Обґрунтування вибору матеріалів для виготовлення моделі



Вибір тканини залежить від напрямку моди, сезону, навколишнього оточення, фасону пропонованої моделі, призначення і характеру роботи.

До основних гігієнічних функціях одягу відносяться: захист людини від механічних і хімічних ушкоджень, від впливу несприятливих факторів зовнішнього середовища, підтримка шкіри в чистоті, забезпечення нормальної життєдіяльності організму.

Тканина повинна володіти наступними гігієнічними властивостями: повітропроникністю, гігроскопічністю, теплозахисні властивості, зносостійкість, певною міцністю, стійкістю до прання, здатністю до формування при волого - тепловій обробці.

Отже, сукня має відповідати гігієнічним, експлуатаційним, естетичним, функціональним, технологічним, економічним нормам. Тобто сукня має захищати людину від впливів несприятливих факторів зовнішнього середовища; забезпечення нормальної життєдіяльності організму (шкірне дихання, газообмін).

Асортимент сучасного виробництва тканин величезний і різноманітний. Суконні тканини можуть виготовлятися з різних компонентів. Але найчастіше для виготовлення такого матеріалу застосовується натуральна сировина.   

Для моделей суконь можна обрати:

Жаккард. Дана суконна тканина являє собою матеріал, який витканий шляхом переплетіння досить великої кількості волокон. Це дозволяє зробити структуру полотна більш щільною. Варто відзначити, що жакардові тканини можуть бути не тільки натуральними, але синтетичними і комбінованими.

Все залежить від сировини, яке застосовувалося для виготовлення ниток.                                                      Така суконна тканина має ряд переваг, про які варто згадати. В першу чергу

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
13
Технологічний розділ  
матеріал: має високу міцність; зносостійкий; має малу вагу, незважаючи на жорсткість і щільність; не змінює зовнішнього вигляду при перепадах температури; не мнеться; не викликає алергії; відштовхує пил.

Віскоза. Сукні, виготовлені з віскози, зовні дуже нагадують вироби з більш дорогих натуральних матеріалів. Дуже красиво виглядає наряд, виконаний з купонною тканини, де гармонійно зроблений перехід від великого до більш дрібного рисунку. Завдяки цьому плаття виглядає ошатно і святково.                                                                                    Віскоза, як і інша суконна тканина, має низку переваг, серед яких: блиск, як у виробів з шовку. Винятком є ​​тканина, оброблена відповідно до спеціальною технологією для імітації більш матовою поверхні. Матеріал дуже м'який і приємний на дотик. На готовому виробі лягають акуратні складки. Віскоза володіє високим показником гігроскопічності. Матеріал здатний увібрати швидко вологу і в досить великих кількостях.  Не зминається та не електризується.[8]

Еластичний стрейч - котон складається з волокон бавовни і еластичних добавок хімічного походження. Додавання штучної складової дозволило зменшити недоліки натуральної тканини. Бавовняна тканина з стрейч - добавками добре тягнеться і при цьому зберігає високі гігієнічні показники. Еластичні добавки позитивно впливають на зовнішній вигляд, зминальність і стерття котону. [9]

Стрейч - це не назва тканини, а її характеристика. Слово використовується як приставка до основного виду тканини: стрейч - льон; стрейч - гіпюр, стрейч -котон. Термін означає, що вона має гарну розтяжність.

Тканину використовують в пошитті штанів, легких костюмів, суконь, блуз і сорочок. Колористика стрейч - котону досить багата. З конвеєрів сходять тканини найрізноманітніших яскравих і приглушених кольорів. На них можуть наносити малюнки або обходиться без них.

Еластичність стрейч - котону досягається введенням до складу бавовни таких

еластичних синтетичних волокон, як: еластан, спандекс, лайкра. 

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
14
Технологічний розділ  
Найпопулярніше поліуретанове волокно, яке додається в стрейч-котон, - лайкра. Вона добре поєднується з бавовною, приймає обрис тіла. На етикетках виробів з стрейч-котону зустрічається маркування «еластан». Це волокно фантастично міцне, досить тонке і досить зносостійке. Всі ці властивості проектуються на переваги натуральної тканини з бавовни. Речі з стрейч-котону краще сидять на фігурі, легко розтягуються, і що не менш важливо, швидко приймають первісну форму.

Поліуретанові волокна стійкі до дії зовнішніх чинників. Вони роблять стрейч - котон міцнішим. При значному відсотку цих волокон, вона стає менш зминальною.

Стрейч - котон увібрав в себе все краще від натуральних і штучних тканин. Його заслужено називають поліпшеним бавовною. Незначна добавка з еластану, мікрофібри або лайкри зробила його популярною і затребуваною тканиною.

Найбільш значимі властивості стрейч - котону:

· не всідається і не втрачає форму в готових виробах;

· він гігієнічний і володіє хорошою гігроскопічністю і повітропроникністю;

·  матеріал зносостійкий;

· має гарну теплопровідність;

· м'який на дотик;

· одяг з цієї тканини практичний. [11]

Але врахувавши усі особливості обраної моделі, я дійшла до висновку що найбільш влучною тканиною для пошиття буде стрейч - котон.

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
15
Технологічний розділ  
1.3.2 Характеристика матеріалів.

Щоб виготовити виріб важливо знати про властивості тканини. Більш детальнішу характеристику стрейч - котону розглянемо в таблиці №1.1.

Технічна характеристика  тканини стрейч - котон          Таблиця №1.1.

Характеристики Властивості
Переплетення Полотняне переплетіння
Фарбування Пістрявотканна
За волокнистим складом Напіввовняна з вмістом лавсану
Міцність Велика
Подовження Велике
Зминальність Невелика
Драпірувальність Задовільна
Зносостійкість Стійка
Блиск Не блискуча
Прозорість Відсутня
Фактура Рубчаста
Туше М’яка
Опір тканини різанню Задовільно
Обсипальність Середня
Розсувальність Відсутня
Зсідання Невелике
Формування тканини Задовільне
Прорубування Невелика,проруби зникають при ВТО

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
16
Технологічний розділ  
Флізелін використовуємо для обробки дрібних деталей крою сукні, для того щоб виріб не деформувався після прання,волого-теплової обробки та при тривалому носінні.

Технічні характеристики флізеліну                                        Таблиця № 1.2.

Вид флізеліну Поверхнева густина, г/м² Волокнистий склад, % Покриття крапки,кр./см² Призначення
  Н-200   45 70% -поліамід 30%-поліестер Поліамідна мікро крапка 52 кр./см2 Дублювання стійки

 

Один з найнеобхідніших матеріалів для створення одягу є нитки. При пошитті легкого асортименту можуть використовуватися шовкові, бавовняні, синтетичні нитки. До швейним ниткам в залежності від їх призначення пред'являються різні вимоги. Основними вимогами до швейних ниток є забезпечення задовільних пошивочних властивостей і забезпечення необхідної міцності і зносостійкості швів в процесі експлуатації. Для забезпечення високої якості і надійності ниткових з'єднань при виготовленні швейних виробів повинно бути забезпечене раціональне використання швейних ниток.[7]Промисловість випускає високо розтяжні текстуровані нитки "еластик",  які мають підвищену еластичність порівняно з усіма іншими видами швейних ниток з хімічних ниток. Нитки з армованої пряжі особливо рекомендуються в якості голкової нитки при високошвидкісних операціях шиття. Це обумовлено їх високою термостійкістю. У загальному випадку, армовані швейні нитки поєднують в собі позитивні якості бавовняних і синтетичних швейних ниток, тобто при достатній міцності, зносостійкості, еластичності, малої усадки володіють достатньо термічною стійкістю. Застосовуємо хлопко поліефірні нитки - 25 ЛХ, 36 ЛХ для зшивання швів та обметування зрізів. Поліефірні нитки - 25 ЛЛ застосовуємо для оздоблювальних строчок. [18]

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
17
Технологічний розділ  
Застібка на тасьму-блискавку для даної моделі складається з двох бавовняних стрічок з металевими зубчиками і замком. Застібка-блискавка  потайного характеру, в тон виробу, довжиною 30 см.

(Дивитись розділ «Додатки»- Додаток 2. Конфекційна карта)

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
18
Технологічний розділ  
1.3.3. Режим обробки матеріалів

Волого тепловою називається обробка деталі або виробу на спеціальному устаткуванні з використанням вологи, тепла і тиску. Волого-теплова обробка включає:

· внутрішньо процесну обробку деталей і вузлів виробу, метою якого є зменшення товщини країв і швів при збереженні їхньої форми відповідно зрізам деталей, одержання складок, увігнутих і опуклих плавних поверхонь деталей, що створюють форму, що відповідає силуетові одягу й опорної поверхні фігури людини;

· остаточну обробку, що виконується в оздоблювальному виробництві, призначенням якої є надання товарного вигляду виробові і закріплення форм внутрішньо процесної обробки.[17]

У таблиці № 1.3. розглянемо ВТО тканини на електропресі та прасці.

Режими волого-теплової обробки для стрейч - котону        Таблиця №1. 3.

Тканина Температура, С° Зволожування тканини, % Тиск праски або преса, КПа Час витримки, с
    Стрейч - котон     160 Через вологу тканину (20…30)   10   30
    На електропресі (20…30) 30 10…20

ВТО застосовують переважно для надання об’ємно-просторової форми деталям виробу, обробки різноманітних швів, остаточної обробки і з’єднуванню деталей клейовим матеріалом.

 

 

Характеристика режиму з’єднування деталей клейовим матеріалом на пресі  наведено у таблиці № 1.4.

Дублювання на пресі Таблиця №1.4.

Вид флізеліну Температура плавлення, С° Тиск, кПа Час дублювання, с
Н-200 130…150 15…30 8

Для стрейч - котону використовуємо нижче наведені нитки та голки у таблиці № 1.5.

Таблиця № 1.5. Швейні нитки та голки

Тканина № ниток Призначення № голки

 

 

Стрейч - котон

Хлопкополіефірні нитки - 25 ЛХ, 36 ЛХ Для зшивання швів.

 

 

80..90

Поліефірні нитки - 25 ЛЛ Застосовуємо для оздоблювальних строчок.

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
19
Технологічний розділ  


Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
20
Технологічний розділ  
1.4. Вибір обладнання та обґрунтування методів обробки.

Промислові швейні машини найчастіше бувають мало функціональні, тобто кожна машина призначена для якоїсь певної операції. Сьогодні на ринку промислових машин існує велика кількість різних фірм різних країн виробників. Такі престижні японські та німецькі фірми як Juki, Pfaff, DurkoppAdler, Brother, а так же корейські та китайські фірми, такі як Siruba, Protex, Typical, Zoje і т.д. все розмаїття перелічити досить таки складно. [12]

Розглянемо деякі приклади промислових машин.

Brother S-7000DD - машина човникового стібка нового типу з вбудованим в головку двигуном, для легких і середніх тканин,оснащені автоматичними пристроями обрізки ниток, виконання закріпки, нитевідводчиком. У новинки S-7000DD висока економія енергії і винятковий швидкий відгук завдяки новому оригінальному двигуну і пульту управління, розробленим Brother. Різні функції і параметри роботи машини, задаються з пульта управління. Пристрій автоматичного підйому лапки поставляється окремо. Заощаджує до 50% енергії.

Технічні характеристики:
- Максимальна швидкість шиття до 4500 ст / хв.;
- Довжина стібка - 4,2 мм;
- Висота підйому лапки - 6 мм / 13 мм (Важелем / коленопод'ємником);
- Висота зубчастої рейки - 0,8 мм;
- Потужність серво мотора - 450 Вт;
- Вага швейної головки - 37 кг.

VellesVLS 1100DH-1-голкова машина човникового стібка,з прямим сервоприводом і автоматичними функціями позиціонування голки для легких і середніх матеріалів.        

Технічні характеристики:

- Довжина стібка до 5 мм;
- Підйом лапки 6/13 мм;
- Швидкість шиття до 6000 стібків в хвилину;
- Автоматичне змащення;
- Механізм переміщення матеріалу - нижня зубчаста рейкa;
- Машина з вбудованим енергозберігаючим сервомотором;
- З підсвічуванням області шиття;
- Значно знижені шум і вібрація. [13]

SirubaL818D-M1-1-голкова машина човникового стібка для легких і середніх тканин.

Технічні характеристики:
- Довжина стібка, мм 5;
- Висота підйому лапки 5,5 / 13;
- Швидкість шиття 4000 об / хв.;
- Тип мотора фрикційний (можлива комплектація сервоприводом);
- Тип швейної машини з нижнім транспортером;
- Кількість ниток 2;
- Напруга 220 або 380. [14]

Серед перелічених машин найбільш мені до вподоби Brother S-7000DD, тому що ця машина вміщує в собі усі характеристики, які потрібні мені для пошиття обраної моделі.

Також при виготовленні виробу нам потрібен оверлок для обметування зрізів. Розглянемо декілька з них.

Промисловий оверлок Velles VO 700 S-4U. Універсальна 2-х голкова 4-х ниткова машина для обробки легких і середніх матеріалів, виконує рядок із загальною шириною 6 мм, відстань між голками - 2 мм, ширина обметування - 4 мм, довжина стібка - 1 -3,6 мм, диференціал - 0,7-2, швидкість шиття - до 6000 ст / хв. Перевага універсальності: машина поставляється зі змінним комплектом

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
21
Технологічний розділ  
шиють деталей для виконання 3-х ниткової обметувальної строчки (одноголковий варіант). Комплектується фірмовим столом і фрикційним двигуном VSM-400W. Забезпечена підсвічуванням поля шиття.[13]

GEMSYGEM 7700-05.Промисловий високошвидкісний оверлок для будь-яких типів тканин і всіх видів конструктивних матеріалів. Він зшиває матеріали з одночасним обметуванням країв ланцюговим стібком в кілька ниток одночасно. Технічні характеристики:
- Кількість голок - 2 штуки;
- Відстань між голками - 3 мм;
- Довжина обметування, мм - 3.6
- Ширина обметування, мм - 5;
- Диференціальне просування - 0,7-2 мм;
- Тип просування - нижній диференційний транспортер;
- Висота підйому лапки, мм - 5.5;
- Загальна кількість ниток - 5;
- Довжина стібка - 3.6 мм;
- Ширина стібка - 5 мм;
- Обороти головного валу - 7000 стібків / хв;
- Фактична швидкість шиття, стібків / хв – 6000. [15]

З цих претендентів мені все ж таки більш імпонує GEMSYGEM 7700-05. В нього більш краща характеристика ніж в іншому пропонованому оверлоці. Цей пристрій відрізняється від інших великою кількістю обертів і ще більш стиснутими стежками, через що шов виходить найбільш міцним і довговічним.     

Щоб надати деталям і виробам правильної і красивої форми, їх піддають волого – тепловій обробці. Якість виробів, їх зовнішній вигляд багато в чому залежать відволого – теплової обробки, яку застосовують у процесі виготовлення виробів та на завершальному етапі.

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
22
Технологічний розділ  
Для волого-теплової обробки виробу я обрала парогенератор L'Elit PS25.

Парогенератор L'Elit PS25. Парогенератор з об'ємом бойлера на 2,5 літра. Номінальний обсяг бойлера 2 літри - на 3 години безперервної роботи.
Корпус і бойлер виконані з нержавіючої сталі inox нагрівальний елемент парогенератора виконаний з міді.
Використовуються 4 системи безпеки: датчик тиску, термостат з чіпом, контролюючим нагрівальний елемент парогенератора, запобіжна пробка бойлера з механічним клапаном, сигнальна лампочка загоряється в разі відсутності води в бойлері.
Внутрішній електроклапан.
Парогенератор L'Elit PS25 поставляється з промисловим праскою FS454, вага 1,8 кг., З моношлангом в нейлоновому покритті.
Технічні дані парогенератора:
- Робочий тиск 3,5 bar;
- Максимальний тиск 5,5 bar;
- Промислова праска - 800W;
- Бойлер - 1000 W;
- Напруга 230V-50Hz / 120V - 60 Hz. [13]

RotondiMini 3. Електричний парогенератор з професійною паро - електричною праскою.                                                                                                          Технічні дані парогенератора:
- бойлер 3,2л., води 2,15 л;
- тен бойлера 1300 W /тен праски 800W;
- тиск пару 2,8 - 3 BAR;
- подвійний запобіжний клапан;
- подвійний термостат;
- винесений електромагнітний клапан;
- регулятор об'єму пару. [16]

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
23
Технологічний розділ  
Також використовуємо прасувальний прес ACME HQ-202E. Прес можна
використовувати для дублювання деталей одягу при роботі з клейовими матеріалами в умовах ательє або побутового використання. Застосовується для розгладження верхнього одягу замість звичайної праски без відпарювання і з відпарюванням.

Технічні характеристики:
- електронне регулювання температури, температурний режим: нейлон, шовк, вовна, бавовна, льон;
- розміри робочої поверхні 63х26;
- потужність 1350 Вт;
- напруга 220 В;
- вага з підставкою 20 кг.[19]

 

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
24
Технологічний розділ  


Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
25
Технологічний розділ  
1.4.1. Обґрунтування вибору методів обробки та устаткування.

Характеристика ниткових з’єднань надається у табличній формі. [2]

Характеристика ниткових з’єднань                                         Таблиця № 1.6.

№ операції

Назва та вид шву

Зображення

Технічні умови виконання

Призначення шву

графічне умовне
  1   Зшивний розпрасований шов   3-4 стібка на 1 см Зшивання плечових, бічних швів та середній шов спинки
2 Зшивний запрасований шов   3-4 стібка на 1 см Обробка підрізу, пройми
3 Крайовий у підгін з закритим зрізом   4-5 стібків на 1 см Обробка низу
4 Нашивний шов з відкритим зрізом   3-4 стібка на 1 см Обробка «V»образного вирізу обшивкою
5 Вузький підрубувальний крайовий шов «московський»   4-5 стібків на 1 см Обробка нижнього зрізу волану
6 Вшивання тасьми - блискавки 4-5 стібків на 1 см Обробка середнього шву тасьмою - блискавкою
7 Обшивний шов   4-5 стібків на 1 см Обробка стійки
8 Зшивний розстрочний шов 4-5 стібків на 1 см Зшивання розрізу по середньому шві спинки
9 Оздоблювальний шов для втачної виточки 3-4 стібка на 1 см Зшивання тальової виточки

 


Дата добавления: 2018-09-20; просмотров: 543; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!