Редагування книги та електронної таблиці. Форматування електронної таблиці та її об’єктів.



Алгоритми містять  що команди повторення, називають циклічними. Команди
повторення складають цикл. Цикл - це така форма організації дій, при якій одна послідовність дій повторюється кілька разів (або не разу), до тих пір, поки виконуються деякі умови.
Існують три види циклів. Це: цикл "До", цикл "Поки", цикл "Для ...". Вони всі складаються з декількох етапів. Це: Підготовка циклу, до якої входять початкові присвоєння; Тіло циклу - команди повторення циклу; Умова - обов'язкова частина циклів "До" і "Поки". Розглянемо цикл "До". Цикл"До" це такий цикл, де тіло циклу виконується перед умовою. Його краще використовувати в тій циклічної структурі, де заздалегідь відомо кількість повторень блоку умови

Тепер розглянемо цикл "Поки" Цикл "Поки" це такий цикл, де тіло циклу виконується, поки виконуються деякі умови. Його краще використовувати там, де відразу невідомі початкові значення циклу.

. Цикл "Для ..."< br /> Цикл "Для ..." це цикл з параметром, що призводить до того, що умова не потрібно. У цьому випадку обов'язкові двапараметри. Це - початкове і кінцеве значення циклу. А також не обов'язковим це крок циклу.
Для А від Х до У крок Z Х-початкове значення У-кінцеве значення ==крок чи збільшення
А-змінна, якій присвоюється значення починаючи з Х до У з кроком Z.
Існує також порожній цикл-це цикл без тіла циклу. У більшості випадків він
застосовується для створення пауз в програмах.
Найбільш в алгоритмах і програмах застосовуються два види циклів. Це цикли "Поки"
і "Для ...". Цикли дуже часто використовують у прикладних програмах і алгоритмах.

12) Об’єкти електронної таблиці, характеристика, приклади використання.

Електронні таблиці — це програми, призначені для зберігання та опрацювання інформації, наданої в табличній формі. Електронні таблиці є двовимірними масивами (які зазвичай називають робочими листами), що складаються із стовпців і рядків. Програмні засоби для проектування електронних таблиць називають також табличними процесорами. Вони дозволяють не тільки створювати таблиці, а й автоматизувати опрацювання табличних даних. Функції табличних процесорів такі: • створення і редагування електронних таблиць; • оформлення і друк електронних таблиць; • створення документів з багатьма таблицями, об’єднаними формулами; • побудова діаграм, їх модифікація і розв’язання задач графічними методами; • робота з електронними таблицями як з базами даних (сортування таблиць, вибірка даних відповідно до запитів); • створення підсумкових і зведених таблиць; • використання під час побудування таблиць інформації із зовнішніх баз даних та ін. За оцінками фірми PC Data of Reston, найбільш популярними електронними таблицями для персональних комп’ютерів є табличні процесори Excel (фірма Microsoft), Lotus 1-2-3 (фірма Lotus Development) і Quattro Pro (фірма WordPerfect Novell Applications Group).    

 Побудова діаграм на основі табличних даних

Діаграма – це представлення даних таблиці в графічному вигляді, які використовуються для аналізу і порівняння даних.
Діаграми використовуються для виявлення тенденцій зміни якогось параметра, для порівняння між собою двох і більше величин, для відображення співвідношення компонентів у складі певного об’єкту тощо.
У табличному процесорі їх використовують для представлення в графічному вигляді даних робочих листів (таблиць). Дані робочого листа, які використовуються при створенні діаграми, зв'язуються з нею і при їх зміні діаграма поновлюється. Можна створити вбудовану діаграму, яка додається безпосередньо в робочий лист, або виконати її на окремому листі діаграми в робочій книзі.

Діаграма містить такі елементи:
1. Область діаграми.
2. Назва діаграми.
3. Осі діаграми.
4. Лінії сітки.
5. Легенда.
6. Назви осей діаграми.
Для створення діаграм користуються майстром діаграм.
Для створення діаграми за допомогою майстра діаграми потрібно виконати такі дії:
1. Виділіть дані, які вам потрібно використовувати в діаграмі.
2. Виконайте команду Вставка/Диаграмма або клацніть на кнопці Мастер диаграмм.
3. З'явиться діалогове вікно Мастер диаграмм.
Excel пропонує користувачу 9 типів плоских діаграм і 6 типів об'ємних.
Види діаграм. Серед стандартних діаграм і графіків є такі: гістограма, лінійчаста, графік, кругова, крапкова, з областями, кільцева, пелюсткова, поверхнева, бульбашкова, біржова, циліндрична, конічна, піраміда та більше 20 нестандартних діаграм і графіків.
Кругові діаграми більш наочно показують співвідношення частин у цілому. На кругову діаграму виводяться співвідношення показників, розміщених в одному рядку або стовпчику, співвідношення даних вказуються у відсотках від цілого. (Сл. 9)

13.

Сортування - це впорядкування даних за зростанням або за спаданням.Інший спосіб пошуку інформації в базі даних - використання коштів Автофільтр. Це засіб відображає підмножина даних, не переміщаючи і не сортуючи дані. При фільтрації бази відображаються лише записи, що володіють потрібними властивостями. Найпростіший засіб фільтрації - автофільтр.Зведені таблиці-це зручний інтерактивний інструмент Excel, який дозволяє підсумувати велику кількість даних і порівняти між собою, використовуючи різноманітні способи обчислення

 

14

.Електронна таблиця (ЕТ) дозволяє зберігати в табличній формі велику кількість вихідних даних, результатів, а також зв'язків (алгебраїчних або логічних співвідношень) між ними.

Стовпчасті діаграми

Лінійчаті діаграми

Секторні та кільцеві діаграми

Гістограми

Діаграми з областями

Точкові та бульбашкові діаграми

Біржові діаграми

Поверхневі діаграми

Пелюсткові діаграми

Комбіновані діаграми

 

 

15) Приклади використання формул та функцій в електронних таблицях.

Багато обчислення в Excel 2007 взагалі неможливо ви
повнити без використання функцій. Наприклад , обчислення значення
арифметичного квадратного кореня , знаходження значення синуса аботангенса та ін
Приклади математичнихфункцій :
1 ) Корінь (В3 ) -1 ( аргумент) - Результат ( Арифметичний квадратний корінь з числа осередки ВЗ ) .
2 ) ОКРУГЛ ( С3 ; 3 ) -2 ( аргументу) - результат ( Число з осередку С1 , округлене до трьох десяткових знаків)
3 ) СУММ ( А1 : А10 ) - кілька ( аргументів) - результат (сума чисел від А1 до А10 )
4 ) MAKC ( B20 ; D5 : D19 ; A30 : F30 ) - кілька ( аргументів) - результат ( Найбільше з чисел в діапазоні клітинок B20 ; D5 : D19 ; A30 : F30 )
Статистичних :
1 ) РАНГ (В1 ; В1 : В20 ; 1 ) -3 аргумент не обов'язково - результат ( Ранг числа ( місце за величиною в списку) з осередку В1 серед чисел в діапазоні клітинок В1 : В20 .
Третій аргумент визначає , в якому порядку аналізувати числа в діапазоні клітинок В1 : В20 для визначення рангу: 0 - у порядку убування , довільне позитивне число або відсутність третього аргументу - в порядку зростання.
Логічна:
1 ) ЯКЩО( D5 < 0 ; " негативне" ; " невід'ємне " ) -3 ( аргументу) - результат ( Текст негативне , якщо число в комірці D5 менше нуля ; текст невід'ємне , якщо число в комірці D5 не менш нуля )
Дата і час :
1 ) ТДАТУ ( ) - 0 ( аргументів) - результат ( Поточна дата і час )
Призначення кожної функції , наявність аргументів і їх кількість , типи аргументів можна подивитися в Довідці або в коментарях
при введенні функції в формулу .


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 466; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!