Підготовка траси до тренувань та заїздів



4.2.1. Підготовка траси до заїздів починається за дві години до початку змагань.
4.2.2. Намазку траси для конкретного класу моделей проводить спортсмен – Переможець попередніх змагань, а у випадку його відсутності – призер.

Проведення змагань

4.3.1. Змагання з кожного класу моделей проходять в 3 етапи:
І етап – визначення порядку кваліфікаційних груп;
ІІ етап – кваліфікаційні серії заїздів;
ІІІ етап – фінальна серія заїздів (окрім екіпажних змагань та класу G-12 )
4.3.2. Головний суддя визначає порядок кваліфікаційних груп за рейтингом, а у класах G-12, F-1, ES-32, ES-24 за допомогою індивідуальних заїздів Lap-Time. В разі відсутності спортсмена або команди на попередніх змаганнях їх рейтинг знижується на 2 пункти за кожні пропущені змагання . В разі суттєвої різниці ваги моделей суддя повинен врахувати цей фактор при визначенні кваліфікаційних груп.
4.3.3. Черговість індивідуальних заїздів Lap-Time визначається жеребкуванням, за виключенням переможців попередніх змагань, які розташовуються в кінці списку у зворотному порядку.
4.3.4. Тривалість заїзду Lap-Time - одна хвилина. Залік проводиться за результатом найкращого кола.
4.3.5. У випадку відсутності на старті, учасник займає останнє місце.
4.3.6. Під час заїзду не дозволяється заміна моделі на запасну.
4.3.7. Групи учасників кваліфікаційних заїздів і номер доріжки визначаються за результатами рейтингу, або заїздів Lap-Time. В першій групі приймають участь спортсмени, що показали гірші результати. Група учасників проводить серію заїздів підряд. Кількість заїздів дорівнює кількості доріжок на даній трасі, тому кожний учасник впродовж серії заїздів проїжджає по всім доріжкам.
4.3.8. Старт серії заїздів дається через дві хвилини після оголошення групи учасників. За цей час спортсмен проводить тренування, настроює контролер та приводить модель в стартову зону. Спортсмен, що запізнився на старт, може розпочати перегони під час заїзду.
4.3.9. Перерва, тривалість якої дорівнює одній хвилині, робиться після кожного заїзду. Впродовж паузи, спортсмени переставляють моделі на інші доріжки, переключають контролери, міняють номери. Інші роботи з моделями заборонені.
4.3.10. Під час заїздів тільки учасник, або механік призначений суддею має право зняти модель з траси для усунення недоліків. Якщо дефект, усунений безпосередньо біля траси, то модель ставиться на місце, з якого була знята. У випадку довготермінового ремонту модель ставиться в зоні старту. Якщо модель до кінця заїзду не була вставлена на трасу, то до заліку йде кількість цілих кіл, пройдених до її зняття.
4.3.11. Модель, яка припинила рухатись, може бути відремонтована тільки самим спортсменом, або механіком призначеним суддею. Модель вертається до перегонів з місця де вона зупинилася остаточно. Модель, що стала причиною зіткнення ставиться останньою.
4.3.12. Після закінчення серії заїздів модель повинна залишатися на трасі, а знімати її можна тільки після дозволу судді.
4.3.13.Перед початком фінальної серії робиться перерва на 30 хвилин, під час якої дозволяється тренування учасників фіналу. Кількість фіналістів дорівнює числу доріжок на трасі. Фіналісти визначаються по абсолютному результату серед усіх кваліфікаційних серій.
4.3.14. У випадку зниження напруги на трасі нижче 12 вольт заїзди припиняються.
4.3.15. Зупинка заїзду по команді „СТІЙ” проводиться в наступних випадках:
- якщо модель зійшла з доріжки в зоні недоступній для механіків, або під мостом;
- якщо дві моделі рухаються по одній доріжці;
4.3.16. Під час екіпажних змагань кожен з спортсменів повинен керувати моделлю першу або другу половину серії заїздів.

Покарання

4.4.1. Рішення про накладення покарань оголошує Головний суддя згідно з рішенням, яке приймає суддівська колегія на закритому засіданні за більшості голосів суддів. Протести на дії суддів направляються на розгляд КТА ФАМСУ.
4.4.2. За дії спортсмена, що заважають учасникам заїздів, суддівська колегія може прийняти рішення про покарання: - перший раз – 5 кіл та 50% ліцензійного внеску; - другий раз – 10 кіл та 100% ліцензійного внеску; - надалі результат анулюється. За порушення технічних вимог, які викликали покращення результату (виявлених після закінчення перегонів), та за відмову виконання правил та положення про змагання суддівська колегія має право анулювати показаний спортсменом результат.
4.4.3. За аналогічні дії спортсменів, які не беруть участі в даному заїзді:
- перший раз – 200% ліцензійного внеску;
- при повторенні – дискваліфікація на даних змаганнях.
4.4.4. За необґрунтований „стій” під час гонки – спортсмен може бути покараний на два кола.
4.4.5. Штрафи поступають в призовий фонд змагань.
4.4.6. У разі відмови виконати рішення суддівської колегії результат спортсмена анулюється.

Вимоги до трас

4.5.1. Траса складається з наступних частин: полотно доріжок, блок живлення, блок підключення контролерів, таймера та лічильника кіл.
4.5.2. Для проведення етапів Всеукраїнських змагань траса повинна мати 8 доріжок, а для проведення інших змагань не менше 4 доріжок з довжиною не менше 30 метрів. Поверхня полотна повинна бути рівною. Траса повинна добре проглядатись з місця учасників. Конфігурація може бути довільною.
4.5.3. Напрямний паз між струмопровідними шинами повинен бути шириною не менше 3 мм і глибиною не менше 9 мм Струмопровідні шини повинні бути шириною 10 ± 2 мм та завтовшки не менше 0.5 мм. Ширина доріжки для моделі повинна бути постійною по всій довжині і складати не менше 100 мм Не допускається перетин доріжок на одному рівні. Мінімальний радіус повороту внутрішньої доріжки не менше 250 мм (цей розмір суттєво впливає на середню швидкість по трасі)
4.5.4. Борти траси розташуються на відстані не менше 100 мм від осьової лінії крайніх доріжок. Мінімальна висота борта – 30 мм Висоту бортів та відстань до них на зовнішніх ділянках поворотів необхідно збільшувати. Поверхня бортів має бути рівною та не мати розривів.
4.5.5. Джерело напруги траси повинно мати 12 – 14 Вольт, мінімальна потужність 150 Ватт на кожну доріжку. Права, за напрямком руху струмопровідна шина повинна мати від’ємну полярність.
4.5.6. Схема, кольорове та цифрове позначення клем струмопостачання траси і місць підключення контролера згідно мал. 6.


Мал. 6

4.5.7. Траса повинна бути обладнана системою підрахунків кіл і таймером з регулюванням тривалості заїздів в межах 1, 2, 3, 5, 15, 20 хвилин. Кожна доріжка траси розмічається в десятих долях кола починаючи з лінії старту. Цифри наносяться на полотно траси. Доріжки позначаються цифрами.
4.5.8. З метою покращення щеплення гуми з полотном траси, на поверхню необхідно наносити шар намазки.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 272; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!