Технічне приймання лісових культур



Технічному прийманню підлягають всі без виключення ділянки з посівом і посадкою лісу, а також з проведеними мірами сприяння природному поновленню. Прийомка проводиться зразу ж після закінчення лісокультурних робіт але не пізніше 10 днів після їх завершення.

    При технічному прийманні встановлюється:

1) Наявність технічних проектів культур, облікової карти обстеження природного поновлення або технічної характеристики площі;

2) Кількість виконаних робіт шляхом окомірного визначення площі, а якщо необхідно то і шляхом обміру.

Технічне приймання оформляється актом, в якому обов’язково вказується всі відступи від проектів і т.д. Матеріали технічного приймання є вихідними даними для ведення книги обліку лісових культур.

 

Інвентаризація та атестація лісових культур

Для встановлення стану культур в лісництві щорічно у жовтні обстежуються лісові культури з визначенням відсотка приживлюваності і збереження шлях ом переліку посадкових місць в пробних рядах рівномірно розподілених на обстежуваній ділянці. Пробні площі повинні мати форму прямокутника або стрічки, розташовуватися паралельно найбільшій стороні інвентаризаційної ділянки, захоплювати по ширині не менше 4-х рядів головної породи і не менше повного циклу змішуваних порід. Для визначення приживлюваності лісових культур площа пробних площадок в залежності від величини ділянки, зайнятої лісовими культурами, повинна складати: - при площі до 3 га – не менше 5% від загального числа посадкових місць; - від 3 до 5 га – 4%; - від 5 до 10 – 3%; - від 10 до 50 – 2%; - більше 50 – 1%.

При наявності 10 і більше відсотків пустих посадкових місць насадження в першу ж весну доповнюють сіянцями. При випадінні лісових культур в 75% і більше ділянка підлягає списанню та повторному залісненню. По даних обстеження намічається проведення необхідних міроприємств – доповнення, догляду за лісовими культурами, освітлення, прочистки, боротьби із шкідниками.

Атестації підлягають всі лісові культури, які на час атестації не переведенні у вкриті лісом землі. Загальна площа лісових культур, що підлягають атестації, складається із залишку лісових культур на кінець попереднього року. Лісові культури, які закладені весною та осінню поточного року зараховуються як штучні лісонасадження першого року вирощування, вони атестуються по результатах натурного обстеження осінньої інвентаризації. Лісові культури одно – і трьох річного віку атестуються одночасно з проведенням їх інвентаризації.

 

Переведення культур у вкриті лісовою рослинністю землі

        Переведення лісових культур у вкриті лісом землі проводиться при їх інвентаризації. Термін змикання лісових культур і переведення їх у вкриті лісовою рослинністю землі, в залежності від групи типів лісу і цільової породи, в середньому 5 років.

    Попередньо до початку інвентаризації по книзі обліку лісових культур виявляють ділянки культур, підлягаючі по віку переводу в покриту лісом площу. Відповідність культур встановлюється шляхом огляду їх в натурі із закладанням пробних площ. Розмір пробної площі визначають з розрахунку проростання на ній не менше 100-150 рослин головної породи. На пробних площах визначають збереження лісових культур, середню висоту і середній приріст. Складається акт переведення у вкриті лісовою рослинністю землі лісових культур.

        

                                                                                                     


 

Розділ 7. Лісозахист

 


Огляд санітарного стану осередків шкідників та хвороб

Станом на 01.01.2009р. відмічені осередки масового розмноження таких шкідників лісу: Звичайний сосновий пильщик; Листовійка строкато-золотиста. Із хвороб лісу найбільше поширення мали коренева губка, стовбурні гнилі. Наявність осередків шкідників і хвороб лісу, інші види пошкоджень виявленні на площі 1582,2 га. Проведенні санітарні рубки сприяли покращенню санітарного стану насаджень, зменшенню площі деревостанів з осередками шкідників і хвороб лісу. Загальний висновок про стан лісозахисту в ДО «Лісове господарство « Білоозерське»: незадовільно.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 617; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!