Важливе місце в спортивному церемоніалі займає атрибутика.



У практиці спортивних змагань України використовуються такі атрибути:

Прапори: прапор змагань (Державний прапор України); прапори добровільних спортивних об'єднань, спортивних клубів; емблема змагань, зображена на прапорах, транспарантах, нагородних жетонах, пам'ятних значках, програмах, пам'ятках, нагрудних номерах учасників, сувенірах, присвячених змаганню, тощо;

Форма: 1) оговорена правилами або положенням про змагання форма учасників. У будь-якому випадку учасник повинен бути одягнений у охайну форму і мати емблему свого колективу.

У командних змаганнях однієї організації команди повинні мати однакову форму; форма суддів повинна помітно відрізнятися від форми учасників. На лівій стороні грудей у суддів повинен бути поміщений суддівський значок з позначенням суддівської посади, -бажано різного кольору.

Наприклад, у головної суддівської колегії - червоного, у старших суддів - синього, у суддей - блакитного і у секретарів -зеленого кольору. Замість значків може бути нарукавна пов'язка.

Нагородження:

- спортивні нагороди: дипломи, кубки, вимпели, нагрудні жетони і інші призи;

- п'єдестал пошани для представлення, вшановування і нагородження переможців.

Як правило, в системі спортивних змагань України нагороджуються учасники, які зайняли 1, 2 і 3-є місця в окремих видах або в комплексі спортивних вправ. Тому п'єдестали пошани виготовляються з розрахунком на 3 місця. Після підбиття підсумків змагання відповідно до сценарію призери, одягнені у встановлену форму, в колоні поодинці або в строю своїх команд (у разі нагородження всієї команди), на чолі з суддею підходять до п'єдесталу і шикуються біля нього, навпроти призначених місць. Після оголошення диктором результатів переможець, а потім 2-й і 3-й призери по черзі підіймаються на п'єдестал і одержують призи, -сьогодні частіше починають нагородження з призерівЗ-го, 2-го і потім чемпіона.

Вручення призів супроводжується урочистою музикою. На найбільших змаганнях і змаганнях високого рівня для учасників виготовляють пам'ятні значки (жетони). їм також можуть бути залишені як сувеніри нагородні номери, якщо на них розміщена емблема і назва змагань.

 

Охарактеризуйте організацію і проведення меморіальних змагань.

 

Меморіальні спортивні змагання найтіснішим образом пов’язані з ідейним і патріотичним вихованням молоді. Головна мета таких змагань - збереження славних народних традицій Батьківщини, дбайливе відношення до пам’яті її героїв, виховання молоді на прикладі їхніх подвигів.

Організація меморіальних змагань включає:

· визначення часу і місця проведення змагань;

· визначення програми і складу учасників;

· створення організаційного комітету;

· виготовлення спеціальних призів, грамот, афіш, програм і т.д.;

· художнє оформлення спортивної арени; підготовку урочистих церемоній, показових виступів і т.д.;

· запрошення почесних гостей;

· пропаганду меморіалу, висвітлення в засобах масової інформації ходу його проведення і підсумків.

Зокрема, у практиці проведення меморіальних змагань, присвячених героям війни, видним працівникам фізичної культури вибір найчастіше обґрунтовується тим, що людина, на честь якої проводяться змагання є: уродженцем даного регіону; брав участь у звільненні регіону; здійснив тут свій бойовий чи трудовий подвиг; працював на місцевому підприємстві, учився в місцевому навчальному закладі; загинув на території регіону; займався видом спорту, з якого засновується меморіал; був того ж віку, мав ту ж професію, що й учасники меморіальних змагань; мав якості, які відповідають головним виховним цілям меморіалу.

Меморіальні змагання - особливий вид спортивного заходу, який вимагає особливо ретельної підготовки як щодо відповідного оформлення, так і до створення певного соціально-психологічного настрою. Часте, безсистемне проведення меморіалів знижує їхнє виховне значення. Їх повинно бути не багато і вони повинні бути традиційними. Різні меморіали не повинні дублюватися, збігатися за часом їхнього проведення.

Особливе значення на меморіальних змаганнях набувають урочисті церемонії, ритуали і атрибутика. Тому тут необхідно розробляти вивірений докладний сценарій проведення меморіального змагання, у який можна включити наступні заходи:

· урочисте шикування, мітинг, хід по вулицях міста;

· екскурсії до пам’ятних місць, відвідування братських могил, пам’ятників, місць бойової слави;

· зустрічі з ветеранами війни та праці, рідними та друзями героя, видними державними діячами;

· покладання вінків до пам’ятників, запалювання вогню, клятва спортсменів;

· оформлення спортивної арени, призів, програм портретами героя, відповідними гаслами, цитатами;

· вручення призів і пам’ятних подарунків героями війни та праці, видними державними працівниками і спортсменами, призначення одного з них почесним головним суддею меморіалу.

Проведення заходів, які присвячені пам’яті героїв – наш громадянський і патріотичний борг. Тому до участі у підготовці та проведенні меморіальних змагань варто залучати широке коло як державних, так і приватних і громадських організацій.

 

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 185; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!