Назвіть способи завантаження веб-сторінок.



  1. Які операції можна виконувати за допомогою контекстного меню посилання?
  2. Назвіть способи переходу між веб-документами у вікні Internet Explorer?

Тема: Правила безпечної  роботи в Інтернеті.

 

План:

  1. Робота в Інтернеті.
  2. Етика спілкування..
  3. Захист конфіденційністі
  4. Інтернет — це громадське місце.
  5. Мобільні пристрої і Інтернет.

Наприкінці двадцятого століття особливо важливого значення набуває інформація. Усе частіше потрібне володіння швидким й точними даними про предмет діяльності. Причому їхня своєчасність стає надзвичайно важливою. У цей час найбільш зручним способом одержання й передачі різноманітної інформації є використання всесвітньої комп’ютерної мережі Інтернет.
Практично одночасно з появою комп’ютерів виникла проблема передачі інформації між ними. Можна передавати інформацію за допомогою так званих носіїв інформації: дискет, дисків тощо. Але цей спосіб досить складний для обміну інформацією самостійно, без участі людини.
          Однією з переваг Інтернету є корисність. Обсяг інформації набагато більший. Подання й зручність її сприйняття поки не можуть зрівнятися із книгами або телебаченням, але кількість і доступність інформації в мережі порівняно вища. Інтернет - джерело найбільш свіжої інформації.
 Користувачі установлюючи одну програму можуть спілкуватися в реальному режимі (on line).
В Інтернет є, звичайно ж, своя небезпека. Сьогодні немає засобів впізнання особи, з якою спілкуєшся, тому важко перевірити інформацію щодо співрозмовника.

Навчися оцінювати інформацію. В інтернеті ти можеш знайти безліч найрізноманітнішої інформації. Є цікава й корисна, що знадобиться тобі в навчанні та спілкуванні. Але є й непотрібні тобі сайти – ті, які ти не розумієш, які викликають неприємні відчуття та емоції. Тобі варто навчитися оцінювати інформацію. Заходячи на новий сайт, насамперед, запитай себе, чи може він допомогти тобі в спілкуванні, навчанні, хобі, підняти настрій?

                               Псевдоніми й паролі Ти напевно бачив фільми та читав книжки про шляхетних лицарів, що приховували своє ім'я, і хитрих шпигунів, які користувалися паролями. В Інтернеті тобі потрібно брати з них приклад. Ніколи не називайся своїм справжнім ім'ям та прізвищем і правильно обирай паролі! Стороннім людям зовсім не потрібно знати, як тебе звуть, і в них не повинно бути шансу дістатися твоєї особистої інформації. Запам'ятай головні правила:

Твій псевдонім, що часто називають ніком, повинен бути таким, щоб ніхто не зміг   здогадатися про твій вік, адресу, школу та іншу особисту інформацію.

Твій пароль не повинен бути занадто легким, не варто обирати паролем своє ім'я або рік  народження. Краще, нехай це буде щось близьке тобі, але не відоме стороннім.  

Ти  легко запам'ятаєш такий пароль, а сторонні ніколи його не вгадають. Ніколи й нікому не повідомляй свій пароль, це твій особистий секрет.

 

Дотримуйтесь етики спілкування
Поважайте час і можливості інших. Існує стереотип, що сьогодні в людей залишається усе менше часу і створення нових пристроїв дозволяє заощадити час. Коли Ви посилаєте електронну пошту або спілкуєтесь в Інтернеті Ви фактично претендуєте на чийсь час. І тоді Ви відповідаєте за те, щоб адресат не витратив цей час марно.
Не давайте ніякої особистої інформації (адресу номер телефону,  місце роботи батьків, опис квартири тощо).
Не надсилайте свої фотокартки незнайомим особам.
Отримавши інформацію, яка змусить почуватися некомфортно я припиню розмову та повідомлю про це батьків або тим кому я довіряю.
Захистіть свою конфіденційність.  Добре поміркуйте, перш ніж публікувати будь-які свої особисті дані або особисті дані родичів. Дізнайтеся про доступні фільтри та налаштуйте параметри конфіденційності так, щоб сторонні особи не мали змоги переглядати ваш профіль

 Критично оцінюйте інформацію з неперевірених джерел.
Не сприймайте на віру все, про що пишуть в Інтернеті.

Пам'ятайте, що Інтернет — це громадське місце.
Не публікуйте висловлювань і фотографій, за які згодом довелося б ніяковіти!

Будьте уважними, копіюючи та поширюючи матеріали.
Майте на увазі, що якщо ви безпосередньо скопіюєте вміст веб-сайту та видасте його за свою власну роботу, це може бути незаконним. Також незаконним може виявитися копіювання та поширення музики та інших мультимедійних матеріалів. Обов'язково ознайомтеся з обмеженнями, які накладають авторські права.

Будьте обережними під час зустрічі з людьми, з якими ви познайомилися по Інтернету.
Для зустрічі з людиною, з якою ви раніше спілкувалися лише по Інтернету, оберіть безпечне громадське місце та повідомте знайомих про те, де ви перебуваєте.

Майте на увазі, що мобільні пристрої іноді містять не менше конфіденційних даних, ніж ПК.
На мобільних пристроях можуть зберігатися повідомлення електронної пошти, контакти та навіть паролі, які вводилися для входу на веб-сайти.

Питання для самоаналізу:

  1. Які правила спілкування в Інтернеті?
  2. Як захистити свою  конфіденційність?
  3. Як використовувати мобільні пристрої в Інтернеті?

 

 

 


РЕЦЕНЗІЯ


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 295; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!