Назвіть розділи, які складають положення про змагання.



 

Положення про змагання- головний нормативно-управлінський документ, що регламентує відносини між провідною організацією, суддями і учасниками змагань і на основі якого здійснюється проведення змагання

Воно визначає зміст і порядок змагальної діяльності, регламентує відносини між організаторами, судцями, учасниками.

Положення складається таким чином, щоб уникнути неоднозначного тлумачення тих чи інших його пунктів. У ньому повинні міститися конкретні рекомендації щодо дій у найбільш важливих ситуаціях, що можуть виникнути в ході проведення. Разом із тим, положення має бути стислим, чітко сформульованим.

У сфері фізкультурно-оздоровчої діяльності доволі часто проводяться змагання за спрощеними правилами. У такому разі положення повинно містити інформацію про характер спрощення.

У сфері спортивно-масових заходів часто проводяться змагання за спрощеними правилами. В цьому випадку в положенні повинен бути обговорений характер спрощення.

Деякі організації з виду спорту складають одне положення на змагання, які проходять протягом року. В розділі "Терміни і місце проведення змагань" перераховують вид змагання, число, місяць і місце проведення.

Положення, в залежності від виду спорту, мають різну кількість розділів і зміст, але у спортивно-оздоровчій практиці положення складаються з восьми розділів.

Розглянемо їх.

Мета і завдання змагань.

Характер мети впливає на спрямованість і зміст всієї решти пунктів положення. Звичайно намічається одна мета і визначаються додаткові завдання, що можуть бути вирішені в процесі проведення змагань.

Наприклад, обласні змагання з виду спорту проводяться відповідно до комплексної цільової програми олімпійської підготовки і вирішують такі завдання:

- підвищення спортивної майстерності;

вдосконалення навчально-тренувального процесу в спортивних організаціях;

- підбиття підсумків роботи в спортивних організаціях України.

Час і місце проведення змагань.

У цьому розділі визначаються форма змагань, число і місце проведення, день приїзду і відїзду учасників.

Організація змагання.

У цьому розділі визначається, хто здійснює загальне керівництво підготовкою і проведенням змагань, а також відповідальні за підготовку місць змагань, розміщення, харчування, прийом і відправку іногородніх учасників, тренерів, суддів, виготовлення афіш, програм, суддівської документації, організацію шефської роботи покладається на організації (управління по спорту, федерації) по місцю проведення змагань.

Учасники змагань.

У цьому розділі визначається вид змагань (наприклад, відкрита першість області) і спортсмени інших областей, які допускаються до них. Указується склад команди, у тому числі кількість спортсменів, тренерів, інших представників, спортивна підготовка спортсменів (І р., КМС тощо), вагові категорії, особистий спортивний інвентар (за необхідності, наприклад в боксі).

Програма змагань.

Висвітлюються загальні вправи, які будуть проведені для всіх груп учасників.

Витрати.

У цьому розділі указується, хто несе витрати щодо розміщення, харчування учасників, тренерів, суддів, які прибули за викликом федерації з виду спорту, витрати по приїзду спортсменів, тренерів і представників (звичайно несуть відряджаючі організації"). Витрати з прийому іноземних делегацій.

Порядок визначення переможців.

Правило визначення переможців за кращими особистими результатами не завжди підходить для фізкультурно-спортивних заходів. Для підсумкової оцінки результатів виступів осіб різної статі, віку, фізичного стану застосовуються зрівнювальні коефіцієнти, заохочувальні бали. Окрім зазначеної інформації, у розділі повідомляється про кількість учасників заліку, порядок визначення командної першості.

 

Нагородження переможців.

Зміст розділу залежить від фінансових можливостей організаторів змагань. При проведенні фізкультурно-спортивних заходів бажаною є велика кількість недорогих призів, які є свідченням успіхів, запорукою доброго настрою і подальшої участі в оздоровчих заняттях.

9.    Заявки та порядок репрезентації команд.
Використовуються заявки: попередні, іменні і технічні.
Попередні заявки висилаються в організацію, що проводить

змагання, за певний термін (місяць і більш) до початку змагань за певною адресою (підтверджуючи свою участь, кількість учасників).

Іменні заявки подаються до мандатної комісії в день приїзду на змагання.

Техничні заявки подаються секретарю змагань після проходження мандатної комісії. У день приїзду в мандатну комісію повинні подаватися документи, вказані в положенні (паспорти, студентські квитки, кваліфікаційні книжки тощо).

Виїзд спортсменів дозволяється тільки після отримання підтвердження організації, що проводили змагання про їх допуск до участі. Положення підписується керівником організації, що проводить змагання.

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 511; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!