Для зручності роботи можна користуватись таблицею



 

Дирекційний кут основного напрямку стрільби Дирекційний кут від якого орієнтується ПУВ
від 0-00 до      7-0О від 8-00 до      22-00 від 23-00 до37-00 від 36-00 до52-00 від 53-00 до0-00 0-00 15-00 30-00 45-00 0-00

 

Проводиться орієнтування ПУВ .

Лінійка дальності ПУВ встановлюється паралельно вертикальної лінії кілометрової сітки планшету. Кутомірний ноніус на вибраний дирекційний кут від якого орієнтується ПУВ і в цьому положенні закріплюється. З цього моменту переміщувати ноніус забороняється ,до на значення нового дирекційного кута основного напрямку.

 

 

 

Рисунок 2.4 - порядок орієнтування ПУВ

 

Рисунок 2.5 - квадрати котрі можна вибрати для ВП.

Рисунок 2.6 -  розташування ВП в залежності від αон

 

Орієнтування лінійок координатора здійснюють за допомогою схем ,нанесених на кінцях цих, лінійок на котрих показані координатні осі Χ та Υ та ці направлення (направлення збільшування прямокутних координат ) в залежності від значення чотирьох дирекцій них кутів( 0-00,15-00,30-00, 45-00) 

Для орієнтування лінійок координатора знаходять на кінцях цих лінійок значення дирекційного кута близьке до значення αон та навпроти знайденого кута визначають значення положення координатних осей Χ та Υ та їх направлення.  

Після орієнтування лінійки дальностей проводять оцифровку її лівої шкали та оцифровку шкал лінійок координатора, наносять ВП, КСП на ПУВ та проводять контроль їх нанесення.

- відповідно до координат ВП, КСП і цілей в обраному масштабі роблять оцифровку лінійок координатора, починаючи з квадрата розташування ВП;

перекреслюють непрацюючі половини ноніусів координатних лінійок (робоча половина ноніусу спрямована убік зростання оцифровки лінійки);

- оцифровують ноніуси в залежності від масштабу: для роботи в масштабі 1:25000 над п'ятим і десятим штрихами робочої половини надписують 25 і 50.

 

Рисунок 2.7 -  порядок оцифровці лінійок координатора

 По заданим координатам наносяться на планшет вогнева позиція та командно спостережний пункт.

Через отвір у прозорому диску нанести гострим олівцем точку на планшет та позначити її значком ВП/КСП, використовуючи для цього трафаретний виріз на цьому ж диску.

Для зручності нанесення цілей на ПУВ ,заданих в полярних координатах через точку СП проводиться лінія ,паралельна горизонтальній лінії координатної сітки планшета.

Визначення топографічних даних на ПУВ-9

 

Нанести ціль на планшет;

Відпустити зажимний гвинт центрального вузла, повернути лінійку дальності так, щоб її правий зріз співпав з точкою ВП та прочитати по шкалі дальностей дальність до цілі /Дцт/.

На кутомірній шкалі сектору по кутомірному ноніусу прочитати доворот від основного напрямку дцт


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 248; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!