Знання, уміння та навички фахівця з соціології. Рівні кваліфікації та галузі використання фахівців



Знання, уміння, навички фахівця з соціології:
-Соціологи зобов'язані підтримувати найвищий рівень компетентності у своїй роботі
-Вони консультуються з іншими професіоналами з метою поліпшення своєї роботи зі студентами, учасниками дослідження й замовниками.
-вони мають розуміти, що їхні професійні можливості мають певні межі й беруться лише за ті завдання, для яких мають належну освіту, вміння і досвід.
-Соціологи зобов'язані поважати права, гідність та індивідуальність кожної людини
-У своїй професійній діяльності вони зобов'язані уникати упередження, будь-яких форм нетолерантності й дискримінації стосовно статі; віку; етнічної належності; раси; національного походження; мови; релігії; недієздатності; стану здоров'я; сімейного стану кожної людини
-У своїй професійній діяльності - у наукових дослідженнях, викладанні, практичній роботі, наданні послуг - соціологи зобов'язані діяти чесно, справедливо і шанувати права й інтереси один одного та інших людей, яких заторкує їхня професійна діяльність
-Соціологи зобов'язані дотримуватися найвищих професійних норм і брати на себе відповідальність за свою роботу
-Соціологи мають усвідомлювати свою професійну відповідальність перед суспільством, у якому вони живуть і працюють.
-Здійснюючи дослідження, соціологи мають намагатися розвивати соціологію як науку і приносити користь суспільству.
-Соціологи мають прагнути діяти колегіально, але не повинні дозволяти цьому прагненню до колегіальності ставати важливішими за їхню особисту відповідальність за етичну поведінку.
-Головною метою є благополуччя і захист індивідів і груп, з якими працюють соціологи
-соціолог має дотримуватися правил передбачених професійним кодексом соціолога
Рівні кваліфікації фахівця з соціології:
бакалавр, спеціаліст, магістр.
Галузі використання фахівців:
 •аналітичні соціологічних центри та консалтингові компанії
 •державні і муніципальні органи влади
 •Public Relations (зв'язки з громадськістю) і рекламі
 •кадрові служби
 •маркетингові відділах підприємств.

Системний та поліфункціональний характер соціологічної науки

Сучасна соціологія стверджує про системність свого знання..Але ця системність виглядає як аксіома,яка не потребує доказів...Обгрунтування системності соц. потребує виявлення логіки між різними взаємозвязками , які випливають зі специфіки соціологічної науки та сутності соціальних процесів і явищ. Ця системність соціології включає: 1) обгрунтування структури обєкта соціології. 2) обгрунтування її соціального механізму. 3) аналіз принципів соціологічного пізнання.
Системність соціологічного підходу призодить до вивчення діяльності людей на різноманітних рівнях (макро-, мезо-, мікро-)
Поліфункціональність= багатофункціональність- здатність виконувати багато функцій.
1) Теоретико-пізнавальна — здобуває нові знання про різні сфери соціального життя, розкриває перспективи соціального розвитку, виявляє у суспільстві те, що вимагає радикальних перетворень та змін;
2) Описово-інформаційна — систематичний опис і накопичення матеріалу;
3) Соціальне планування (на основі зібраної інформації);
4) Прогностична функція (визначається діапазон можливостей і вірогідностей, пропонуються кілька сценаріїв подальшого розвитку подій);
5) світоглядно-ідеологічна (Спрямована на забезпечення наукової дискусії між концепціями, поширення наукової ідеології, формування соціологічного стилю мислення, підготовку компетентних спеціалістів, глибоке та всебічне засвоєння ними наукової ідеології)
6) Інформаційна функція. Стосується використання соціологічної інформації, одержаної під час соціологічних досліджень. Соціологічна інформація — один з найоперативніших видів соціальної інформації. Вона застовується: соціологами — для з'ясування динаміки, тенденцій розвитку соціальних процесів; замовниками дослідження — для прийняття науково обґрунтованих управлінських рішень, встановлення зворотного зв'язку з колективом
7) Критична функція. На Заході давно існує своєрідний напрям — соціальна критика. Соціологія, даючи об'єктивне знання, покликана попереджувати соціальну політику про відхилення від соціального ідеалу, сигналізувати про можливі негативні соціальні явища і наслідки.
8) Функція соціального контролю. Полягає у виробленні і науковому обґрунтуванні ефективних рекомендацій, спрямованих на боротьбу з девіантною поведінкою, вдосконалення моральних відносин, підвищення рівня політичної культури і правової свідомості. Реалізується через участь соціології в системі «зворотного зв'язку», забезпечення достовірної інформації про соціальні явища і процеси, аналіз дії механізмів соціального контролю, санкцій, соціальних норм тощо.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 357; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!