Тема 4.Спадкування за законом



Поняття спадкування за законом. Співвідношення інститутів спадкування за законом та спадкування за заповітом. Рівність часток у спадковому майні як характерна риса спадкування за законом. Випадки у яких має місце спадкування за законом через презумпцію первинності спадкування за заповітом. Коло спадкоємців за законом. Порядок закликання спадкоємців за законом до прийняття спадщини. Спадкування утриманцями спадкодавця.

Поняття родинності. Пряма низхідна та висхідна лінія родинності. Бокова лінія родинності. Ступінь родинності. Поняття свояцтва. Доведення родинних, шлюбних відносин, усиновлення та утримання. Документи, що подаються на підтвердження родинних, шлюбних відносин, усиновлення та утримання.

Поняття черговості закликання до спадкування та склад черг. Поголовний та поколінний розподіл спадкового майна між спадкоємцями за законом. Зміна черговості закликання до спадкування.

Поняття спадкування за правом представлення. Смерть висхідного родича до відкриття спадщини, як необхідна умова спадкування за правом представлення.

 

Тема 5. Реалізація спадкових прав

Правова характеристика прийняття спадщини, як правовстановлюючого юридичного факту у юридичному складі спадкового правонаступництва. Правова природа прийняття спадщини та відмови від спадщини, як односторонньої угоди. Дія у часі угоди про прийняття та угоди про відмову від спадщини.

Система набуття спадщини. Порядок прийняття спадщини, як комплекс дій, які повинен вчинити спадкоємець у встановлені строки для прийняття чи відмови від спадщини. Способи прийняття спадщини. Правова характеристика юридичних фактів: вступ в управління спадковим майном, вступ у володіння спадковим майном. Правова характеристика заяви про прийняття спадщини.

Прийняття та відмова від прийняття спадщини, як безумовне та беззастережне повідомлення спадкоємця про його відношення до можливості вступу у права та обов’язки, що складають спадщину.

Строк на прийняття спадщини і строк на відмову від прийняття спадщини. Продовження строку на прийняття та відмову від спадщини у випадку неприйняття спадщини іншими спадкоємцями.

Правова характеристика заяви про відмову від спадщини. Утримання від вступу у володіння та управління спадковим майном, як відмова від спадщини.

Правові наслідки неможливості прийняття та відмови від спадщини під умовою чи із застереженням. Поняття направленої відмови від спадщини. Визначення осіб, на користь яких можлива направлена відмова від спадщини.

Правове регулювання переходу права на прийняття спадщини. Поняття спадкової трансмісії як переходу, у спадщину нереалізованого у встановленому порядку права спадкування. Трансмітент. Трансміссар.

Правові наслідки прийняття спадщини. Прирощення спадкових часток, як збільшення частки одного із співспадкоємців за рахунок частки призначеної для іншого співспадкоємця внаслідок його відпадання. Спільне закликання при спадкуванні за заповітом як умова прирощення спадкових часток.

Прийняття спадщини, як умова відповідальності спадкоємців по боргах спадкодавця. Правова характеристика боргової відповідальності спадкоємців. Види обтяжень які виникають у спадкоємців у зв’язку із прийняттям спадщини. Обмеження відповідальності спадкоємців по боргах спадкодавця. Визначення дійсної вартості спадкового майна на момент відкриття спадщини.

Правова природа переходу майна померлого у власність держави. Перехід майна померлого у власність держави у порядку спадкового правонаступництва. Правові підстави набуття майна державою у порядку спадкування.

Поняття відумерлості спадщини. Порядок визнання спадщини відумерлою. Визначення часу набуття майна померлого на підставі відумерлості у зв’язку із прийняттям рішення суду, про відумерлість спадщини. Значення правової кваліфікації переходу майна померлого у власність держави при спадкуванні із іноземним елементом.


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 169; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!