Лісовідновні рубки, їх види, призначення та роль



ЛВР - це комплексні рубки, які поєднують елементи рубок головного користування і рубок догляду за лісом, які застосовують в захисних лісах , а також можна застосовувати і в експлуатаційних .

Мета ЛВР - поновлення корисних якостей деревостанів і створення умов для вирощування стійких високопродуктивних деревостанів.

ЛВР призначаються в деревостанах , які втрачають свої захисні, водоохоронні та інші корисні функції.

Як лісовідновні дозволяється застосовувати наступні види рубок :

- Добровільно – вибіркові

- Групово – вибіркові

- Насіннево - лісосічні 

- Суцільно – лісосічні, лісосіками малої площі.

Розмір лісосіки повинен бути:

- в Степовій зоні не більше 3 га.

- в Лісовій та Лісостеповій - не більше 5 га.

Згідно з „ Правилами рубок „ в лісовідновні рубки дозволяється призначати слідуючі насадження :                  

- стиглого і перестійного віку при зниженні повноти до 0,5 але при визначенні повноти не враховуються дерева, які підлягають санітарній рубці.

- Пристигаючого віку і середньовікові, при зниженні повноти до 0,4 якщо інші лісівничі заходи не забезпечують поновлення корисних якостей.

Рішення про призначення насадження до ЛВР приймається після обстеження комісією. До складу комісії входять :

- представник лісгоспу ( інженер по захисту і охор. лісу )

- представник лісовпорядної організації ( інженер-таксатор)

- представник лісопатологічної служби органів екології,

представник органів місцевої влади.

Комісією складається « Акт обстеження про призначення ЛВР», а потім проводиться відведення.

 

Розділ 4. Лісонасіннева справа

 


 4.1. Заготівля насіння у лісництві

У ДО « ЛГ « Білоозерське» щорічна потреба в насінні становить 365кг. Збір насіння виконується з кращих насаджень організації. Насіння Сосни звичайної в кількості 15кг. лісництво закуповує в сусідніх держлісгоспах для висіву в своєму розсаднику. Жолуді Дуба Черещатого в кількості 200кг та Дуба Червоного в кількості 150кг. заготовляються силами лісової охорони. При заготівлі кожної окремої партії насіння складається паспорт із обов’язковим записом всіх потрібних відомостей, а також  умов місцезростання та таксаційної характеристики материнського насадження.  

Наявність лісонасінневих ділянок

ЛНП, ТЛНП, ПЛНП в лісництві відсутні.

 

Зберігання плодів та насіння

Після збору жолуді необхідно просушить під навісом, розсипати не товще 20 – 30см і періодично перелопачувати. Зберігають жолуді в траншеях викопаних заздалегідь шириною 1м. і глибиною 1,5 – 1,7м. на підвищеному місці. Засипають жолуді до настання морозів. Перед засипкою стінки і дно траншеї змочують водою. Жолуді засипають шарами в 3см. в перемішку зі шарами змоченого піску в 3 – 5см. Жолуді закладають в траншею, не доходячи до верхнього краю на 25 – 30см. і зверху насипають горбик висотою до 1,5м. Весною за 8- 10 днів до посіву, траншею відкривають і жолуді крім тих, що проросли у верхніх шарах, переносять у переносять у приміщення з температурою 12 – 15° для пророщення.

Відбір середніх зразків насіння

        Для аналізу насіння деревних порід від кожної партії відбирають середній зразок визначеної ваги для кожної породи.

    Для відбору середнього зразка із партії насіння роблять декілька виїмок в різних містах загальною вагою в 10 разів більшою ваги зразка.

Насіння всіх виїмок насипають на стіл шаром не більше 10см. у вигляді квадрата, який хрестоподібно ділять на 4 трикутники, насіння із двох протилежних трикутників знову насипають квадратом і ділять на 4 частини , так роблять до отримання ваги середнього зразка. На зразок складають акт відбору в 3-х примірниках, із яких один направляється з середнім зразком на контрольну - насіннєву станцію, один кладеться в мішок зі зразком на повторний аналіз (в разі необхідності) і один зберігається в господарстві.

    На основі результатів аналізу насіння середнього зразка контрольно – насіннєва станція видає « Свідоцтво про кондиційність насіння».

 

 

Розділ 5. Лісові розсадники


Організаційно – господарський план лісового розсадника Білоозерського лісництва

Загальні відомості.

Завданням лісового розсадника ДО « ЛГ « Білоозерське» являється вирощування сіянців для створення захисних лісонасаджень в держлісфонді.

Полща розсадника – 0,75га.

Організація території:

а) посівне відділення – 0,35

б) алеї – 0,02

в) прийнята схема сівозміни

1-е поле – чорний пар

2-е поле – сіянці однорічні

3-е поле – сіянці двохрічні

Клімат.

По лісорослинних умовах територія лісництва відноситься до лісостепової зони – лівобережжя Дніпра.

Клімат району розташування лісового розсадника помірно-континентальний. Перші осінні заморозки спостерігаються в третій декаді вересня, останні весняні – в другій декаді травня. Тривалість вегетаційного періоду 205 днів. Середньорічна температура повітря +6,8°С.. максимальна температура повітря +37°С, мінімальна – 34°С. Середньорічна кількість опадів 580мм. Середня глибина промерзання грунту 70 см.

 

Рельєф.

    Рельєф розсадника – хвилястий. Територія розсадника сприятлива для обробітку грунту і вирощування сіянців деревних порід.

Грунти.

        Грунт на площі під розсадник – чорнозем звичайний супіщаний і потребує внесення добрив.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 702; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!