В основу визначення коректур за допомогою ПРК закладені точні формули



(1.1) і (1.2) з деякими змінами, для того щоб робота по підготовці приладу до роботи була більш раціональною. Замість дальності до розриву Др при підготовці приладу використовують дальність до цілі, тобто приймають Др=Дк. Це дозволяє підготувати прилад ще до стрільби. Природно, що таке допущення приводить до появи помилок визначення коректур. Розрахунки показують, що ці помилки невеликі і цілком припустимі на практиці.

Унаслідок того що на приладі немає шкал синуса і косинуса, синуси і косинуси виражаються через інші тригонометричні функції. Таким чином, формули для розрахунку коректур дальності і напрямки, реалізовані доцільно вести по обмірюваних відхиленнях.

При цьому формули застосовані в ПРК-69, мають вид:

)

Знак «±» залежить від положення ВП щодо площини стрільби.

За допомогою приладу коректури дальності і напрямку розраховуються в два прийоми. За допомогою правого кола визначають значення коректур унаслідок відхилення розриву по Дальності уздовж лінії спостереження Д прав і Д лів, тобто враховують другі складові формул За допомогою лівого кола визначають значення коректур унаслідок відхилення розриву по напрямку, а за допомогою правого кола визначають значення коректур унаслідок відхилення по дальності.

При одержанні відхилення по дальності і напрямку задача вирішується одночасно

ΔД= ΔДЛІВ+ ΔДПРАВ

Δд= ΔдЛІВ+ ΔдПРАВ

3.10.1 Особливості переходу до стрільби на поразку при ПЗ >5-00

До стрільби на поразку переходять після введення коректури на прийняте відхилення розривів по лінії спостереження, що дорівнює:

- 50 метрів - при стрільбі по цілям глибиною менше 100 метрів,

- 100 метрів - при стрільбі по цілям глибиною 100 метрів і більш; при влученні в ціль; при влученні в групову ціль, якщо розривши відбувся поблизу дальньої або ближньої її межи, приймають розрив відповідно перельотним або недольотним на 1/2 глибини цілі.

-

Максимальні розміри не спостережних групових цілей. Засоби обстрілу цілі

Нерухомі не спостережні /візуально з наземних СП/ відкрито розташовані неброньовані цілі, як правило, знищують, укриті і броньовані цілі - подавляють або знищують.

Стрільбу на поразку ведуть до витрачення призначеної кількості снарядів, дотримуючи при цьому встановлений засіб обстрілу цілі і порядок виконання вогневої задачі.

Максимальні розміри неспостережної групової цілі

 Підрозділ

Кіл-ть гармат в батареях

Розміри цілі, м

Фронт Глибина
дивізіон 4-6 400 400
  8 500 400
батарея 4-6 300 200
  8 400 200

Якщо фронт або глибина групової цілі менше 150 м при дальності стрільби до 6 км, 200 м при дальності стрільби від 6 км до 16 км і 300 м при дальності стрільби понад 16км, то відповідні розміри цілі при призначенні витрати снарядів /при стрільбі по цілям, для яких норми витрати снарядів дані на 1 га/ до засобу обстрілу цілі приймають відповідно рівними 150, 200 і 300 метрів.

Розміри окремої цілі для призначення витрати снарядів і засобу її обстрілу. Приймають по фронті і глибині рівними 150 м при дальності стрільби до 6 км, 200 м при дальності стрільби від 6 до 16 км і 300 м при дальності стрільби понад 16 км.

Засоби обстрілу цілі

Батарея при виконанні вогневих задач , як самостійно, так і в складі дивізіону веде стрільбу на одній або трьох установках прицілу й одній або двох установках кутоміра.

- При призначенні засобу обстрілу цілі батареєю визначають: число установок прицілу; розмір стрибка прицілу /шкали/ і шкали підривника /трубки/;

- число установок кутоміра;

- інтервал віяла і доворот праворуч при стрільбі на двох установках кутоміра;

- витрата снарядів на гармату-установку.


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 228; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!