Г - 3-й розряд. Контрольний норматив - 127,5 кг



На змаганнях показані наступні результати:

А - 187,5 кг (на 10 кг більше контрольного нормативу)

Б - 181,5 кг        (на 16 кг більше контрольного нормативу )

В - 147,0 кг      (на 0,5 кг менше контрольного нормативу )

Г - 132,0 кг       (на 4,5 кг більше контрольного нормативу)

Таким чином, у даних змаганнях з рівнянням учасників місця розподілялися наступним чином: Б - 1-е, А - 2-е, Г - 3-е, В - 4-е місця.

Коловий спосіб заснований на принципі послідовних зустрічей кожного учасника (команди) з усіма іншими і застосовується головним чином для проведення змагань із спортивних ігор і одноборств. Спортивні змагання, проведені коловим способом, дозволяють досить повно і об’єктивно виявити відносну силу всіх учасників. Недолік даного способу - довготривалість змагань.

 

Охарактеризуйте організаційно-методичні основи проведення

Спортивних змагань в школі.

 

Успіх змагань багато у чому залежить від підготовки до них. Уся підготовча робота здійснюється у три етапи:

• розробка документації;

• підготовка місць змагань;

• робота з учасниками.

Розробка документації

Щодо заходів організаційно-методичного характеру, що пов'язані з проведенням спортивних змагань, насамперед необхідним є скла­дання календарного плану змагань в обраному виді спорту. У Ньому зазначається назва змагань, терміни й місце їхнього проведення та відповідальні за їх організацію особи. Такий календар спортивних змагань із.кожиого виду спорту складається окремо для хлопчиків та дівчат і для кожної вікової групи.

Важливою умовою при складанні календарного плану є тради­ційність намічених заходів щодо термінів, програм та складу учас­ників. Це підвищує інтерес до змагань дітей, полегшує організацію навчально-тренувального процесу, робить змагання популярніши­ми у глядачів.

Спортивні змагання є стимулом для систематичних тренувань та сприяють зростанню спортивних результатів тільки за умови, що вони проводяться регулярно.

Доцільність участі кожного учня у певній кількості змагань за­лежить від його спортивної підготовки.

Таким чином, календар спортивних змагань необхідно складати таким чином, щоб намічені змагання були різноманітними за масш­табом, складом учасників та умовами проведення, традиційними за термінами і місцем проведення.

Основним документом для проведення змагання є положення про змагання, що складається та затверджується заздалегідь вищою організацією. Положення про змагання — це основний юридичний документ, що визначає порядок, організацію та умови проведення змагання. Команди, які беруть участь у змаганні, мають заздале­гідь отримати положення, щоб мати достатньо часу для підготовки до нього. Змінюючи зміст положень про змагання, можна вплива­ти на жорсткість спортивної конкуренції та її динаміку, мотивацію тренерів і спортсменів, видовищність і матеріально-технічну базу, а також рівень підготовленості юних спортсменів. З цією метою можна змінювати деякі пункти правил виду спорту (наприклад, дозво­лити молодшим школярам у волейболі тільки нижню подачу).

У положенні про змагання повинні чітко та стисло визначати­ся такі позиції.

Мета та завданпя проведешія.Мета змагань (підбиття підсум­ків навчальної роботи, виявлення найсильніпшх команд, популя­ризація ігрових видів спорту, підвищення спортивної майстерності учасників та ін.) залежить від масштабу та виду змагань.

Керівництво проведенням змагань.Зазначається місце (база), де проводяться змагання, хто здійснює загальне керівництво й па кого покладено безпосереднє керівництво, склад суддівської коле­гії, їхні повноваження та функціональні обов'язки та ким вони за­тверджені.

Місце й час проведення.Під час проведення змагань за тура­ми заздалегідь визначається їхнє місце проведення та терміни, ири роз'їзному календарі зазначаються принципи й умови складання календаря ігор.

Склад учасників.Визначається кількість і найменування команд, які допускаються до змагань, максимальна кількість учасників, за­фіксованих у заявці, вік учасників і їхня кваліфікація.

Фінансування.Називається організація, яка фінансує змагання, дата приїзду й від'їзду, умови розміщення та харчування.

Подача заявок.Визначається форма та терміни подачі заявки, кількісний склад спортсменів й офіційних осіб, які мають право бу­ти включеними у заявку та брати участь в окремому турі або під час усього змагання. За необхідності зазначаються розміри грошових внесків на участь у змаганнях, строки терміни перерахування ор­ганізації, яка проводить змагання. Зазначаються час і місце прове­дення мандатної комісії й жеребкування команд, які беруть участь у змаганнях.

Порядок прийому учасників.Підготовка місць проживання для гравців, офіційних осіб і суддів, місць їхнього харчування, поря­док зустрічі команд і суддів, замовлення квитків на зворотний про­їзд тощо.

Умови проведення.Обумовлюються умови розподілу команд на групи, ліги тощо. Розглядаються способи розіграшу й оцінювання результатів, визначення переможця, а також перспективи команд, які зайняли перші (останні) місця.

Дисциплінарні вимоги.Зазначаються заходи дисциплінарного впливу на гравців і тренерів, які спричинили собою зрив змагань.

Умови подачі протестів та їхній розгляд. Зазначаються терміни подачі протестів і їхнього розгляду, а також особи, які повноважні приймати й розглядати протести.

Нагородження переможців. Зазначається, в який спосіб нагоро­джуються команди-переможниці та призери (кубок, грамоти, дипло­ми та ін..), а також кращі гравці.

Після того як розроблене положення, складається кошторис ви­трат,на підставі якого організації, які проводить змагання, виділя­ють грошові кошти.

При складанні кошторису зазначаються:

• найменування змагань;

• терміни та місце проведення;

• кількість суддів;

• кількість учасників, у тому числі з інших міст, підраховуються витрати на їхнє розміщення, харчування, проїзд;

• витрати на оренду приміщень;

• витрати на художнє оформлення місць змагань;

• транспортні витрати;

• канцелярські витрати;

• витрати на оплату обслуговуючого персоналу (робітників, ліка­рів, медсестер).

Для проведення змагань призначається головний суддя й секретар.

Для підготовки до великомасштабних змагань створюється ор­ганізаційний комітет із 5-7 осіб, які проводить усі необхідні заходи безпосередньо на місці змагань. Завданнями комітету є вибір та об­ладнання місць змагань, підготовка інвентарю, місць розміщення та тренувань, організація харчування, комплектування секретаріа­ту, попередня інформація про змагання у засобах масової інформа­ції. Можливо встановлення контактів із представниками преси для висвітлення перебігу змагань у місцевій пресі. Варто також підго­тувати афіші та програми для глядачів.

Підготовка місць змагань

Планом підготовки до змагань має бути передбачено проведення паспортизації спортивних споруд — місця проведення змагань (пе­ревірка стану обладнання й інвентарю, роздягалень, душових, сан­вузлів, місць для глядачів, електрообладнання, наявності місць для встановлення телекамер та ін.); перевірка заходів щодо забезпечен­ня безпеки учасників і глядачів; укладання плану культурної про­грами відпочинку учасників; організація медичного забезпечення учасників змагань і глядачів та забезпечення правопорядку на міс­цях проведення змагань.

Місце проведення змагань повинне бути оформлене гаслами, плакатами, таблицями, в яких зазначаються результати проведен­ня змагань. Поруч мають розташовуватися кімнати для перевдяган­ня учасників і суддів, душ із теплою водою, медична кімната. Місце змагань необхідно радіофікувати. Суворе дотримання необхідних'ви­мог щодо встаткування місць змагань гарантує безпеку їхнього про­ведення. Крім того, організатор змагань зобов'язаний забезпечити належний естетичний рівень місця проведення змагань і підготува­ти урочисте відкриття та закриття змагань.

Робота з учасниками

Однією з найважливіших функцій учителів фізичної культури є попередня підготовка школярів до участі у спортивних змаган­нях. Перш ніж допускати школярів до офіційних змагань, необхід­но не тільки навчити їх техніки та тактики спортивних ігор, певних знань, розвинути необхідні рухові якості, але й навчити їх змагати­ся. Для цього їм необхідно брати участь у навчальних і контрольних змаганнях. Правила у них можуть бути спрощені або змінені самим учителем, наприклад, зменшуються розміри майданчика, ігнору­ються деякі правила, переможець визначається за якістю виконан­ня окремих вправ тощо.

Безпосередньо до початку змагань необхідно забезпечити: прийом і розміщення учасників, роботу мандатної комісії з допуску до змагань, проведення наради представників та наради суддівської колегії.

Прийомом і розміщенням учасників керує уповноважений пред­ставник оргкомітету. У місцях прибуття учасників з інших міст по­винні бути вивішені оголошення із зазначенням адреси, куди не­обхідно з'явитися учасникам, якщо за якимись причинами їх не змогли зустріти. Судді, які обслуговують змагання, розміщаються окремо від учасників.

Допуск до змагань здійснює мандатна комісія відповідно до по­ложення про змагання. Відповідають за допуск головний суддя зма­гань, головний лікар змагань і представник мандатної комісії.

Для проведення змагань складається календар, який тісно пов'язаний із правилами та положеннями про змагання. Календар потрібен для того, щоб упорядкувати змагання залежно від мети, місць та часу проведення, складу учасників та ін. Важливою умо­вою ефективності всієї системи змагань є зв'язок календарів усіх видів змагань за термінами проведення. Таким чином, формуєть­ся комплекс календарів, що органічно пов'язані з системою підго­товки та змагань.

Структура календаря визначає характер проведення змагань. Як правило, змагання проводяться таким чином, щоб розподілення місць у турнірній таблиці відбувалося в два останні ігрові дні турніру (у передостанній день — третє-четверте місце, в останній — перше-друге місце) для того, щоб ступінь психологічної напруженості поє-дипків і конкуренція зростали до кінця змагань.

Найважливішою вимогою до календаря змагань є його стабіль­ність, постійність за основними характеристиками.

Системи розіграшу

У практиці ігрових видів спорту застосовуються три основні сис­теми розіграшу:

• колова система;

• система з вибуванням;

• змішана система.

Вибір тієї або іншої системи розіграшу залежить від завдань змагань, етапу спортивної бази, кількості та рівнії підготовленості учасників змагань, матеріальних засобів, термінів проведення зма­гань та ін.

Колова система

Колова система — це система розіграшу, за якою учасники зма­гань грають один з одним під час тура. Вона вважається найбільш справедливою, але при цьому вимагає найбільшої кількості ігор для розподілу місць порівняно з іншими турнірними системами.

Порядок розіграшу

Порядок зустрічей супротивників один з одним за коловою сис­темою не має особливого значення. Але учасники у парі чергового тура зазвичай визначаються жеребом.

Кількість зустрічей за коловою системою визначається за фор­мулою де N — кількість команд.

Кількість турів (за наявності технічної можливості одночасно­го проведення достатньої кількості ігор) N - 1 дорівнює для парної кількості учасників N і для непарної (в останньому випадку кожний учасник пропускає один тур, у якому йому немає суперника).

За результатами кожної гри учасникові нараховується певна кількість очок. Наприклад, у футболі нараховують 3 очка за ви­граш, 0 очок за програш і 1 очко за нічию. Очки, які набрані учасниками протягом усього турніру, підсумуються. Місця розподі­ляються за убуванням кількості набраних очок. Якщо двоє або більше учасників набрали однакову кількість очок, для розподілу їхніх місць застосовуються додаткові критерії: результат особистої зустрічі або уточнений результат ігор (наприклад, у футболі може застосовуватися різниця кількості забитих і пропущених голів — у кого вона виявиться більшою, той отримує вище місце). Це мас ви­значатися правилами змагань. Якщо за всіма критеріями учасники виявляються рівними, правила можуть передбачати або проведення між ними додаткових зустрічей до певного позитивного результату, або «поділ місць», коли рівні учасники вважаються такими, які од­ночасно зайняли два або більше місця у підсумковій таблиці.

Переваги колової системи

Максимально теоретично досяжною є справедливість турніру через те, що всі учасники зіграють з усіма, і підсумковий результат визначається співвідношенням сил усіх пар суперників.

Навіть найслабший учасник змагань завжди має шанс зустріти­ся з найсильнішим.

Немає спеціальних умов щодо кількості учасників (в олімпій­ській системі це визначається ступенем двійки).

Система стійка до вибування учасників: якщо будь-хто з учас­ників вибув із турніру після його початку, досить просто викресли­ти його з турнірної таблиці та анулювати результати тих ігор, які він уже провів; у підсумку вийде, начебто він узагалі не брав участі. В інших системах у подібних випадках частині команд доводиться присуджувати технічні перемоги. Однак при анулюванні результа­тів інші учасники опиняються у нерівних умовах: одна команда, що перемогла другу, яка припинила участь у змаганнях, втрачає очки, у той час як та команда, яка програла, нічого не втрачає, а в деяких випадках може навіть поліпшити деякі додаткові показники. Тому в деяких випадках після вибування команди результати не анулю­ються, а в іграх, що залишилися, її суперникам зараховуються тех­нічні перемоги (але в цьому випадку перевагу здобувають ті, хто не встиг зустрітися з учасником, який вибув зі змагань).

Недоліки

Необхідна значна кількість зустрічей (максимально можлива се­ред усіх систем розіграшу) і, відповідно, значна кількість часу для проведення змагань. Кількість зустрічей зростає квадратично із зрос­танням кількості учасників. Практичною межею для колової системи

В. п. — вис стоячи на низькій щаблині. Підтягування 2x15 разів
В. п. — стоячи обличчям до стіни на відстані 2-3 кроки. Спад в упор руками об стіну, в. п. 2 х 20 разів
В. п. — вис. Підтягтися підборіддям вище щабли­ни й утримувати положення 4 х maxim
Згинання-розгинання рук в упорі лежачи на під­лозі (тест 2) разів
Контроль: підтягування  

Програма з розвитку швидкісно-силових якостей


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 283; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!