Вкажіть принципи організації та проведення масової спортивно-оздоровчої змагальної діяльності.



 

Заходи змагальної спрямованості в системі фізкультурно-оздоровчої діяльності повинні проводитися за певними принципами. Розглянемо їх більш докладно.

1. Відповідність організації заходу його завданням. Принцип передбачає визначення характеру, змісту, місця і часу проведення заходу таким чином, щоб було вирішене головне його завдання. Наприклад, якщо завданням є пропаганда і реклама, захід слід проводити в багатолюдних місцях, на відкритих майданчиках або стадіоні. Час проведення повинен забезпечувати найбільшу кількість глядачів. Важливою є система інформації, оформлення місця проведення тощо.

2. Доступність за місцем і часом проведення для учасників і глядачів Принцип передбачає визначення раціонального часу проведення, вирішень транспортних проблем таким чином, щоб учасники і глядачі вчасно прибули к початку заходу і мали змогу швидко повернутися додому після його закінчення.

3. Можливість виконання видів програми всіма учасниками. Принцип передбачає залучення учасників різного віку, статі, рівня фізичної підготовленості до відповідної програми змагань, що включає вправи, посильні за навантаженням, складністю, інтенсивністю, тривалістю виконання.

4. Безпека учасників, глядачів, суддів. Принцип передбачає організацій медичного забезпечення, старанного контролю за станом   бігових доріжок секторів для стрибків і метань, майданчиків для ігор, дистанцій туристичних естафет. У зв'язку з тим, що фізкультурно-спортивні заходи можуть проводитися на нетипових спортивних спорудах, необхідно заздалегідь встановити огородження небезпечних зон, передбачити місця для розташування учасників, зберігання їх речей тощо.

5. Видовищність, наочність, естетичність, святковість, виховний вплив. Принцип повинен мати прояв у виборі змагальних вправ, культурі оформлення заходу, церемоніях відкриття та закриття, зовнішньому вигляді учасників і судців, етичних стосунках між учасниками, суддями, глядачами. Важлива також об'єктивність в оцінці результатів, вчасність підведення й оголошення підсумків змагань, дотримання урочистих процедур під час нагородження переможців.

 

 

Визначте багатоетапні фізкультурно-оздоровчі та спортивно-масові заходи.

 

Багатоетапні факультурно-оздоровчі іспортивно-масові заходи належать до організаційних форм. Це можуть бути:

а) різні спартакіади у виробничих і навчальних колективах, за місцем проживання населення (гуртожитки і мікрорайони), в місцях масового відпочинку (санаторії, будинки відпочинку, турбази тощо);

б) двохетапні змагання на рівні району або міста з оздоровчого бігу і ходьби, які можуть називатися "Тиждень оздоровчого бігу і ходьби", (перший етап таких змагань проводиться на рівні спортивних клубів, другий (фінал) - на рівні району або міста);

в) міські і районні змагання з міні-футболу або волейболу, де команди-учасники розподіляються на групи і підгрупи з урахуванням віку. В цих змаганнях, що організовуються за однією з систем проведення (круговий, з вибуванням, змішаний), беруть участь і команди ветеранів.

 

 

Дайте характеристику спартакіаді як масовому комплексному заходу.

 

Спартакіади - масові комплексні заходи - широко застосовуються в навчальних закладах, за місцем проживання населення, в спортивних клубах.

Вони культивуються для подальшого розвитку масової фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи серед службовців, сільського населення і членів їх сімей, з метою підвищення ролі фізичної культури і зміцнення здоров'я, підвищення працездатності і суспільної активності населення, організації змістовного дозвілля, підготовки до високопродуктивної праці.

Спартакіада проводиться за наперед розробленим положенням у декілька етапів.

І етап- масові змагання спартакіади проводяться щорічно, безпосередньо в навчальних і виробничих колективах між командами  класів, навчальних груп, виробничих бригад, відділів, змін, ділянок, цехів, ферм, лабораторій і інших структурних підрозділів з видів спорту, які культивує спортивний клуб. Спартакіади проводяться як яскраві спортивні свята з участю спортсменів, ветеранів війни, праці і спорту.

Впродовж літнього сезону проводяться масові змагання, легкоатлетичні кроси, пробіги вулицями міст, районів, естафети, змагання з плавання на природних водоймищах, веслування, велосипедного спорту, стрільбі, спортивних ігор на відкритих майданчиках - футболу, міні-футболу, волейболу, баскетболу на призи героїв праці, війни, ветеранів спорту, з прикладних і національних видів спорту залежно від специфіки регіону, місцевих умов, наявності спортивної бази.

П етап - змагання проводяться щорічно в районах і містах серед команд спортивних клубів, шкіл, вищих навчальних закладів, підприємств.

Ш етап - змагання проводяться серед збірних команд міст, районів, команд колективів фізкультури на першість області.

IV етап - фінальні змагання спартакіади проводяться серед команд областей і м. Києва, АР Крим.

V    програмі спартакіади, окрім спортивних змагань, передбачаються культурні заходи - екскурсії, відвідування вищих навчальних закладів, споріднених підприємств, виставок і музеїв, зустрічі з героями війни, праці, провідними спортсменами, вечори відпочинку, концерти з участю художньої самодіяльності, проведення семінарів з проблем фізкультурного руху, спорту, організації активного відпочинку, здорового способу життя.

Спартакіади можуть бути галузевими, серед спортивних товариств тощо. Головна їх мета - масовість і спортивна майстерність.

Проведення спартакіади - складний організаційний процес, особливо щодо підбиття підсумків. У зв'язку з цим в положенні про спартакіаду в розділі «Визначення переможців і залік» передбачено всі тонкощі г складнощі комплексного заліку.

 

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 261; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!