Організаційно-методична робота в групах дітей раннього віку.



Однією з умов повноцінного виховання дітей раннього віку є правильне планування навчально-виховної роботи, чітке ведення документації. Саме документація відображає стан здоров’я, особливості розвитку кожної дитини, допомагає з’ясувати причини відхилень. Однією з особливостей розвитку дітей раннього віку є швидкий темп, тому без чіткого ведення документації дуже важко прослідкувати за своєчасною появою у них тих чи інших навичок і вмінь.

У групах дітей раннього віку ведеться така документація: щоденник групи, перспективний, календарний плани, план індивідуальних занять.

Вихователеві слід ураховувати вікові показники розвитку дітей. Щоденник групи є документом у якому вихователь кожного дня фіксує стан здоров’я кожної дитини, основні зміни, новоутворення в поведінці та розвитку.

План роботи складається на основі програми виховання і навчання в дошкільному закладі, методичних вказівок і з урахуванням індивідуальних особливостей розвитку дітей.

В групах дітей раннього віку кожного місяця проводяться групові наради, в яких беруть участь персонал групи, завідувач, методист, старша медсестра. На них аналізується стан вихованої роботи в групах, потім обговорюються навчально-виховні завдання на наступний період. На основі матеріалів групової наради складається перспективний план роботи на місяць.

Стан роботи в групі оцінюється на основі аналізу всіх напрямків виховання особистості. Спочатку аналізується фізичний розвиток дітей і якість виконання завдань фізичного виховання в групі.

Лікар чи медсестра аналізує стан здоров’я дітей, а вихователь доповідає про особливості режиму, рівень сформованості культурно-гігієнічних навичок, розвиток рухів, особливості проведення масажу, гімнастики, загартовуючи процедур, рухливих ігор.

Під час аналізу розумового розвитку вихованців вихователі характеризують сенсорний розвиток, навички орієнтування в просторі, розвито уваги, пам’яті, мислення, характер предметної діяльності, зміст ігор. В плані морального виховання розглядається ставлення дитини до ровесників і вихователів, а також обговорюються причини відхилень в поведінці дитини та їх профілактика.

Стан роботи з естетичного виховання може оцінюватися на основі особливостей засвоєння дітьми програмового змісту музичних занять. А також особливостей проведення ігор-розваг, емоційного сприйняття художніх творів. Важливо відмітити прагнення дітей до охайності, чистоти, стан оформлення групової кімнати.

Структура перспективного плану роботи в групах дітей раннього віку містить такі розділи: 1) режим, організація режимних процесів; 2) заняття; 3)самостійна діяльність, ігрова діяльність; 4) індивідуальна робота з дітьми; 5) робота з батьками.

В розділі «Режим» планується перехід дитини на інший режим, його зміна, а також виховання культурно-гігієнічних навичок у дітей.

В розділі «Заняття» перераховуються конкретні види занять, їх теми, способи дій, яких будуть навчати дітей протягом місяця, нові форми організації діяльності дітей на заняттях, виховання інтересу до занять, посидючості, уваги тощо.

Щодо розділу «Ігрова діяльність» то тут вказуються основні завдання формування і розвитку ігрової діяльності, дій з предметами; планується поновлення і поповнення ігрових матеріалів. В розділі «Індивідуальна робота» плануються методи і зміст роботи з дітьми, які потребують індивідуального підходу, додаткових занять, через нерегулярні відвідування дошкільного закладу, труднощі адаптаційного періоду, підвищену чи понижену збудливість, або ж випереджаючий темп оволодіння програмним матеріалом.

В розділі «Робота з батьками» перспективний план може відображати конкретні теми бесід з групою батьків вихованців, підготовку до батьківських зборів, відвідування дітей вдома, зміну матеріалу в куточку для батьків, індивідуальні консультації батьків тощо.

Перспективний план роботи в групах дітей раннього віку складається на один місяць.

Під час складання сітки занять вихователь ураховує: 1) ступінь рухової активності дітей (в один день не проводяться фізкультурне і музичне заняття); 2) природне освітлення; 3) однотипні заняття протягом тижня розподіляються рівномірно; 4) основне навантаження на різні види аналізаторів (слух, зір).

У календарному плані окрім занять презентовано зміст прогулянок.

Облік виховної роботи повинен відображати рівень засвоєння програмного матеріалу як групою в цілому, так і окремими дітьми. Необхідно від заняття до заняття відмічати зміну рівня самостійності дітей (наприклад, виконувалося завдання дитиною з допомогою вихователя, з незначною допомогою чи самостійно).


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 1530; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!