Опис зовнішнього вигляду моделі. Зарисовка моделі



Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації

ДНЗ «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну»

 

 

Курсовий проект

З дисципліни: «Проектування потоків швейного виробництва»

Тема: «Проектування потоку з виготовлення виробу»

 

Учениця                                                          Ільницька Н.Ю.

 

 

Керівник                                                             Галюк О.М.

 

 

м. Миколаїв    

 

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації

ДНЗ «Миколаївське вище професійне училище технологій та дизайну»

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ:

заступник директора з НР

____________ Л.Г. Зайва

«_____» ____________ 20 __ р.

 

Завдання

до курсового проекту на тему

 

Проектування потоку з виготовлення виробу.

 

Учениці Ільницької Наталі Юріївни

Група 405-406

Завдання видане «______» ______________________ 20 ___ р.

Термін виконання роботи «_______» __________________ 20 __ р.

Керівник курсового проекту ________________________________________________

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
Зміст

Стор.

Вступ. ………………………………………………………………………………. 4

1.Технологічний розділ ………………………………………………………... 7

1.1.Вибір ефективної, сучасної моделі одягу…………………………………… 7

1.2.Технічний опис моделі…………………………………………………….... 11

1.2.1.Опис зовнішнього виду моделі…………………………………………... 11

1.3.Вибір матеріалів……………………………………………………………... 12

1.3.1.Обгрунтування вибору матеріалів для виготовлення моделі…………... 12

1.3.2.Характеристика матеріалів……………………………………………….. 15

1.3.3.Режими обробки матеріалів………………………………………………. 18

1.4.Вибір обладнання та обґрунтування методів обробки…………………... 20

1.4.1. Обґрунтування вибору методів обробки та устаткування……………... 25

1.4.2.Технологічна характеристика устаткування…………………………….. 26

1.5.Послідовність технологічної обробки виробів……………………………. 28

1.5.1.Розрахунок ефективності вибраних методів обробки…………………... 28

 

    2.Організація виробництва……………………………………………….. 35

2.1. Обґрунтування та вибір типу потоку……………………………………...  35

2.2.Попередній розрахунок потоку…………………………………………….. 36

2.3.Розробка організаційно-технологічної схеми розподілу праці…………... 39

2.4.Аналіз схеми розподілу праці……………………………………………… 43

2.5.Розрахунок техніко-економічних показників (ТЕП)……………………… 44

 

    3.Управління якістю продукції…………………………………………... 46

    4.Охорона праці, техніка безпеки, охорона навколишнього середовища………………………………………………………………………... 47

    Висновок…………………………………………………………………….. 49

    Література…………………………………………………………………... 50

    Додатки……………………………………………………………………… 53


Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
4
Вступ
Вступ

Однією з основних життєво важливих потреб людини є задоволення його бажання "бути одягненим", і не просто одягненим, а бути одягненим красиво. Вирішити цю проблему покликана швейна промисловість. Сьогодні це одна з найбільш значних галузей легкої промисловості як за обсягом продукції, що випускається, так і по номенклатурі устаткування, задіяного в ній. Шиття одягу розпадається на кілька переходів: підготовчо-розкрійний, заготівельно-монтажний, оздоблювальний. У кожному переході застосовується досить складне устаткування. Але потрібно прямо сказати, що промисловість, яка виготовляє одяг, сформувалася як галузь тільки після створення пристрою, що дозволяє з'єднувати за допомогою ниток окремі деталі в єдине ціле, в виріб. Таким пристроєм є швейна машина. Це основне обладнання для виробництва верхнього одягу, білизни, трикотажних виробів, взуття, галантереї. За допомогою швейних машин не тільки з'єднуються деталі, але і прокладаються оздоблювальні строчки, обметуються петлі, пришиваються ґудзики, здійснюється вишивка. Крім того, швейні машини використовуються для виробництва кінської упряжі, буксирних кінців, у поліграфічній промисловості, та й скрізь, де потрібно що-небудь з'єднати за допомогою ниток. Сьогодні швейна промисловість оснащена досить різноманітним обладнанням. Крім швейних машин, є розкрійна техніка - електричні ножі, стрічкові машини; обладнання для ВТО - праски, преси, пароповітряні манекени; машини для пакування готових виробів. [1]

Сучасний стан швейної промисловості характеризується широким впровадженням високопродуктивного обладнання, ліцензійних технологій, мікропроцесорної та комп'ютерної техніки, системи автоматизованого проектування. У зв'язку з цим перед підприємством виникає завдання розробки ефективного технологічного процесу і забезпечення оптимального варіанту його функціонування.[2]

 

Швейна промисловість як механізована галузь народного господарства для масового випуску одягу склалася в середині XIX ст. До цього виготовлення одягу було примітивним, всі технологічні прийоми виконувалися однією людиною, повільно. Він же був і продавцем.

У виробництві основними знаряддями були ручна голка, праска, яка працювала на вугіллі, і ножиці. Застосовувалися також побутові швейні машини з ручним або ножним приводом; ремісничі (промислові) машини зустрічалися вкрай рідко.

Вітчизняне швейне виробництво пройшло великий і складний шлях, перетворившись з дрібного кустарного виробництва в розвинену механізовану галузь легкої промисловості. Але для цього потрібна була серйозна державна підтримка.

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
5
Вступ
У 1940 р швейна промисловість мала 210 великих і середніх підприємств, робота яких повністю відповідала технічним і організаційним вимогам часу.

Збиток, нанесений галузі в роки Великої Вітчизняної війни, був величезний. У районах, які зазнали окупації, було виведено з ладу 25 тисяч швейних машин, третя частина швейних фабрик була зруйнована. Що ж стосується інших підприємств, то їх діяльність була повністю перебудована для задоволення потреб фронту.

За рахунок самовідданої праці працівників галузі і серйозної фінансової підтримки держави до 1950 р. швейна промисловість досягла довоєнного рівня. Роки перебудови, дефолту 1998 року, кризи 2008-2009 рр. негативно позначилися на галузі. Частка імпорту на вітчизняному ринку одягу почала зростати і досягла 80%.

Однак потрібно прямо сказати, що для розвитку галузі, для відновлення її ролі в народному господарстві є всі можливості.

Це найбільший і привабливий ринок

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
6
Вступ
одягу, багаті культурні традиції, досягнення мистецтва і народних промислів, соціально-економічна складова і, нарешті, збережені технічні кадри. [1]

Завданням мого курсового проекту є розробка технологічної послідовності по виготовленню сукні та проектування потоку з виготовлення виробу.

 

 


Змн.
Коп
№ документу
Підпис
Д   ата
Арк.
7
КП 5.05160201 «Швейне виробництво»  
 
 
Студент
Ільницька Н.Ю.
 
 
Викладач Викла
Кравченко Л.О.
 
 
Технологічний розділ
Стадія
Аркушів
28
ДНЗ «МВПУТД »  
1. Технологічний розділ

1.1. Вибір ефективної, сучасної моделі одягу.

Сукня - одна з поширених різновидів верхнього одягу, обов'язково з досить довгими статями, вкривають тіло і верхню частину ніг. У минулому розрізнялися чоловічі і жіночі сукні (туніки, батьківщиною якої була стародавня Греція), але в міру диференціації чоловічого та жіночого одягу, плаття стало характерною рисою жіночого гардеробу.[3]

Сукня, в залежності від моди і пануючої в суспільстві моралі, змінювалося з плином історії. Плаття були то вільними, приховуючи фігуру, то, навпаки, прилеглими, щоб підкреслити красу тіла. Змінювалася довжина і ширина рукавів, глибина і форма вирізів, тканини, фасони і покрій, але лише одне залишалося незмінним - бажання жінки бути ошатною та привабливою для оточуючих.

Згодом з'явилися сукні, що відповідають тій чи іншій ситуації - вечірні, весільні, бальні, практичні наряди для подорожей, повсякденні сукні та багато інших.

У 20 столітті також з'явилося безліч фасонів суконь - від зручної сукні-сорочки і прямої сукні з клапанами до суконь-фартухів, які стали першою жіночою робочою уніформою.
Але і ці сукні видозмінювалися, то стаючи коротше, то знову довше. Вузькі, по стегнах, спідниці змінювали пишні; широкі рукави змінювалися на облягаючі і навпаки.
Історія плаття не закінчилася на цьому, воно змінюється досі і ніколи не виходить з моди.

 

Опис різних типів сучасного сукні та історія їх виникнення:

1. При ле гла сукня. Прилегла сукня підкреслює талію і стегна, часто не має рукавів. Вперше увійшло в моду в 1918 році, і вже в 20-х року його носили всі модниці в якості вечірньої сукні. У 1990-х роках цей вид сукні як денний одяг, стала носити принцеса Діана. До добре пошитого приталеного плаття підходить велика кількість аксесуарів і жакетів, так як воно відмінно виглядає як святкове вбрання.

2. Плаття-комбінація. Таке плаття зазвичай полу прилегле, на тонких бретельках, довжиною до колін. Внизу плаття-комбінація може бути розкльошене або з воланом.
На танцях 1930-х років була дуже популярний різновид цієї сукні під назвою "чарльстон", простота крою якого доповнювалася безліччю прикрас.

3. Сукня-сорочка. Верх цієї сукні нагадує чоловічу сорочку, що переходить в пряму або розкльошену спідницю. Перша сукня-сорочка було створена знаменитою Коко Шанель в 1916 році і до 1960-х вона не втрачала своєї популярності серед жінок. У сьогоднішній моді таке плаття є неодмінним атрибутом багатьох літніх колекцій, це універсальний варіант жіночого одягу.

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
8
Технологічний розділ  
4. Плаття-пальто з'явилося в 1940-х роках і являє собою щось середнє, між сукнею і пальто. Таке практичне плаття відрізняється довгими рукавами, коміром з лацканами і накладними кишенями, а також ґудзиками, на які його можна застебнути подібно справжньому пальто. Нерідко ця модель сукні має пояс, щоб додатково підкреслити талію. Тканини, з яких шиється плаття-пальто, досить теплі, щоб в ньому не було холодно, але все ж не настільки, як матеріали для справжнього пальто.

5. Плаття-поло називається так за аналогією з чоловічою спортивною сорочкою. Сукня цього типу з несминаємої тканини відрізняється накладними кишенями з клапанами, застібкою до середини грудей і невеликим коміром на стійці. Плаття-поло можна віднести до одягу в стилі Casual, тобто повсякденному, так як воно насправді дуже зручно в носінні.[4]

Сукня, яку я обрала для даної курсової роботи, прийняло носити назву - «сукня-футляр».

«Сукня-футляр» - це вузьке, що підкреслює жіночу фігуру плаття. У класичного варіанту немає рукавів, довжина до коліна, а виріз, як правило, має заокруглену форму. «Сукня-футляр» - вічна класика, символ витонченості, елегантності і безмірної жіночності.

Датою народження «сукні-футляр» можна вважати 1926 рік. Саме тоді Коко Шанель придумала своє легендарне маленьке чорне плаття, яке і можна вважати прототипом «сукні-футляр» . Незалежним  від маленького чорного плаття воно стало в 1928 році. Тоді ж і з'явився сам термін «плаття-футляр». Після чого і розійшлися його шляхи з маленьким чорним платтям.


Перший пік популярності цього наряду припав на 1930-і роки. Тоді завдяки його універсальності і простоті крою, що служило чудовим фоном для різних аксесуарів, жінки могли оновлювати свій образ в період кризи.

Другий пік популярності плаття-футляр пережило в 1960-і роки. Саме тоді, в 1961 році талановитий Модельєр Юбер де Живанши створює модель довгого чорного плаття-футляра. Саме в ньому постає Одрі Хепберн в 1961 році у фільмі «Сніданок у Тіффані». Цей вишуканий, неординарний і неймовірно жіночний образ запам'ятався всім і надовго. Пізніше це плаття було продано на аукціоні за 200 тисяч доларів.

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
9
Технологічний розділ  
І в наш час «сукня-футляр» не втратила своєї актуальності. Швидше навпаки, його популярність стрімко рухається вгору.
Завдяки простоті крою, який підходить будь-якій фігурі, вмілому поєднанню цвітових рішень і аксесуарів, це плаття стає вельми універсальним.

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
10
Технологічний розділ  
 Його можна носити як на роботу, так і використовувати в якості коктейльного наряду.

«Сукню-футляр» можна легко доповнювати різними аксесуарами. Головне не забувати основне правило - стриманість в прикрасах і деталях. Найкраще з прикрас використовувати браслети і невеликі намиста. Ідеальною сумочкою є клатч. Як аксесуар можна також використовувати ремені і пояси, що візуально підкреслює талію.
«Сукня-футляр» ідеально поєднується з жакетом і кардиганом. У виборі взуття перевагу слід віддавати витонченим каблучком. [5]

В зв'язку з тим що сказано вище, можу зробити висновок, що це плаття за всі роки не втратило своєї актуальності, і на нього все ще є попит.
Я б порадила це плаття молодим, високим, струнким дівчатам, з вузькими стегнами.
Але це не означає що власниці округлих форм не можуть дозволити собі це плаття. Повнота - не привід відмовлятися від цього фасону. Навпаки, саме він допоможе відмінно скорегувати фігуру. Не випадково з'явилися сукні-футляр для повних жінок, які враховують особливості їх зовнішності. Трохи вільні в талії, вони роблять фігуру візуально витонченіше. Дуже підходять жінкам з округлими формами моделі з драпіровкою в області живота і стегон, що приховують всі недосконалості в цих місцях. Колірна гамма для повних жінок повинна бути темних відтінків - чорного, коричневого, темно-синього. А темні по вставки боків сукні ще краще допоможуть «схуднути».

«Сукня-футляр» незамінна для жінок, які працюють в офісі. Такий одяг не відволікає увагу від ділових якостей і в той же час дозволяє виглядати елегантно, жіночно. [6]

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
11
Технологічний розділ  
1.2.Технічний опис моделі

Опис зовнішнього вигляду моделі. Зарисовка моделі

Найвдаліший наряд, ніж класичне плаття футляр для ділового стилю, годі й шукати.Такий фасон підходить усім представницям прекрасної статі незалежно від її віку та стає відмінним варіантом для роботи. Модель сукні футляр підкреслює красу жіночої фігури, граціозність і елегантність. Причому, чим багатша форма, тим привабливіше вони виглядають в сукні футляр. Трендом майбутнього сезону стало модне плаття футляр 2017 без рукавів. Це чудовий варіант для вечірньої сукні або офісу в теплу пору року, від вас вимагається лише вдало поєднати аксесуари та прикраси, щоб завжди виглядати стильно і жіночно.[10]

Рекомендовані провідні розмірні ознаки:

- Зріст: 165-170 см

- Обсяг стегон: 95-100 см

- Повнотна група: 1

Обрана мною модель являє собою стильне елегантне плаття-футляр з воланами, з глибоким вузьким V-подібним вирізом декольте, яке переходить в комір стійку. Прилеглого силуету. По проймі нашиті вертикальні рюші, які надають ефект жіночності і врівноважують фігуру.

Також на переді розташована фігурна кокетка під грудьми та тальові виточки.
У середньому шві спинці розташовано розріз. Плаття застібається на довгу потаємну тасьму-блискавку. Довжина сукні 96 см.

Оздоблювальна строчка на сукні прокладена по стійці та по розрізу .

(Дивитись розділ «Додатки»- Додаток 1. Модель виробу).

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
12
Технологічний розділ  
1.3.Вибір матеріалів


Дата добавления: 2018-09-20; просмотров: 647; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!