем автоматизованого пошуку інформації в мережі Internet належать такі системи:

Новини – одержання мережних новин і електронних дощок оголошень мережі і можливість розміщення інформації на дошці оголошень мережі. Електронні дошки оголошень мережі Internet формуються по такій тематиці – користувач може по своєму вибору підписатися на будь-які групи новин.

Rsh (Remote Shell) – віддалений доступ. Аналог Telnet, але працює тільки в тому випадку, якщо на віддаленому комп’ютері встановлено OC UNIX.

Rexec (Remote Execution) – виконання однієї команди на віддаленій UNIX-машині.

Lpr – мережева преса. Відправлення файлу на пресу на віддаленому (мережевому) принтері.

Lpq – мережна преса. Показує файли стоячі в черзі на пресу на мережевому принтері.

Ping – перевірка доступності віддаленої ЕОМ по мережі.

Talk – дає можливість відкриття “розмови” із користувачем віддаленої ЕОМ. При цьому на екрані одночасно значенний вводомий текст і відповідь віддаленого користувача.

Iptunnel – дає можливість доступу до серверу ЛВС NetWare із котрим немає безпосереднього зв’язку по ЛВС, а є лише зв'язок по мережі Internet .

Finger – одержання інформації про користувачів віддаленого комп’ютера.

Крім перерахованих вище послуг, мережа Internet надає також такі специфічні послуги.

Webster – мережева версія тлумачного словника англійської мови.

Факс-сервіс – дає можливість користувачу відправляти повідомлення на факсимільний звзок, користуючись факсом-сервером мережі.

Електронний перекладач – робить переклад присланого на нього тексту з однієї мови на іншу. Звертання до електронних перекладачів відбувається за допомогою електронної пошти.

Шлюзи – дають можливість абоненту відправляти повідомлення в мережі, що не працюють із протоколами TCP/IP (Fido, Goldnet, AT50).

Тематичні конференції Usenet – представляють собою електронні дошки. Куди учасники конференції можуть передавати повідомлення і отримувати на них відповіді.

Розмова в мережі або IRC (Internet Realay Chat) – спілкування між співбесідниками, які знаходяться на лінії, шляхом введення тексту з клавіатури.

 

Мережні новини Usenet

Мережні новини Usenet, або, як їх прийнято називати телеконференції – це, мабуть, друга за поширеністю служба Інтернет. Якщо електронна пошта передає повідомлення за принципом “від одного - багатьом”. Механізм передачі кожного повідомлення схожий на передачу пліток: кожний вузол мережі, що довідався щось нове (тобто який отримав нове повідомлення), переказує новину всім знайомим вузлам, тобто всім тим вузлам, з ким він обмінюється новинами. Таким чином, відіслане вами повідомлення поширюється, багаторазово дублюючи, по мережі, досягаючи за досить короткі терміни всіх учасників телеконференції Usenet в усьому світі. При цьому в обговоренні теми, яка вас цікавить, може брати участь безліч людей, незалежно від того, де вони знаходяться фізично, і ви можете знайти співрозмовників для обговорення різних тем. Число користувачів Usenet досить велике – за оцінкою UUNET technologies, кількість нових повідомлень, що надходять у телеконференції щодня, складає біля мільйона.

Новини розділені по ієрархічно організованим тематичним групам, і ім’я кожної групи складається з імен підрівнів ієрархії, розділених крапками, причому більш загальний рівень пишеться першим.

Сьогодні будь-який комп’ютер, повноцінно підключений до Інтернет, має доступ до новин Usenet, але новини Usenet поширюються і по іншим мережам, застосовуючись настільки ж широко, як і електронна пошта. Способи і зручність роботи з новинами залежать від того. Яким чином ви отримуєте їх. В Інтернет ваша програма-клієнт одержує новини з сервера Usenet, і між переглядом списку повідомлень, що утримуються в групі. І читанням цих повідомлень немає затримки. Якщо ви користуєтеся новинами через електронну пошту, то ви спочатку одержуєте список статей, а вже потім приймаєте по електронній пошті статті зі списку, що вами замовлені. Такий спосіб роботи з новинами Usenet сьогодні найбільш розповсюджений, але насправді це досить незручний і застарілий метод.

 

Інші служби

А) сервіси IRC , MUD , MOO

До інтерактивних сервісів, які служать для спілкування людей через Інтернет, відноситься IRC – Internet Relay Chat, тобто розмови через Інтернет. В Інтернеті існує мережа, де користувачі приєднуються до одного з каналів – тематичних груп і беруть участь у розмові, який ведеться не голосом, а текстом.

Практична цінність IRC невелика, його використовують в основному для розваги.

Подібні функції мають сервіси - MUD і MOO. Розшифровують ці абревіатури як Multi User Dungeon (багато використовувана гра) і Object - Oriented MUD (об’єктна-орієнтований багато користувальницький світ ігри в Інтернет).

MUD - практичної цінності не мають, використовуються для дозвілля. Основною і найкращою їх рисою є можливість спілкування людей у грі, подібно IRC. Відповідно, і застосування їх аналогічне.

MOO – за засобами доступу схожа на MUD, інші. Незручний інтерфейс MOO і невелика поширеність не дозволяють порекомендувати цей сервіс для практичного застосування – занадто вузьке коло задач, розв’язком яких він може бути.

Б) інфраструктурні сервіси

Такі сервіси, призначені для забезпечення зв’язку між комп’ютерами, часто використовуються і для передачі інформації, стаючи сервісом Інтернет. Інфрасервісом є finger. Ця програма, що призначена для отримання інформації про користувачів локального і віддаленого комп’ютерів: повного ім’я і телефонів, часу останнього входу в систему і т.д. Finger стає сервісом Інтернет, коли на сервері виникає псевдо користувач, і при звертанні за інформацією про нього, ви отримаєте не вище описану технічну інформацію, а щось інше. Так. Наприклад. Через finger можна одержати з перших рук інформацію про статус останніх версій гри Doom і інших ігор фірми ID Software.

Інфрасервісом є і telnet – програма. Що забезпечує термінальний доступ до віддалених комп’ютерів. Вона також використовується як засіб доступу до віддалених інформаційних сервісах, робота з якими проходить в режимі текстового термінала. Telnet використовується як частина інформаційного сервісу Інтернет. Коли при з’єднанні користувач потрапляє не в командний інтерпретатор., а одразу в спеціалізовану програму, що забезпечує доступ до інформаційних ресурсів.

В) списки розсилання

Списки розсилання (maillists) – це проста, але в той же час дуже корисна служба Інтернет. Це практично єдина служба, що не має власного протоколу і програми-клієнта і працює через електронну пошту.

Ідея роботи полягає в тому, що існує якась адреса електронної пошти, що насправді є загальною адресою багатьох людей – передплатників цього списку розсилання.

У залежності від числа передплатників, список розсилання обслуговується на сервері програми різної складності, що можуть забезпечувати або не забезпечувати повну функціональність, а саме: перевірку коректності електронних адрес, ведення архіву повідомлень, обробку поштових помилок, перевірку повідомлень адміністратором списку перед розсиланням і т. д.


 


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 227; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!