ПОСЛІДОВНІСТЬ ВИКОНАННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ



 

Магістерська робота має свою специфіку, її деталі завжди потрібно узгоджувати з науковим керівником. Раціональніше організувати роботу над дослідженням, правильно розподілити свій час, спланувати його, глибоко і своєчасно розробити вибрану тему допоможе алгоритм написання магістерської роботи. Він дисциплінує виконавця, лімітує час, відведений на вибір теми, підбір і аналіз літератури з теми дослідження, написання і оформлення роботи.

Алгоритм написання магістерської роботи

1. Вибір теми (наукової проблеми), ознайомлення з нею, обґрунтування її актуальності та наукової новизни.

2. Пошук і підбір літератури з теми.

3. Складання робочої картотеки літератури з теми.

4.  З’ясування об’єкта, предмета, визначення мети та завдань дослідження.

5.  Вивчення та конспектування літератури з проблеми дослідження.

6. Складання попереднього плану роботи, змісту, узгодження його з керівником.

7. Викладення змісту роботи згідно з її структурою.

8. Проведення емпіричного дослідження (створення експериментальної вибірки, підбір методів і методик, підготовка стимульного матеріалу, якісна та кількісна обробка первинних даних).

9. Розробка на підставі отриманих результатів констатувального експерименту програми формувального впливу (психологічної просвіти, профілактики, корекції).

10. Проведення формувального етапу дослідження, узагальнення його результатів.

11.  Підбір методів математико-статистичної обробки даних, її проведення.

12. Формулювання логічних, науково обґрунтованих висновків.

13.  Написання вступу та огляду літератури з проблеми дослідження.

14. Оформлення списку використаних джерел і додатків.

15.  Подання чорнового варіанта роботи науковому керівникові (матеріали магістерської роботи подаються керівнику не менш, ніж 1 раз на місяць), написання відгуку науковим керівником.

16.  Усунення зауважень, урахування рекомендацій наукового керівника, підготовка варіанта роботи до зовнішньої рецензії, отримання рецензії.

17. Доопрацювання роботи з урахуванням рекомендацій рецензента, остаточне редагування тексту, чистове оформлення роботи, підготовка її до захисту.

Підготовчий етап роботи над магістерським дослідженням починається з вибору теми –постановкинаукової проблеми, її осмислення та обґрунтування.З переліку тем, запропонованих кафедрою, студент вибирає ту, яка найповніше відповідає його науковому інтересу та схильності, є актуальною й мало дослідженою в науці. Перевага надається темі, при розробці якої студент може виявити максимум особистісної творчості та ініціативи. Проблема – це запитання або комплекс запитань, які виникають у ході пізнання, вирішення яких має істотний практичний або теоретичний інтерес [8]. Саме недостатність знань, інформації, суперечливість наукових фактів у суспільній практиці або в результаті наукового дослідження зумовлюють появу й формулювання наукової проблеми. Постановка наукової проблеми припускає таку послідовність дій [12]:

– виявлення дефіциту інформації;

– усвідомлення потреби в усуненні цього дефіциту;

– опис проблемної ситуації;

– формулювання проблеми в наукових категоріях і термінах.

При з’ясуванні об’єкта, предмета і мети дослідження необхідно зважати на те, що між ними і темою роботи є системні логічні зв’язки. Визначаючи об’єкт, потрібно знайти відповідь на запитання: що розглядається. Об’єкт розуміється як фрагмент реального світу (процес, явище), на який спрямовуються дослідницькі дії  й зусилля. Предмет визначає аспект розгляду, дає уявлення про зміст об’єкта дослідження, про те, які нові відношення, властивості, аспекти і функції об’єкта розкриваються [20]. Наприклад, тема магістерської кваліфікаційної роботи: «Гендерні особливості формування самоставлення особистості в юнацькому віці». Об’єкт дослідження – самоставлення особистості в юнацькому віці, предмет дослідження – гендерні особливості формування самоставлення в юнацькому віці.

Мета дослідження пов’язана з об’єктом і предметом, а також з його кінцевим результатом і способами його досягнення. Наявність поставленої мети дозволяє визначити завдання дослідження, які можуть включати в себе такі складові:

– вирішення певних теоретичних питань, які входять до загальної проблеми дослідження; загальний аналіз наукової літератури з досліджуваної проблеми; усебічне вивчення практики розв’язання цієї проблеми; виявлення загальних особливостей наукового досвіду;

– з’ясування психологічних особливостей заявленого в темі магістерської кваліфікаційної роботи вікового періоду розвитку;

– обґрунтування необхідної системи заходів щодо розв’язання проблеми;

– проведення констатувального експерименту, на підставі результатів якого з’ясовується вибірка для формувальних впливів;

– розробка і впровадження програми формувального впливу (психологічної просвіти, профілактики, корекції, розвитку) на підставі отриманих результатів констатувального етапу дослідження;

– експериментальна перевірка запропонованої системи заходів щодо відповідності її критеріям оптимальності, тобто досягненню максимально важливих у відповідних умовах результатів розв’язання цієї проблеми з певними витратами часу і зусиль.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 222; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!