Творчі та аналітичні завдання



1. Визначить особливості здійснення обов’язкового та добровільного медичного страхування в Україні.

2. Яким чином забезпечено функціонування та розвиток обов’язкового медичного страхування в Україні на державному рівні (нормативно-правове, інституціональне забезпечення).

Модуль 2

Послуги з майнового страхування та страхування відповідальності

Тема 6. СТРАХУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ РИЗИКІВ

 

Методичні вказівки щодо вивчення теми

 

Мета модульного контролю:з’ясувати рівень засвоєння змісту страхової послуги зі страхування підприємницьких ризиків.

Підготовка до модульного контролю з цієї теми передбачає:

- визначення сутності підприємницьких ризиків як об’єктів страхування;

- обговорення основних умов страхування ризику втрати майна суб'єктами підприємницької діяльності;

- визначення факторів, що впливають на розмір страхових тарифів та порядок сплати страхових премій за договорами страхування майна і відповідальності підприємств;

- закріплення теоретичних знань шляхом вирішення задач та господарських ситуацій з страхування ризику втрати майна та відповідальності підприємств.

Глосарій:підприємницькі ризики,види майна підприємств як предмети страхування, основний договір, оцінка майна,  страхова вартість, страхові випадки, титульне страхування, страхування маркетингових ризиків.

Питання для усного опитування

1. Дайте визначення підприємницького ризику.

2. Які існують види страхування майна підприємств?

3. Перелічите види підприємницьких ризиків.

4. Які види майна юридичних осіб підлягають страхуванню?

5. На випадок яких небезпек укладається договір страхуван­ня майна юридичних осіб?

6. Що таке страхова оцінка та як вона визначається для різ­них видів майна?

7. Які виокремлюються види договорів страхування майна під­приємств?

8. Яки зміни до укладеного договору страхування майна підприємств можуть бути внесені?

9. Які права та обов'язки мають страховик та страхувальник у період дії договору страхування?

10. Визначить послідовність дій страхувальника при настанні страхового випадку.

11. Які чинники впливають на розмір страхового відшкодування за договором страхування майна підприємств?

12. У яких випадках договір страхування майна підприємств припиняє свою дію?

 

Практичні завдання

1. Підприємство застрахувало майно від ризику неправомір­них дій третіх осіб на суму 400 тис грн. Страховий тариф визна­чено на рівні 0,5% від страхової суми. Договором передбачена умовна франшиза 1% від страхової суми та знижка зі страхового платежу в розмірі 2%. В результаті настання страхо­вого випадку фактичний збиток визначено в сумі 100 тис. грн. Розрахуйте суму страхового платежу та страхового відшкодування.

2. На підставі наведених даних та з використанням принципу контрибуції розподіліть відповідальність за покриття збитку між страховими компаніями: майновий об'єкт було застраховано в чотирьох страхових компаніях, у тому числі в першій страховій компанії - на 40 тис. грн., у другій страховій компанії - на 10 тис. грн., у третій - на 20 тис. грн., у четвертій - на 30 тис. грн. При цьому оцінка застрахованого об'єкта становила 40 тис. грн. Поясніть сутність принципу контрибуції.

3. Організація застрахувала від пожежі будівлі з дійсною вартістю 8 млн. грн. на страхову суму 6,8 млн. грн. Після пожежі експерти страхової компанії виявили, що на момент укладання договору страхування вартість майна становила 10 млн. грн. В якому обсязі буде сплачено страхове відшкодування?

4. На торговому підприємстві споживчої кооперації, майно якого було застраховане від ризиків пожежі та пошкоджень, сталася пожежа. Договір страхування покривав ризики на суму 10 млн. грн. у був укладений за системою першого ризику.  Пожежею було частково знищено будівлю торгового центру дійсною вартістю 120 тис. грн. Залишки придатні для використання оцінені в сумі 45 тис. грн. Крім того, було знищено товарів на суму 7100 тис. грн. а також товарів, що потребують відновлення та ремонту залишилося на суму 490 тис. грн. Сума незданої виручки в банк складає відповідно 70 тис. грн. Визначить суму страхового відшкодування.

5. Підприємство роздрібної торгівлі уклало зі страхо­вою компанією договір добровільного страхування в якому заз­начено, що окремі приміщення та товари в них застраховані в розмірі 85% від їх дійсної вартості (вартість застрахованого майна становить – 140 тис. грн.).  В результаті страхового випадку застраховані приміщення були пошкоджені, разом з товарами, що знаходилися в них. Витрати на відновлення приміщень складають 125 тис. грн., збиток від пошкодження товарів – 44 тис. грн. Крім того, витрати на рятування застрахованого майна та приведення його в належний стан після страхового випадку склали 4 тис. грн. Визначить розмір страхового відшкодування, якщо безумовна франшиза становить 7 тис. грн.

6. Підприємство уклало договір добровільного страхування будівлі цеху від вогню та ризиків стихійних лих. У результаті пожежі цех згорів і залишився лише його фундамент, вартість якого складає 30% вартості споруди. Балансова вартість цеху – 7,8 млн. грн.Витрати, пов‘язанні з прибиранням території та демонтажем фундаменту становлять - 68 тис. грн. Визначить суму збитків та страхового відшкодування, якщо страхова сума за договором складає 3,5 млн. грн.

7. Матеріальні цінності підприємства застраховані за системою пропорційної відповідальності на суму 2400 тис. грн.. (страхова оцінка майна 4500 тис. грн.). Після вступу договору в законну силу підприємство закупило ще майна на суму 500 тис. грн. Визначить розмір страхового відшкодування в кожному з випадків:

- страхувальник збільшив страхову суму на 300 тис. грн..;

- страхувальник збільшив страхову суму на 500 тис. грн.;

- страхувальник не збільшував страхової суми.

 

Завдання для самостійної роботи

Логіко-структурні схеми

Побудуйте схеми, що розкривають наступні питання:

- «Класифікація видів підприємницьких ризиків»

- «Види відповідальності підприємств»


Дата добавления: 2018-05-30; просмотров: 543; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!