Задача і види пристрілювання. Коефіцієнт видалення, крок кутоміра, їх призначення, розрахунок і правила застосування.



Пристрілювання цілі є найбільш точним засобом визначення установок для стрільби на поразку. Його застосовують при поразці маломаневрених цілей і коли раптовість відкриття вогню не має вирішального значення.

Пристрілювання ведуть за виміряними відхиленнями або із спостереженням за знаками розривів.

За виміряними відхиленнями пристрілювання проводять за допомогою далекоміра, спряженого спостереження, секундоміра, радіолокаційної станції, підрозділу звукової розвідки вертольота.

У ході пристрілювання одночасно пристрілюють напрямок і дальність .

 

Рисунок 3.1 - сутність пристрілювання.

На малюнку показано що під час пристрілювання з КСП вимірюється дальність до цілі Дцк та дирекційний кут на неї αцк, а при появі розриву дальність до нього Дрк та дирекційний кут αрк по цим величинам розраховують відхилення розриву від цілі по дальності d та по напрямку α для КСП :

α= αрк - αцк d= Дрк - Дцк

 

Потім визначають(розраховують)коректури для ВП , після чого в залежності від одержаного значення відхилення розриву від цілі повторюють постріл ,або переходять до стрільби на поразку

Визначення коректур дальності і напрямку при пристрілюванні

 

 

 

Рисунок 3.2 - порядок визначення коректури в напрямок і дальність при ПЗ менше

5-00

формули для визначення коректур в  дальності та напрямку будуть мати такими                                                                 

                     (1.1)        (1.2)

при невеликих відхиленнях та поправці на зміщення менше 5-00 приймають:

сosα=1 сos ПЗ=1 sin ПЗ=0

1000sinПЗ=ПЗ

  (1.1)

 

Коефіцієнт віддалення , його призначення і розрахунок.

Ц
Дальність від спостережного пункту до цілі Дк звичайно не дорівнює дальності від вогневої позиції до цілі Дц, унаслідок чого обмірюване зі спостережного пункту бічне відхилення розриву від цілі α не буде дорівнює коректурі напрямку β для вогневої позиції (мал.). У тому випадку, коли спостережний пункт знаходиться перед вогневої позиції, кут β менше кута α, а коли спостережний пункт знаходиться позад вогневої позиції, кут β більше кута α.

На мал. видно, що при поправці на зміщення (ПЗ) менш 5-00

ЦР = а х 0,001Дк (по формулі тисячної)

Дцт =β 0,001 Д, (по формулі тисячної) відкіля β = α Дк/ДТЦ. Співвідношення Дк/ДТЦ називають коэфіциентом віддалення Кв .Його розраховують , як десяткову дріб і обчислюють із точності до 0,1.

Округлення коефіцієнта видалення до 0,1 може приводити до помилок коректур напрямку, що не перевищує 0,05 α. Значні помилки коректур через округлення коефіцієнта видалення можливі тільки при великих відхиленнях розривів, тобто на початку пристрілювання. Після першої коректури розрив буде наближений до цілі і помилками наступних коректур можна зневажити.

 

 

Рисунок 3.3 - визначення коенфіцієнта віддалення

 

 

Для визначення коректури напрямку, спостереження обмірюване із спостереженого пункта множать на коефіцієнт видалення Кв. Знак коректури β протилежний знаку відхилення а.

Приклад: Дк =2800 м, ДТЦ= 4100 м, Кв= 2800/4100 =0,7. Бічне відхилення розриву від цілі, обмірюване зі спостережного пункту, дорівнює вправо 0-50 (позначають П50). Коректура напрямку β = -0-50Х 0,7= - 0-35 (лівіше 0-35).

 

3.3.3 Крок кутоміра, його вивід та призначення

Якщо спостережний пункт зміщений у площині стрільби і розрив Р отриманий на лінії спостереження, то при введенні коректури дальності наступний розрив відбудеться не на лінії спостереження (точка Л) і може взагалі не дати спостереження по дальності.

 

Щоб при зміні дальності розриви відбувалися на лінії спостереження, необхідно коректури дальності щораз супроводжувати відповідними коректурами напрямку, для визначення яких використовують крок кутоміра (позначають Кк).

Рисунок 3.4 – Визначення кроку кутоміра

З рис.3.4 видно, що крок кутоміра Кк = (1.1)

(з формули тисячної з трикутника ОАЦ)

Через того що величина Кк звичайно мала, можна прийняти, що кут АРЦ дорівнює поправці на зміщення ПЗ. Тоді при ПЗ <5-00

ЦА = ∆Д х tg ПЗ , або приблизно = ∆Д х0,001 ПЗ (з трикутника АРЦ згідно якостей прямокутного трикутника).

Підставляючи у формулу (1.1) значення ЦАі з огляду на, що зручно цей коефіцієнт (Кк) розраховувати на зміну дальності на 100м ( тобто ∆Д=100 м) , одержують:

Кк =  =

Крок кутоміра зручніше розраховувати по формулі

Кк =

Для визначення коректури напрямку одну соту коректури дальності множать на крок кутоміра.

 


Округлення кроку кутоміра до 0-01 може дати помилки коректур напрямку, що не перевищують 0,005 ∆Д. Звисне, що навіть при дуже великих коректурах дальності помилки коректур напрямку через округлення кроку кутоміра малі і ними можна зневажити.

 

На малюнку видно, що при збільшенні дальності стрільби доворот на крок кутоміра треба брати у бік вогневої позиції, а при зменшенні – у бік спостережного пункту ( тобто, якщо вогнева позиція праворуч від спостережного пункту відносно цілі, то при збільшені дальності знак поправки на Кк буде „+” , при зменшені „-”, якщо вогнева позиція ліворуч – знак змінюється навпаки.

Приклад: ПЗ = 3-60; ДТЦ = 6100 м, вогнева позиція праворуч.

Кк = 360/61 = 0-06; Коректура дальності +150м; тоді коректура напрямку +1,5 х 6 = +0-09

 

Таким чином  сумарна коректура в дальності буде

∆ Д = Дц – Др., зміна в приціл ∆П = ∆ Д / ∆Х тис

Коректура кутоміра:

Dd= -aКв ± КК100

КВ розраховується з точністю до 0,1, a КК - до 0-01.

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 362; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!