Як розподіляються існуючі на сьогоднішній день протимікробні засоби?



Протимікробні засоби поділяють на

· Антисептичні і дезінфікуючі Антисептики – лікарські засоби, які призначають для знезараження шкіри, слизових оболонок, опікової та ранової поверхні. Дезінфікуючі засоби призначають для впливу на мікроорганізми, що перебувають у навколишньому середовищі – у приміщенні, на одязі, предметах догляду за хворими, у виділеннях хворих, гної, харкотинні. Більшість препаратів можна застосовувати залежно від концентрації як антисептики і дезінфікуючі засоби. Вони активні щодо мікроорганізмів, найпростіших і грибів.

· хіміотерапевтичні засоби, які вводять з метою впливу на певних збудників захворювань у внутрішніх середовищах організму людини. Хіміотерапевтичні препарати мають певний спектр протимікробної, протипаразитарної дії, вони менш токсичні для людини і тварин.

Що таке спектр дії протимікробного засобу? Як розподіляють протимікробні засобі за спектром дії?.

Основним критерієм, згідно з яким ті або інші речовини відносять до протимікробних засобів, є їх здатність надавати пряму дію на збудників інфекцій. Залежно від кількості видів збудника, на які вони здатні впливати, розрізняють протимікробні засоби широкого і вузького спектра дії.

· препарати вузького спектру - активні в основном щодо грампозитивних мікроорганізмів

· широкого спектру - ефектівні проти багатьох грампозитивних и грамнегативних бактерій.

Побічні ефекти форомальдегіда. Гостре отруєння: клініка, заходи допомоги, принципи антидотної терапії.

Існує кілька способів отруєння формаліном — пероральний, через шкіру і при вдиханні парів газу. Симптоми отруєння токсином завжди яскраво виражені і мають специфічне протягом. При цьому зазвичай страждають слизові дихальних шляхів, ШКТ і ЦНС.

Зовнішній вигляд:блідість; розширення зіниць; кон’юнктивіт; алергічні дерматити та екземи обличчя, кистей, передпліч; розм’якшення і ламкість нігтів;

ЦНС:психомоторне збудження і ураження ЦНС — тремтіння, наполегливі головні болі, занепад сил; безсоння; температурна асиметрія; розлад зору та ін; почуття страху; марення, коматозний стан; судоми; хитка хода за типом стану сп’яніння;

Дихання: кашель, першіння, чхання; нежить; спазм та набряк гортані; бронхіт, пневмонія, набряк легень; задишка; параліч дихання;

ШКТ:біль і печіння у роті, горлі, за грудиною; опік травного тракту; сильний біль у животі; нудота; спрага; блювання з кров’ю; діарея; виникнення гастроентериту і токсичного гепатиту;

Серцево-судинна системазниження серцево-судинної діяльності, прискорене серцебиття;

Сечо-статева система: пошкодження нирок; порушення гормонального балансу жіночого організму, збій менструального циклу.

Смертельною для людини при отруєнні формальдегідом є доза в обсязі 50-90 мл речовини. Однак і при малому впливі канцероген призводить до вельми неприємних наслідків для організму: зміни генетичного матеріалу, репродуктивних органів зору, органів дихання, шкірного покриву і ЦНС. Лікування при отруєнні формаліном складається з: промивання шлунка 3% розчином вуглекислого/оцтовокислого амонію ацетату, хлориду; введення суспензії сольового проносного і активованого вугілля; призначення клізм; застосування молока, білкової води, слизових відварів, лужного пиття і сирих яєць та проведення симптоматичної терапії.

Завдання № 4

Rp.: Sol. Chlorhexidini 0,05% 45 ml

    D.S. Обробляти уражені ділянки шкіри

Групова належність: детергенти;

Показання:для обробки опраційногополя, рук хірурга, стерилізації інструментарія;

Протипоказання: алергії, дерматити

____________________________________________________________________________________

Rp.: Sol. Hydrogenis peroxidi diluti 100 ml

    D.S. Для обробки ран

Групова належність: окислювачі;

Показання:для промивання та полоскання при стоматитах, ангіні, для обробки ран;

Rp.: Sol. Kalii permanganatis 5% 50 ml

    D.S. Для обробки опікових поверхонь

Групова належність: окислювачі;

Показання:для промивання ран, полоскання рота та горла, для обробки опікових поверхонь, для спринцювання та промивання в гінекології та урології, для промивання шлунку при отруєнні морфіном, фосфором; виразкові враження слизових оболонок.

Rp.: Sol.Viridis nitentis spirituosae 1% 20 ml

    D.S. Обробляти уражені ділянки шкіри

Групова належність: Барвники;

Показання:для обробки поверхні шкіри; кровотечі, інфіковані рани,

Протипоказання:наносити на мокнучі рани. 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 278; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!