Технологічна схема вирощування



16. Технологічна схема вирощування

Площа посіву (посадки) 50 га

Сорт  Ніжинський

Попередник ячімнь

Урожайність товарної продукції;___________ т/га, побічної  - т/га

Спосіб посіву (садіння) широкорядний

Схема розміщення рослин 50+90х15, 50+90х10-15

Оптимальна густота рослин  71-90 тис.шт./га

Доза внесення добрив: органічних  50 т/га

Мінеральних (туків), кг/га; азотних 60

фосфорних  60

калійних 45

 

 

Пор. №

Операція і якісний показник

Одини-ця виміру

Обсяг робіт

Термін виконання

Склад агрегату

Обслуго-вуючий персонал

декада, місяць Трива- лість, діб трак-тор с/г машина

Основний обробіток грунту і внесення добрив

                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 
                 

 

                 
                 
               
                 
                 
           

 

 
                 
                 
                 
                 

 

                 
                 
                 
           

 

 
                 

 

Овочівництво захищенного грунту

Все розмаїття видів захищеного грунту ділять на 3 категорії:

- утеплений грунт ;

- парники ;

- теплиці ;

У першу категорію включаються різноманітні малогабаритні пристосування для тимчасового захисту рослин від впливу низьких температур восени або в ранньовесняний період. Це можуть бути різні тунелі, ковпаки з каркасом з дерева або металу, вкриті полімерною плівкою. Це може бути посів у борозни між двома гребенями, які потім вкриваються склом або плівкою, натягнутою на спеціальний чотирикутний каркас. Використовують такі споруди також для продовження періоду вегетації (плодоношення) деяких овочевих культур (томатів, капусти, зеленних культур та ін, іноді на 20-30 днів) в осінній період.

У ранньовесняний період їх використовують для отримання ранніх сходів овочів, вирощування ранньої розсади для подальшої посадки її у відкритий грунт. У цих випадках можна одержати врожай на 7-25 днів раніше звичайних термінів. Більш того, врожайність таких культур істотно підвищується.

Існує величезна різноманітність пристосувань, придуманих умільцями, метою яких є захист рослин від поздневесенніх і раннеосенніх заморозків:

Індивідуальні ковпаки. Використовують зазвичай для захисту рослин від слабких (до - 5 ... 6 ° С) і нетривалих заморозків. Конструкції різноманітні, але в основному вони виготовлені з металу або дерева, покритих полімерною плівкою колоколообразной або циліндричної форми. Чим більший об'єм повітря поміщений під ковпаки, тим повільніше він остигає під час нічних заморозків.

Каркаси змінної висоти виготовляють з дроту діаметром 6-8 мм. Кінці дротяних дужок прив'язують до дерев'яних кілочків, вбитих в грунт на глибину 30 см. Висота дуги повинна бути не менше 40-50 см. Вони встановлюються один від одного на відстані 80-90 см. Якщо вирощується високоросла культура (томати, огірки та ін ), то, у міру росту рослини, дротові дужки переміщаються вгору по дерев'яних кілочків, збільшуючи висоту споруди.

Встановивши каркас і добре прогрів грунт, виробляють посів (посадку) овочевої культури. Використовується така конструкція при вирощуванні ранньої продукції просапних культур (кавуни, диня, розсада томатів, огірків, баклажанів та ін.)

Вкриті гряди (поглиблені і на гребенях). Це найбільш дешевий спосіб, що не вимагає великих витрат дефіцитних матеріалів при вирощуванні ранньої продукції. Копають траншею шириною 20-30 см і глибиною 12 -15 см і довільної довжини. Після посіву або висадки розсади її вкривають плівкою або листами скла. Напрямок траншеї - із заходу на схід.

Теж саме, можна зробити над поверхнею грунту, для чого з осені влаштовують "двогорбий" гребінь. Причому "горб" з північного боку має бути вище на 4-5 см. Весною гребінь підготовляють, і в поглиблення між "горбами" виробляють посів або посадку розсади, а потім його закривають листами скла або полімерною плівкою.

Плівчасті укриття. Матеріалом для них служить полімерна плівка шириною 120-150 см, а опорою - дуги з дроту або прутів d = 6-7 мм. Замість них можна використовувати переносні дерев'яні або металеві каркаси. Довжина тунелів, як правило, відповідає довжині рядка сходів або розсади. Використовуються практично для будь-яких просапних культур.

 

Розрахунок необхідної кількості розсади для відкритого і захищеного грунту і площі споруд для її вирощування

Таблиця №17

17.Розрахунок потреби в розсаді для відкритого і захищеного грунту на гектар

Вид рослин Схема розміщення рослин,см Площа живлення, м² Розсада   Страховий фонд Всього розсади
Капуста ранньостигла 70х35 0,245 41 8 49
Капуста цвітна 70х35 0,245 41 8 49
Томат 70х20 0,14 72 14 86
Перець 70х20 0,14 72 14 86
Баклажан 70х35 0,245 41 8 49

 

 

Таблиця №18

18.Розрахунок площі відкритого грунту для вирощування розсади

Вид рослини

Площі в сівозміні,

га

Всього розсади,

тис.шт./га

Вихід розсади шт.з м²

Потреба площі, м²

 

Строк вирощування розсади

На 1 га На всю площу Посів насіння Виборка розсади
Капуста ранньостигла   10 49 100 490 4900 1-10.02 10-20.04
Капуста цвітна 5 49 150 330 1650 10-20.03 1-10.05
Томат 50 86 200 430 21500 5-15.03 1-10.05
Перець 3 86 350 250 750 5-10.03 20-30.05
Баклажан 10 49 200 250 2500 10-20.03 20-30.05
Всього розсадних 78

                                            31300

 

Висновки та пропозиції

Під час написання курсового проекту я описав клімат та грунти господарства яке знаходиться в Харківській області. Господарство розташоване в Лісостеповій зоні. Після чого я склав план виробництва та урожайність овочевих рослин у відкритому грунті господарства. Але для складання плану мені необхідно було сівозміну, яку я склав, на мою думку, вона є оптимальною для мого господарства. Я включив такі культури як люцерну, томат розсадний, коріандр, кріп, аніс, кмин, огірок, редиску, крес-салат, капусту пекінську. Далі і я склав систему обробітку грунту, в якій входили основний, передпосівний обробіток, полив, удобрення та збирання врожаю кожної культури.

В системі удобрення в сівозміні, я розподілив добрива в потрібній кількості на кожну культуру.

У розділі сорти і гібриди овочевих рослин я визначився які сорти я буду використовувати в даному господарстві. Було посіяно по два сорти кожній культури. Далі я визначив яка потреба в посівному та садивному матеріалі. Визначив страховий фонд, яку кількість насіння повинно висіяти на визначену площу. Далі було проведена підготовка та обробка насіння та садивного матеріалу до сівби або садіння, були використані такі способи як: сортування, знезараження, прогрівання та барботування насіння та садивного матеріалу. Далі я визначився зі строком, способом та схемою розміщення рослин на полі. У догляд за рослинами я включив агротехнічні заходи боротьби з бур’янами та хімічні. Застосував пестициди та біологічні засоби захисту рослин проти хвороб та шкідників. Потім я вирахував загальну потребу у воді господарства для зрошування. У наступному розділі я склав план надходження овочевої продукції. Скільки і в якій декаді ми збираємо овочевої продукції. Так як основною культурою господарства є томат, то для нього я розробив спеціальну технологічну карту враховуючі всі дані.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 358; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!