Охарактеризуйте масову фізкультурну та спортивну роботу в позаміський оздоровчих таборах відпочинку.



 

Основні форми фізкультурної та спортивної роботи:

·секційні заняття з видів спорту;

·спортивні змагання і табірні спартакіади;

·табірні свята, показові виступи;

·табірні ігри на місцевості;

·походи, екскурсії, прогулянки;

·робота з групами загально фізичної підготовки (ЗФП);

·підготовка кадрів громадського фізкультурного активу;

Для позитивної організації основних форм фізкультурної та спортивної роботи необхідно призначити або обрати керівників, які зобов’язані:  

·контролювати дисципліну та порядок роботи в спортивній секції;

·призначати чергових для догляду за майданчиками, підготовкою спортивного інвентарю і обладнання;

·комплектувати команди для участі в спортивних змаганнях;

·підготовлювати учасників до показових виступів;

·організовувати суддівство спортивних змагань;

·брати активну участь в агітаційно-пропагандистській роботі табору, випускати стенди, вітрини, інформаційні дошки, фотомонтажі і т.д.;

·організовувати участь членів спортивної секції в табірній спартакіаді, спортивних святах, товариських зустрічах, табірних іграх на місцевості, проведенні табірних багать, у художній самодіяльності і т.д.;

·готувати кадри громадського фізкультурного активу.

Важливе місце у масовій фізкультурно-спортивній програмі займають пластунські ігри на місцевості. Великою популярністю тут користуються воєнізовані ігри. Більшість воєнізованих ігор має сюжетний характер і змушує задіяних гравців проявляти спостережливість, увагу, спритність, рішучість у діях, вимагає вміння маскуватися, переповзати по-пластунски, розбиратися в слідах, дорожніх знаках, орієнтуватися за компасом, зіркам, читати карту і т.д.

У практиці фізкультурно-оздоровчих таборів також використовуються ігри на місцевості зі спортивною спрямованістю, прогулянки по місцевості і туристські походи, які вимагають проявів спритності, швидкості, витривалості, сили, уміння долати різні перешкоди, переправи і т.д., а також командні ігри типу естафет.

Для табірних ігор вибирають велику галявину із гарним круговим оглядом, щоб можна було стежити за ходом змагання. Кожна команда повинна мати свою форму або відзначення (Стрічки, однотипні головні убори, однакові футболки тощо).

Безпосередньо тренувальний характер мають ранкові пробіжки, які іноді заміняють ранкову зарядку або є початком до неї, вечірні ж прогулянки мають чисто гігієнічний характер і застосовуються головним чином для відпочинку.

Розминки організуються по секціях, відділеннях, командах і містять вправи загально розвиваючого та спеціального характеру, а також включають ходьбу і біг. Зміст вправ залежить від основних завдань тренування та фізичного розвитку спортсменів і фізкультурників.

Люди з ослабленим здоров’ям повинні використовувати прогулянки в лісі для зміцнення здоров’я, загартовування (ходити босоніж, у легкій спортивній формі, поперемінно прискорюючи та сповільнюючи крок).

 

 

Визначте основні цілі пропаганди масової фізкультурно-спортивної роботи.

 

 

Під пропагандою фізкультурно-спортивної оздоровчої роботи розуміється цілеспрямована діяльність з поширення знань в області фізичної культури та переконанню різних верств населення в необхідності фізкультурних занять.

Правильно організована пропаганда - це єдиний безперервний освітньо-виховний процес, який передбачає послідовне досягнення чотирьох цілей.

1.Переконання в необхідності занять фізичною культурою. Тематика пропагандистської роботи в процесі досягнення цієї мети — «Фізична культура і здоров’я», «Фізична культура і довголіття», «Фізична культура і підвищення працездатності», «Фізична культура і гармонійний розвиток», «Соціальне значення фізичної культури в суспільстві» і т.д.

2.Підвищення фізкультурної грамотності. На цьому етапі пропагандистського впливу популяризуються основи методики фізкультурних занять, засобів фізичного виховання, напрямку фізкультурно-оздоровчої діяльності і т.д.

3.Залучення населення до регулярних фізкультурно-оздоровчих занять. Для досягнення цієї мети необхідно населенню надати інформацію про доступність, можливості, порядку занять у наявних фізкультурно-оздоровчих групах, про умови прийому до цих груп. Необхідно дати рекомендації з організації нових груп бажаного профілю, організації і проведенню масових фізкультурно-спортивних і туристських заходів, активного відпочинку і т.д.

4. Підтримка та підвищення фізкультурної активності, підвищення ефективності фізкультурно-оздоровчих занять.Досягнення цієї мети відбувається за рахунок пропагування передового досвіду, новітніх наукових відкриттів, методичних прийомів, раціональних програм і комплексів для групових і самостійних фізкультурних занять, рекомендацій з використання і, водночас, з виготовлення тренажерів, пристроїв самоконтролю, самомасажу, аутотренінгу і т.д.

Основними формами пропаганди фізкультурно-оздоровчої роботи є усна, друкована, показова і наочна. Кожна із цих форм має свої специфічні засоби впливу.

 

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 216; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!