Зараженість грунтовими шкідниками.



        При грунтових розкопках на площі виявлено личинки травневого хруща. Абсолютна заселеність складає 0,2 шт./м²

 

Асортимент вирощування садивного матеріалу.

    Головне призначення розсадника вирощування садивного матеріалу для потреб лісництва. Лісництво кожного року проводить посадку лісових культур приблизно на площі 20га. і доповнення – 400га.

    Для цього необхідно щорічно 250000 сіянців сосни звичайної 20000 дуба черещатого, 20000 сіянців берези повислої і 30000 кущових порід. Цю кількість сіянців повність можна виростити в даному розсаднику і навіть більше.

 

Організація території розсадника.

Згідно з запропонованими виходами садивного матеріалу і прийнятим сівооборотом агропланом передбачається організація на території розсадника таких відділень:

1. Посівне відділення – 2 поля

2. Чорний пар – 1 поле

3. Госпвідділ:

а) алеї

До попередніх робіт по організації території розсадника відноситься корчування дубового пенька діаметром 130см. Всю площу розсадника по периметру огородити штахетним забором висотою 1м 70см.

 

Агротехніка вирощування сіянців у лісорозсаднику

Щоб отримати найбільший вихідвисокосортного посівного матеріалу можна тільки тоді, коли всі посіви проводились по парових площах. Оргосппланом передбачається проводити посів по чорному пару. Підготовка грунту в розсаднику проводиться суцільна на глибину 27-30 см.

Для того щоб отримати високий вихід стандартного садивного матеріалу необхідно вносити в грунт органічні та мінеральні добрива. Крім внесення добрив при основному обробітку грунту передбачається передпосівне внесення суперфосфату і підкормки, а також після посіву насіння в розсаднику посівні стрічки мульчірують торфокромкою.

Боротьба з бур’янами на паровому полі проводиться механічним способом(культивація). Підготовка грунту в розсаднику проводиться механізовано, суцільна.

Схема посіву прийнята стрічкова 60-25-25-25-60 см. 

Викопують сіянці весною в однорічному віці. При необхідності доповнення лісових культур восени викопку проводять по потребі.

Викопування, сортування, облік, прикопування і перевезення садивного матеріалу

        Посадковий матеріал викопують весною і осінню. Весною викопку починають як можна раніше і закінчують до набухання бруньок. Осінню з формуванням у рослин верхньої бруньки і початком опадання листя. Викопку можна проводити як в ручну так і механізованим способом. Глибина викопки 1-2 річних сіянців – 27-30см, 2-4 річних – 35-40см і 6-8 річних – 50-60см.

    Вибрані сіянці собирають і доставляють в спеціальне сортувальне приміщення, там їх сортують на І-ІІ сорт в залежності від висоти стовбура, товщини кореневої шийки, стану надземної частини і коріння сіянців, користуючись ГОСТом 3317-55. При викопкі та сортуванні неможна допускати щоб корені сіянців перебували на відкритому повітрі, тому що вони сохнуть і відмирають. Відсортовані сіянці щитають і складають у пучки по 50-100шт. і прикопують на прикопочній ділянці.

При перевезенні посадкового матеріалу на дно насипають 5-10см. шар подрібненої та вологої соломи, на якій встановлюють пучки сіянців рядами в нахиленому положенні.

 

Технічне приймання виконаних робіт в посівному і шкільному відділеннях розсадника

        Технічне  приймання робіт в лісорозсадниках проводиться не пізніше 15 днів після висіву, а технічне приймання робіт по закладенню шкільних відділень не пізніше 10 днів з часу закінчення робіт. При технічному прийманні робіт у посівному відділенні лісорозсадника визначають: площі посівів, відповідність схем посівів, норми висіву та глибину загортання насіння, якість підготовки грунту і т.д. Технічне приймання виконаних робіт в посівних відділеннях оформляється актами технічного приймання. На підставі цього акту складається зведена відомість технічного приймання посівів.

    При технічному прийманні робіт по закладанню шкілок, маточних плантацій перевіряється: правильність підбирання ділянок для закладання шкілок і плантацій; додержання технології та агротехніки їх створення; розміщення рослин в ряду та ширину міжрядь; стан плантацій на день приймання.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 363; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!