Алгоритми з розгалуженнями. Прості і складні умови у вказівках розгалуження. Приклад



Розгалужений алгоритм.
Алгоритм зветься розгалуженим, якщо послідовність виконання кроків алгоритму змінюється в залежності від деяких умов.
Умова - це логічний вираз, який може приймати два значення: "так" - якщо умова вірна або "ні" - якщо умова не вірна. Будь-яка умова складається з трьох частин: ліва частина, знак порівняння, права частина. Наприклад: А(0, Х ( А(В, Z = 0.

Проста умова — це два вирази, між якими є знак порівняння. Уролі виразів можуть виступати числа, числові змінні, що мають значення, функції, а також будь-які арифметичні вирази. Зрозуміло, ці вирази можуть бути дуже складними. Проста умова, у залежності від того, виконується вона чи ні, має значення True чи False — Істина абоНеправда.

Складнаумова — цепослідовністьпростихумовчиіншихумовнихвиразів, укладенихукруглідужки, щоз’єднаніміжсобоюзнакамилогічнихоперацій: & (And)логічногомноження, | (Or)логічногододавання, !(Not)логічного

Електронні таблиці та їх призначення. Введення текстів, чисел і формул. Приклади. Використання електронних таблиць.

Для представлення даних в зручному вигляді використовують таблиці. Комп'ютер дозволяє представляти їх в електронній формі, а це дає можливість не тільки відображати, але й обробляти дані. Клас програм, що використовуються для цієї мети, називається електронними таблицями.

Особливість електронних таблиць полягає в можливості застосування формул для опису зв'язку між значеннями різних осередків. Розрахунок по заданих формулах виконується автоматично. Зміна вмісту якого-небудь осередку призводить до перерахунку значень всіх осередків, які з нею пов'язані формульними відносинами і, тим самим, до оновлення всієї таблиці відповідно до зміненими даними.

Застосування електронних таблиць спрощує роботу з даними і дозволяє отримувати результати без проведення розрахунків вручну або спеціального програмування. Найбільш широке застосування електронні таблиці знайшли в економічних та бухгалтерських розрахунках, але і в науково-технічних завданнях електронні таблиці можна використовувати ефективно, наприклад, для:

1)Проведення однотипних розрахунків над великими наборами даних;

2) Автоматизації підсумкових обчислень;

3) Вирішення завдань шляхом підбору значень параметрів, табулювання формул;

4) Обробки результатів експериментів;

5) Проведення пошуку оптимальних значень параметрів;

6)Підготовки табличних документів;

7) Побудови діаграм і графіків за наявними даними.

Одним з найбільш поширених засобів роботи з документами, що мають табличну структуру, є програма Microsoft Excel.

Створення електронних таблиць Microsoft Excel

Програма Microsoft Excel призначена для роботи з таблицями даних, переважно числових. При формуванні таблиці виконують введення, редагування та форматування текстових і числових даних, а також формул. Наявність засобів автоматизації полегшує ці операції. Створена таблиця може бути виведена на друк.
Введення, редагування та форматування даних

Окрема осередок може містити дані, які стосуються одного з трьох типів: текст, число або формула, - а також залишатися порожньою. Програма Excel при збереженні робочої книги записує в файл тільки прямокутну область робочих листів, що примикає до лівого верхнього кута (осередок А1) і містить всі заповнені осередки.

Тип даних, що розміщуються в осередку, визначається автоматично при введенні. Якщо ці дані можна інтерпретувати як число, програма Excel так і робить. В іншому випадку дані розглядаються як текст. Введення формули завжди починається із символу "=" (знака рівності).

Введення тексту і чисел. Введення даних здійснюють безпосередньо в поточний осередок або в рядок формул, що розташовується у верхній частині вікна програми безпосередньо під панелями інструментів. Місце введення відзначається текстовим курсором. Якщо почати введення натисненням алфавітно-цифрових клавіш, дані з поточного осередку замінюються текстом, що вводиться. Якщо клацнути на рядку формул або двічі на поточному осередку, старий вміст комірки не віддаляється і з'являється можливість його редагування. Введені дані в будь-якому випадку відображаються: як в комірці, так і в рядку формул.

Щоб завершити введення, зберігши введені дані, використовують кнопку Enter в рядку формул або клавішу Enter. Щоб скасувати внесені зміни і відновити колишнє значення осередку, використовують кнопку Скасування в рядку формул або клавішу Esc. Для очищення поточної клітинки або виділеного діапазону простіше всього використовувати клавішу Delete.

Форматування вмісту комірок. Текстові дані за замовчуванням вирівнюються по лівому краю комірки, а числа - по правому. Щоб змінити формат відображення даних в поточному осередку або вибраному діапазоні, використовують команду Формат> Клітинки. Вкладки цього діалогового вікна дозволяють вибирати формат запису даних (кількість знаків після коми, вказівка ​​грошової одиниці, спосіб запису дати і інше), задавати напрямок тексту і метод його вирівнювання, визначати шрифт і накреслення символів, управляти відображенням і виглядом рамок, задавати фоновий колір.
Обчислення в електронних таблицях .Формули.Обчислення в таблицях програми Excel здійснюються за допомогою формул. Формула може містити числові константи, посилання на клітинки і функції Excel, сполучені знаками математичних операцій. Дужки дозволяють змінювати стандартний порядок виконання дій. Якщо клітинка містить формулу, то в робочому листі відображається поточний результат обчислення цієї формули. Якщо зробити клітинку поточної, то сама формула відображається в рядку формул.

Правило використання формул у програмі Excel полягає втому, що, якщо значення комірки дійсно залежить від інших елементів таблиці, завжди слід використовувати формулу, навіть якщо операцію легко можна виконати в "думці". Це гарантує, що подальше редагування таблиці не порушить її цілісності та правильності вироблених в ній обчислень.

Посилання на клітинки. Формула може містити посилання, тобто адреси осередків, вміст яких використовується в обчисленнях. Це означає, що результат обчислення формули залежить від числа, що знаходиться в іншій клітинці. Осередок, що містить формулу, таким чином, є залежною. Значення, що відображається у клітинці з формулою, перераховується при зміні значення клітинки, на яку вказує посилання.

Посилання на клітинку можна задати різними способами. По-перше, адреса комірки можна ввести вручну. Інший спосіб полягає в натисканні на потрібній клітинці або виборі діапазону, адресу якого потрібно ввести. Осередок або діапазон при цьому виділяються пунктирною рамкою.

Всі діалогові вікна програми Excel, які вимагають вказівки номерів або діапазонів клітинок, містять кнопки, приєднані до відповідних полів. При натисканні на такий кнопці діалогове вікно згортається до мінімально можливого розміру, що полегшує вибір потрібної комірки (діапазону) за допомогою клацання або протягування.

Для редагування формули слід двічі клацнути на відповідній комірці. При цьому осередки (діапазони), від яких залежить значення формули, виділяються на робочому листі кольоровими рамками, а самі посилання відображаються в осередку і в рядку формул тим же кольором. Це полегшує редагування і перевірку правильності формул.

Абсолютні і відносні посилання. За замовчуванням, посилання на клітинки в формулах розглядаються як відносні. Це означає, що при копіюванні формули адреси в посиланнях автоматично змінюються відповідно до відносного розташуванням вихідної комірки і створюваної копії.

Нехай, наприклад, у клітинці В2 є посилання на клітинку АЗ. У відносному уявленні можна сказати, що посилання вказує на клітинку, яка розташовується на один стовпець лівіше і на один рядок нижче даної. Якщо формула буде скопійована в іншу клітинку, то таке відносне вказівка ​​посилання збережеться. Наприклад, при копіюванні формули в комірку ЕА27 посилання буде продовжувати вказувати на клітинку, розташовану лівіше і нижче, у даному випадку на клітинку DZ28.

При абсолютній адресації адреси посилань при копіюванні не змінюються, так що осередок, на яку вказує посилання, розглядається як нетаблічная. Для зміни способу адресації при редагуванні формули треба виділити посилання на клітинку та натиснути клавішу F4. Елементи номера осередку, які використовують абсолютну адресацію, предваряются символом $. Наприклад, при послідовних натисканнях клавіші F4 номер осередку А1 буде записуватися як А1, $ А $ 1, А $ 1 і $ А1.В двох останніх випадках один з компонентів номера осередку розглядається як абсолютний, а інший - як відносний.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 1314; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!