Теоретичні моменти дискретної випадкової величини. Зв'язок з іншими характеристиками.



 

Диспесія та середньо-квадратичне відхилення неперервних випадкових величин.

Дисперсія в.в. Х – це математичне сподівання квадрату відповідної центрованої величини

Дисперсія неперервної в.в.

Якщо φ(х)=(х-mx)2;

Дисперсія в.в. є зручна характеристика розсіювання.

Недолік: розмір квадрату в.в. залишає цю характеристику без наглядності. Тому дуже часто використовується друга характеристика розсіювання: середньоквадратичне відхилення.

 

37. Теоретичні моменти неперервної випадкової величини. Зв'язок з іншими характеристиками.

 

Імовірна твірна функція та її властивості.

Збіжний степеневий ряд виду

                                                                                                               (245)

називають імовірнісною твірною функцією, де ,  — імовірність того, що система містить k вимог. Основні властивості :

1. Оскільки

то                            

.                                                                                                                                                                                 (246)

2. Оскільки , то

 і за х = 1 дістаємо, що . З того, що , випливає:

.                                                                                                                                          (247)

3. Оскільки ,

то

                                                                                                               (248)

Тоді

.                                                                                                                     (249)

 

Біноміальний закон. Числові характеристики.

Імовірності в цьому законі визначаються за формулою  m = 0,1,2, …, n. Закон справджується для схеми незалежних повторних випробувань, у кожному з яких подія А настає з імовірністю р. Частота настання події А має біноміальний закон розподілу. Числові характеристики розподілу:

 Пуасонівський закон: M(X)=a=np; D(X)=a; P(X)=a.

 

Пуассонівський закон. Числові характеристики.

Дискретна випадкова величина має розподіл Пуассона, якщо вона набуває зліченної множини значень  з імовірностями  Цей розподіл описує кількість подій, які настають в однакові проміжки часу за умови, що ці події відбуваються незалежно одна від одної зі сталою інтенсивністю. Розподіл Пуассона розглядається як статистична модель для кількості альфа-частинок, що їх випромінює радіоактивне джерело за певний проміжок часу; кількості викликів, які надходять на телефонну станцію за певний період доби; кількості вимог щодо виплати страхових сум за рік; кількості дефектів на однакових пробах речовини і т. ін. Розподіл застосовується в задачах статистичного контролю якості, у теорії надійності, теорії масового обслуговування. Математичне сподівання і дисперсія в цьому розподілі однакові і дорівнюють а. Для цього розподілу складено таблиці щодо різних значень  (0,1 – 20). У таблицях для відповідних значень а наведено ймовірності

Якщо у схемі незалежних повторних випробувань n велике і р або 1 – р прямують до нуля, то біноміальний розподіл апроксимується розподілом Пуассона, коли

Ймовірна твірна

 

Гіпергеометричний закон. Числові характеристики.

Гіпергеометричний розподіл описує ймовірність того, що у вибірці з n різних об'єктів, витягнутих із представлення рівноk об'єктів є бракованими. В загальному, якщо випадкова величина X відповідає гіпергеометричному розподілу з параметрами N, D і n, то ймовірність отримання рівно k успіхів визначається формулою:

Ця ймовірність додатня коли k лежить на проміжку між max{ 0, D + nN } і min{ n, D }. Наведена формула може трактуватися так: існує способів заповнити залишок вибірки (без повернення). Є способів вибрати kбракованих об'єктів і способів заповнити залишок вибірки об'єктами без дефектів.

 

42. Закон рівномірного розподілу на проміжку [a,b].

Якщо ймовірність потрапляння випадкової величини на інтервал пропорційна до довжини інтервалу і не залежить від розташування інтервалу на осі, то вона має рівномірний закон розподілу. Щільність такого розподілу:

Рівномірний закон розподілу легко моделювати. За допомогою функціональних перетворень із величин, розподілених рівномірно, можна діставати величини з довільним законом розподілу. Числові характеристики розподілу:

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 223; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!