Орієнтовна структура спортивного клубу у вузі



 


Студентські спортивні клуби за участі кафедр фізичного виховання і профспілкових організацій створюють у навчальних групах, на курсах, факультетах і у вузі спортивні команди та секції з різних видів спорту, проводять спортивні змагання, свята та вечори, туристські походи, зльоти і т.д. Для підготовки і пропаганди цих заходів використовуються місцеве радіомовлення, вузівські та факультетські багатотиражні газети, стенди, фотовітрини та ін.

Повсякденне керівництво роботою спортивного клубу здійснює правління, склад якого обирається на звітно-виборній конференції членів студентського спортивного клубу. Організація масової оздоровчої, фізкультурної і спортивної роботи серед студентів на курсах і факультетах покладена на факультетські ради фізичної культури. У своїй діяльності факультетський рада фізичної культури опирається на громадський актив: фізкультурних організаторів, громадських інструкторів (тренерів) і суддів по спорту. Фізорги працюють під керівництвом ради фізичної культури і погоджують свою діяльність із старостами і профоргами груп.

Викладачі кафедр фізичного виховання беруть активну участь:

·в організації самостійної тренувальної роботи студентів у спортивних секціях і командах з видів спорту навчальних груп, курсів, факультетів, гуртожитків і вузу;

· допомагають громадським інструкторам (тренерам) розробляти плани навчально-тренувальних занять;

· здійснюють методичний контроль за правильністю проведення громадським активом позанавчальних тренувальних занять;

· ведуть тренувальні заняття в секціях і командах переважно зі студентами-спортсменами високої кваліфікації;

· беруть участь в організації та проведенні спортивних заходів і змагань.

 

 

Визначте організаційно-методичні основи підготовки та проведення масових фізкультурно-спортивних заходів.

 

При складанні плану ФСЗ необхідно враховувати як фізкультурно-спортивні інтереси учасників змагань, так і наявні можливості реалізації цих інтересів, тобто наявність спортивного інвентарю, обладнання і необхідних спортивних споруд, кліматичні умови, забезпеченість спортивними суддями, організаторами, матеріальними ресурсами.

Можна розраховувати і на допомогу виробничих колективів фізкультури, рад спортивних товариств (СТ), і на спонсорську приватних підприємців, меценатів, організацій та ін. Проте, перш ніж включати в план фізкультурно-спортивний захід, який проводитиметься за чиєюсь допомогою, необхідно зі спонсором попередньо всі організаційні питання погодити. У кожному разі в план включаються лише ті ФСЗ, проведення яких може бути забезпечено реально.

Складаючи план ФСЗ, доцільно орієнтуватися на план ФСЗ районних спорткомітетів і рад спортивних товариств. Це дозволить забезпечити наступність і послідовність змагань, своєчасну підготовку як збірних команд, так і учасників особистої першості до змагань на першість району, міста.

Практика показує, що для більшості фізкультурних колективів за місцем проживання посильно проводити на місяць не більше 1-2 фізкультурно-спортивних заходів. При цьому доцільно прагнути, щоб ці ФСЗ були стабільними і ставали традиційними. Проведення однакових змагань по подібній програмі протягом ряду років у той самий час дозволяє краще підготуватися до змагань, робить їх звичними, знайомими, визначає їхнє соціальне місце.

ФСЗ доцільно проводити щомісячно для всіх контингентів населення. У плані фізкультурно-спортивних заходів (ФСЗ) досить виділити два розділи:

1. Комплексні фізкультурні і спортивні заходи;

2. Змагання з видів спорту (вправам).

Крім назви ФСЗ і термінів їхнього проведення в плані доцільно вказати місце проведення, учасники, відповідальний за організацію, хто залучається зі сторони (спорткомітет, СТ, спонсори). 

Для організації масового фізкультурно-спортивного заходу необхідно завчасно створити підготовчу комісію. До її складу входять представники тих організацій, які можуть бути корисні в підготовці і мсч проведенні змагань, атракціонів і розваг.

Для впорядкування роботи комісії складається план підготовки ФСЗ із урахуванням його мети, особливостей передбачуваного контингенту учасників, змісту змагальних вправ, об’єктивних умов і можливостей організаторів.

План складається за такою формою:

Зміст роботи Час виконання Відповідальний Відповідальні організації і спеціалісти
         

В плані доцільно передбачити наступні питання:

· Розробка положення про ФСЗ.

· Розробка сценарію ФСЗ, в тому числі церемоній нагородження, відкриття, закриття, підйому прапора і т. д.

· Підбір, затвердження, інструктаж безпосередніх організаторів ФСЗ, технічних керівників, суддів, членів журі.

· Підготовка місць проведення змагань, у тому числі оформлення засобами наочної агітації і пропаганди, маркування трас, ігрових майданчиків, установкапоказників, огородження і т.д.

· Підготовка устаткування, інвентарю, спорядження (у тому числі суддівського), придбання призів, підготовка грамот, протоколів і т.д.

· Виготовлення засобів наочної агітації, складання коментаторських текстів, афіш, оголошень, бланків «експрес-інформації» і т.д.

· Організація медичного забезпечення, підбір лікарів, придбання медичних препаратів, обладнання польового медпункту.

· Організація транспортного і побутового обслуговування (якщо змагання проводяться з виїздом за місто). Тут необхідно передбачити порядок забезпечення учасників і суддів транспортом, підготовку тимчасових укриттів від дощу, забезпечення питною водою. У деяких випадках варто передбачити спорудження тимчасової роздягальні, організацію харчування, прокату спортивного інвентарю і ін.

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 492; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!