Прогнозні витрати на вирощування сої в 2014 р.



Статті витрат Сума, тис. грн. у % до підсумку
Витрати на виробництво продукції, в т.ч. 116,0 51,2
насіння 96,0 42,4
паливо 12,4 5,5
добрива 7,6 3,4
Придбання основних засобів 112,0 39,3
Орендна плата 8,0 3,5
Інші витрати 13,6 6,0
Всього витрат 249,6 100
Витрати, які компенсуються шляхом позики банку: 249,6 -
Відсоткова ставка банку, 18% 44,9 -
Відшкодування відсоткової ставки з державного бюджету, 12% 29,9 -

Джерело: власні дослідження.

 

Потреба в насінні складає 240 кг. на 1 га.

За умови, що ми засіваємо 50 га ( 240 х 50 = 12,0 тон)

Ціна насіння – 8000,0 грн. / т (12,0 х 8000,0 = 96 тис. грн.)

Витрати на насіння 96 тис. грн.

Витрати на добрива 7,6 тис. грн.

Витрати на паливо:

оранка 12 л х 50 га х 7,75 грн. = 4650 грн.

посів 12 л х 50 га х 7,75 грн. = 4650 грн.

збирання 4 л х 50 га х 7,75 = 1550 грн.

обмолочування 4 л х 50 га х 7,75 = 1550 грн.

Витрати на паливо: 12400 грн.

Із проведених розрахунків в табл. 2.19 видно, що для реалізації запланованих заходів потрібно 249,6 тис. грн.Такі кошти ТОВ «Райз-Полісся»  може отримати оформивши позику банку (249,6 тис. грн.). При цьому працює державна підтримка по відшкодуванню відсоткової ставки по кредитах для сільськогосподарських підприємств Далі необхідно провести розрахунок ефективності вирощування сої в ТОВ «Райз-Полісся» на перспективу.

Таблиця 4.4

Ефективність вирощування сої в

ТОВ «Райз-Полісся»на перспективу

Показник Одиниці виміру 2013 р.
Площа посіву га 50,0
Урожайність ц/га 20,0
Валовий збір ц 1000,0
Собівартість 1 ц. грн. 249,6
Ціна реалізації грн./ц 400
Виручка від реалізації тис. грн. 400
Витрати всього тис. грн. 249,6
Прибуток тис. грн. 150,4
Рівень рентабельності % 60,3

Джерело: власні дослідження.

 

Як бачимо, підприємство дійсно може отримати прибуток в результаті впровадження виробництва сої. Отже, вирощування сої у ТОВ «Райз-Полісся»  на перспективу стане ефективною справою. Як результат ТОВ «Райз-Полісся» за рік від інвестованої суми отримає прибутку розміром в 150,4 тис. грн., а рівень рентабельності складе 60%. На вирощування цієї культури піде 1 календарний рік, відповідно окупність проекту розрахована на рік. Слід також зазначити, що вирощування сої та отримання таких прибутків можливе лише за умови дотримання всіх необхідних технологій, оскільки ця культура є дуже вибаглива. Позитивним є те, що ТОВ «Райз-Полісся» зможе легко знайти канали збуту, оскільки в регіоні конкурентів щодо вирощування та реалізації сої є небагато. 

При оцінці ефективності вибраної стратегії основними показниками є підвищення прибутку і рівня рентабельності, а також ефективність ТОВ «Райз-Полісся» в цілому.

Пропозиції, щодо оптимізації стратегії досліджуваного підприємства, будемо розглядати як процес стратегічного управління фірмою, що охоплює три основні рівні:

1. корпоративний рівень;

2. бізнес-рівень (рівень стратегічних господарських підрозділів);

3. рівень товару.

Стратегічне планування пронизує усі ці рівні:

 - на корпоративному рівністратегічний маркетинг бере участь у

розробленні місії фірми, встановленні її довгострокових цілей;

 - на бізнес-рівніза допомогою маркетингу здійснюється аналіз портфеля бізнесу, підрозділів фірми та визначаються стратегічні напрями їх розвитку;

 - на рівні товарустратегічне планування встановлює цілі та визначає стратегічні шляхи їх досягнення щодо певних різновидів товарів, які виробляє фірма.

 Місія підприємства, яку ми пропонуємо ТОВ «Райз-Полісся»  це – зростання обсягів збуту, ринкової частки, прибутку, розширення масштабів діяльності. Як відомо, існують три стратегічні напрями досягнення цієї мети:

 - інтенсифікація існуючих можливостей;

 - об’єднання зусиль з іншими підприємствами;

 - вихід в інші сфери бізнесу, які не пов'язані з основною діяльністю підприємства.

Отже, на основі проведених досліджень слід зазначити, що обраний напрям формування та реалізації стратегії на ТОВ «Райз-Полісся»  забезпечить конкурентні переваги підприємству на ринку сільськогосподарської продукції, а також дозволить вивести підприємство на більш високий рівень господарювання.


ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

Стратегія є об'єктивною необхідністю орієнтації науково-технічної, виробничої і збутової діяльності підприємства на врахування ринкового попиту, потреб і вимог споживачів. Вона спрямована на визначення конкретних цілей і шляхів їх досягнення. У сучасному світі виробник повинен випускати продукцію, що знайде збут і принесе прибуток. Для цього необхідно вивчати суспільні та індивідуальні потреби, запити ринку як умову і передумову виробництва.

Призначення стратегії як функції управління полягає в забезпеченні діяльності підприємства, виходячи з вивчення та урахування ринкового попиту, потреб і вимог споживачів до продукції, і в одержанні максимального прибутку. Головним напрямом стратегічної діяльності в системі управління процесом виробництва є вивчення попиту, потреб і їхнє врахування для економічно обґрунтованої організації виробництва. Під вивченням попиту розуміють як виявлення попиту на конкретні товари і послуги, так і його формування, прогнозування змін його напрямків в умовах швидкої змінюваності продукції і скорочення термінів повного відновлення виробництва, зростання ролі наукомісткої продукції.

Проблема формування та реалізації стратегії досліджувалася на прикладі ТОВ «Райз-Полісся», яке за своїми розмірами не є великим. Площа сільськогосподарських угідь переважно є стабільною. Найбільша частка земельних ресурсів припадає на зернові та зернобобові. Так, в 2010 р. вона становить 93,9%, а в 2012 р. зменшилася до 55,6%. Невелику частку в структурі посівів займають кормові культури, це пов’язано з виробництвом тваринництва в господарстві. 

ТОВ «Райз-Полісся» має тваринницький напрямок розвитку, адже частка грошових надходжень від реалізації продукції тваринництва становить 67,2% в 2012 році (переважно це стосується молока – 40,8%), в той час як продукція рослинництва займає 32,8% за цей же період. ТОВ «Райз-Полісся» має м`ясо-молочну спеціалізацію з розвиненою зерновою галуззю. Тваринництво є комплексною основною галуззю сільського господарства. Її продукція становить більше половини валового виробництва продукції сільськогосподарського виробництва. В той же час поголів’я тварин поступово зменшується, поголів’я корів залишилось не змінним.

ТОВ «Райз-Полісся» за період 2010-2012 рр. суттєво покращило свою діяльність. У 2010-2012 рр. підприємство було прибуткове та рентабельне. Причиною цьому є ряд позитивних факторів: висока врожайність зернових, значно підвищилися ціни на реалізацію продукції, зменшилась конкуренція тощо. Також, продуктивність тварин значно підвищилась і прямує до стабільного розвитку. найбільш прибутковим для господарства є вирощування пшениці озимої (91,3 тис. грн.), вівса (19,1 тис. грн.) та жита (14,4 тис. грн.) у 2012 році , також прибуток отриманий від іншої продукції тваринництва 9,5 тис. грн. прибутку. Відповідно, найбільше збитку було від приросту  ВРХ –146 тис. грн. Решта видів діяльності також є збитковими проте їхні збитки не такі значущі.Можна зробити висновок, що підприємство знаходиться в стані розвитку і процвітання.

Як свідчать дослідження ТОВ «Райз-Полісся» взагалі не приділяє належної уваги організації маркетингової діяльності, відсутні дослідження. ТОВ «Райз-Полісся»може вдосконалити збутову діяльність, ввівши в штат спеціаліста з маркетингу, який досліджуватиме ринок, покупців, конкурентів, дозволить покращити якість продукції, збільшити ринкову частку для підприємства. Серед загальних недоліків в організації маркетингової діяльності ТОВ «Райз-Полісся»можна назвати наступні: відсутність єдиного методологічного підходу до концепції підприємства; орієнтація керівництва товариства на застарілі технології; відсутність цілеспрямованої діяльності в сфері управління маркетингу; відсутність обґрунтованих стратегічних цілей і планів товариства і лінійних підрозділів; недостатня діяльність у сфері застосування реклами і стимулювання збуту.

В умовах висококонкурентного ринкуТОВ «Райз-Полісся» повинно розробити стратегію своєї діяльності як на найближчу, так і довгострокову перспективу, реалізація якої дасть змогу вийти на нові ринки збуту, забезпечить збільшення прибутковості та конкурентоздатності.Розробка стратегії діяльності ТОВ «Райз-Полісся » має здійснюватися в декілька етапів. На підставі отриманої оцінки ступеня готовності підприємства можна зробити наступний висновок, що підприємство в цілому має певний потенціал до реалізації стратегії.

Для реалізації поставлених цілей в програмі формується стратегія – основа діяльності фірми в конкретних умовах ринку. Головні напрямки стратегії включають стратегії диверсифікації і сегментації.

В зв'язку з тим, що ТОВ «Райз-Полісся» передбачає роботу на внутрішньому ринку України в Житомирській, Рівненській, Хмельницьких областях,розроблена схема діяльності на вищеперерахованих ринках. Таким чином, розроблений комплекс заходів допоможе підприємству вийти на нові ринки збуту та ефективно функціонувати на ринку конкуруючи з аналогічними товарами.

А оскільки місією ТОВ “Райз-Полісся” є: «Виробництво якісної сільськогосподарської продукції, розширення асортименту і вихід на нові ринки збуту». Тому саме виробництво нового товару на ТОВ “Райз-Полісся” може забезпечити зростання конкурентних переваг на ринку своєї продукції.

Для ТОВ «Райз-Полісся» варто запропоновувати насамперед використовувати диверсифікацію продукції як інноваційну товарну стратегію пов’язана з виробництвом нових для підприємства товарів, послуг та продукції. Так, на сьогоднішній день не аби якої популярності набула така сільськогосподарська культура як соя. Із проведених розрахунків видно, що для реалізації запланованих заходів потрібно 249,6 тис. грн. Оскільки підприємство у 2012 р. отримало прибутку в розмірі 1596тис. грн., то інвестування коштів в зазначений проект планується за рахунок власного отриманого нерозподіленого прибутку. Як результат ТОВ «Райз-Полісся»за рік від інвестованої суми отримає прибутку розміром в 150,4 тис. грн., а рівень рентабельності складе 60%.

На основі проведених досліджень слід зазначити, що обраний напрям формування та реалізації стратегії розвиткуТОВ «Райз-Полісся»забезпечить конкурентні переваги підприємству на ринку сільськогосподарської продукції, а також забезпечить високу ефективність господарської діяльності.


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 248; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!