Перитоніт, його причини, види.



Перитоніт– запалення внутрішнього покриву черевної стінки, діафрагми і вісцерального листка очеревини, що покриває кишечник, шлунок і всі органи черевної порожнини.

За розповсюдженням:

ü розлитий (дифузний), що охоплює серозний покрив багатьох органів черевної порожнини;

ü вогнищевий – на певній ділянці черевної порожнини;

Причини:прободіння черевної стінки або органів, розриви шлунка, перехід запального процесу з органу на очеревину, туберкульоз.

По типу запалення: ексудативний і проліферативний.

· Ексудативний по перебігу: гострий перитоніт характеризується набряканням, гіперемією, крововиливами на очеревині, накопиченням серозного, фібринозного, гнійного і гнильного ексудату.  Хронічний перитоніт – ексудат частково розсмоктується, фібрин піддається організації, проростає сполучною тканиною, утворюються спайки, між якими можуть бути абсцеси і фібрин. Смерть наступає внаслідок інтоксикації з явищами паралічу м’язів травного тракту.

· Проліферативний при туберкульозі, «перлинна хвороба», при якій відмічають багаточисельні окремо розташовані або злиті туберкули з блискучим серозним покривом, що нагадують перлини.

 

Поміркуйте над питаннями:

Які причини і види порушеннятравлення?

Як порушуються апетит іспрага?

Як порушується процес прийому корму іковтання?

Як порушуєтьсяслиновиділення?

Як порушується функціястравоходу?

Як відбувається порушення травлення в однокамерномушлунку?

Як порушується травлення в передшлунках жуйнихтварин?

Які зустрічаються патологічні процеси вшлунку?

Як порушується кишковетравлення?

Які види зміщеннякишечнику?

Яка характеристикаперитоніту?

Патологія печінки

1.Методи вивчення функцій печінки.

2.Етіологія порушення функцій печінки.

3.Порушення бар’єрної функції печінки.

4.Порушення обмінної функції печінки.

5.Порушення жовчовидільної функції печінки. Жовтяниця, її види.

6.Гепатози.

7.Токсична дистрофія печінки у свиней.

8.Гепатит (альтеративний і ексудативний).

9.Цироз печінки (атрофічний, гіпертрофічний, біліарний).

 

Методи вивчення функцій печінки.

Часткове видалення– не призводить до бажаних результатів, тому що частина органу, що залишилась виконує функцію повністю.

Повне видаленнячерез 4-6 годин, гіпоглікемія, судоми і через 10-15 годин тварина гине від порушення вуглеводного обміну.

Ангіостомія по Лондону – накладаються на судини фістули, що дають можливість періодично брати у тварини кров для дослідження до стінок ворітної і печінкової вени підшивають металеві трубки з виводом назовні. При цьому можна брати кров, що притікає і відтікає від печінки.

Токсичне пошкодження– вводиться в печінку хлороформ, що викликає пошкодження її структури і функції.

Перфузія– пропускання крові через ізольовану печінку, яке дає можливість встановити різницю в складі крові, що вливається і відходить.

Фістульний метод ЕКК Павлова  включає дві фістули. Перша накладається між ворітною і задньою порожнистою веною з послідуючим перев’язуванням ворітної вище з’єднання. При цьому кров із шлунково-кишкового каналу в печінку не поступає, а зразу іде в загальне коло кровообігу. У тварин спостерігають отруєння аміаком, який в печінці перетворюється в сечовину. Друга фістула накладається між ворітною і задньою порожнистою веною, але перев’язують задню порожнисту вену. Частина крові іде через печінку, а частина через коллатералі, що розвинулися в задню порожнисту вену. Тварина живе довше.

Причини: отруєння хімічними   речовинами, продуктами неправильного обміну речовин, токсикоінфекції, інвазії, закупорка жовчних протоків каменями і паразитами.

Етіологія порушення функцій печінки.

Причинами порушення функцій печінки є збудники інвазій (фасціольоз), інфекції та їх токсини (стрептококи, віруси, тощо), промислова отрута (препарати ртуті, фосфору, свинець, хлороформ, лікарські препарати), рослинні токсини – афталоксин, мускарин.

Патологія печінки може виникати під впливом аліментарних чинників, алергічних реакцій, метастазування пухлинних клітин, порушення місцевого або загального кровообігу.

Внаслідок дії етіологічних чинників в печінці розвивається загальний процес – гепатитабо дистрофічні процеси – гепатоз, дегенеративні зміни клітин з розростанням сполучної тканини з наступним її ущільненням – цироз печінки.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 332; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!