Опрацювання табличних даних за допомогою електронних таблиць. Побудова діаграм на основі табличних даних. Приклади.



Побудова діаграм і графіків .У програмі Excel термін діаграма використовується для позначення всіх видів графічного представлення числових даних. Побудова графічного зображення проводиться наоснові ряду даних. Так називають групу комірок з даними в межах окремого рядка або стовпця. На одній діаграмі можна відображати кілька рядів даних.

Діаграма представляє собою вставною об'єкт, впроваджений на один з листів робочої книги. Вона може розташовуватися на тому ж аркуші, на якому знаходяться дані, або на будь-якому іншому аркуші (часто для відображення діаграми відводять окремий лист). Діаграма зберігає зв'язок з даними, на основі яких вона побудована, і при оновленні цих даних негайно змінює свій вигляд.

Для побудови діаграми зазвичай використовують Майстер діаграм, що запускається клацанням на кнопці Майстер діаграм на стандартній панелі інструментів. Часто зручно заздалегідь виділити область, що містить дані, які будуть відображатися на діаграмі, але задати цю інформацію можна і в ході роботи майстра.

Тип діаграми. На першому етапі роботи майстра вибирають форму діаграми. Доступні форми перераховані у списку Тип на вкладці Стандартні. Для обраного типу діаграми праворуч вказується кілька варіантів представлення даних (палітра Вид), з яких слід вибрати найбільш підходящий. На вкладці Нестандартні відображається набір повністю сформованих типів діаграм з готовим форматуванням. Після завдання форми діаграми слід натиснути на кнопці Далі.

Вибір даних. Другий етап роботи майстра служить для вибору даних, за якими буде будуватися діаграма. Якщо діапазон даних був вибраний заздалегідь, то в області попереднього перегляду у верхній частині вікна майстра з'явиться приблизне відображення майбутньої діаграми. Якщо дані утворюють єдиний прямокутний діапазон, то їх зручно вибирати за допомогою вкладки

Діапазон даних. Якщо дані не утворюють єдиної групи, то інформацію для відтворення окремих рядів даних задають на вкладці Ряд. Попереднє подання діаграми автоматично оновлюється при зміні набору відображуваних даних.

Оформлення діаграми. Третій етап роботи майстра (після клацання на кнопці Далі) полягає у виборі оформлення діаграми. На вкладках вікна майстра задаються:

1)Назву діаграми, підписи осей (вкладка Заголовки);

2)Відображення і маркування осей координат (вкладка Осі);

3)Відображення сітки ліній, паралельних осях координат (вкладка Лінії сітки);

4)Опис побудованих графіків (вкладка Легенда);

5)Відображення написів, відповідних окремих елементах даних на графіку (вкладка Підписи даних);

6) Представлення даних, використаних при побудові графіка, у вигляді таблиці (вкладка Таблиця даних).

Залежно від типу діаграми деякі з перерахованих вкладок можуть бути відсутні.

Розміщення діаграми. На останньому етапі роботи майстра (після клацання на кнопці Далі) вказується, чи використовувати для розміщення діаграми новий робочий аркуш або один з наявних. Зазвичай цей вибір важливий тільки для подальшого друку документа, що містить діаграму. Після клацання на кнопці Готово діаграма будується автоматично і вставляється на вказаний робочий лист.

Редагування діаграми. Готову діаграму можна змінити. Вона складається з набору окремих елементів, таких, як самі графіки (ряди даних), осі координат, заголовок діаграми, область побудови та інше. При натисканні на елементі діаграми він виділяється маркерами, а при наведенні на нього покажчика миші - описується спливаючій підказкою. Відкрити діалогове вікно для форматування елемента діаграми можна через меню Формат (длявиділеного елемента) або через контекстне меню (команда Формат). Різні вкладки діалогового вікна дозволяють змінювати параметри відображення обраного елемента даних.

Якщо потрібно внести в діаграму істотні зміни, варто знову скористатися майстром діаграм. Для цього слід відкрити робочий лист з діаграмою або вибрати діаграму, впроваджену в робочий лист з даними. Запустивши майстер діаграм, можна змінити поточні параметри, які розглядаються у вікнах майстра, як задані за замовчуванням.

Для побудови діаграм необхідно:

1. Виділити дані, які треба включити в діаграму. Ці дані не обов'язково повинні бути розташовані поряд. Утримуючи клавішу Ctrl, можна відмітити несуміжні інтервали.

2. Далі клацнути на інструменті « Майстер діаграм» на Стандартній панелі інструментів.

3. Далі, у відкритому «Майстері діаграм» вибрати Тип діаграми та один з елементів представлення діаграми. (Шаг 1)

4. На наступному кроці потрібно вибрати діапазон комірок, дані яких ми хочемо представити у вигляді діаграми. Якщо вони вже були вибрані раніше, просто натиснути Далі. (Шаг 2)

5. На третьому кроці вам запропонують вибрати вигляд елементів діаграми та включення Легенди. Після вибору натисніть Далі. (Шаг 3)

Кнопка Назад дозволяє повернутися на крок назад і змінити діапазон вибраних даних.

6. На наступному кроці вас запитають, де ви хочете відобразити вашу діаграму – на цьому ж аркуші чи на новому. Після вибору натисніть Готово. (Шаг 4)

 Для створення діаграми за допомогою майстра діаграми потрібно виконати такі дії:

1. Виділіть дані, які вам потрібно використовувати в діаграмі.

2. Виконайте команду Вставка/Диаграмма або клацніть на кнопці Мастер диаграмм.

3. З'явиться діалогове вікно Мастер диаграмм.

Excel пропонує користувачу 9 типів плоских діаграм і 6 типів об'ємних.

Види діаграм. Серед стандартних діаграм і графіків є такі: гістограма, лінійчаста, графік, кругова, крапкова, з областями, кільцева, пелюсткова, поверхнева, бульбашкова, біржова, циліндрична, конічна, піраміда та більше 20 нестандартних діаграм і графіків.

 

Створена діаграма з'явиться на місці робочої таблиці в тій області, яка була відмічена на кроці 4.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 547; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!