Програма навчальної дисципліни



МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ВНУТРІШНІХ СПРАВ

НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ ПРАВА

Кафедра кримінально-правових дисциплін

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Перший проректор

Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ

з навчально-методичної

та наукової роботи

підполковник міліції

О.М. Обушенко

_______________ 2014 р.

 

 

РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

СУДОВІ ТА ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ УКРАЇНИ

 

 

спеціальність 6.030401 – Правознавство

для студентів 3 курсу юридичний факультет

заочної форми навчання (на базі вищої неюридичної освіти)

 

 

Дніпропетровськ – 2014

Робоча програма навчальної дисципліни «Судові та правоохоронні органи України» для студентів 3 курсу заочної форми навчання юридичного факультету, спеціальність 6.030401 – «Правознавство» - Дніпропетровськ: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2014. – 52 с.

 

 

РОЗРОБНИКИ:

Пантелєєв К.М.., доцент кафедри кримінально-правових дисциплін, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, кандидат медичних наук, доцент

 

 

 

 

Розглянуто на засіданні кафедри кримінально-правових дисциплін

22.08. 2013, протокол № 1

 

 

Рекомендовано Науково-методичною радою університету

«___»______________ 2014 року, протокол № __

 

 

В.о. завідуючого кафедрою кримінально-правових дисциплін

кандидат юридичних наук, доцент                                                   О.П. Дячкін

«___»______________ 2014 року

 

©____________________, 2014 рік

©____________________, 2014 рік

Опис навчальної дисципліни

 

Найменування показників

Галузь знань, напрям підготовки, спеціальність, освітньо-кваліфікаційний рівень

Характеристика навчальної дисципліни
заочна форма навчання

Кількість кредитів – 2,5

Галузь знань 0304 «Право»

Нормативна

Напрям підготовки Правознавство (6.030401)
Модулів –

Спеціальність:

______________

 

Рік підготовки –

2014-2015

Змістових модулів –

Загальна кількість годин – 108

Семестр 5
Лекції – 6 год.

Тижневих годин для денної форми навчання:

аудиторних -

самостійної -

години на тиждень

індивідуальної роботи студента –

Освітньо-кваліфікаційний рівень:

«бакалавр»

Семінарські заняття  – 4 год.
Самостійна робота – 49 год.
Індивідуальна робота – 49 год.
Форма підсумкового контролю: екзамен

Примітка.

Співвідношення кількості годин аудиторних занять до самостійної і індивідуальної роботи становить:

 

 

 

Мета та завдання навчальної дисципліни

1.1. Метою викладання навчальної дисципліни „Судові та правоохоронні органи України” є:

а) науково-юридична мета:

● вивчення студентами основних положень про судові та правоохоронні органи України;

● набуття знань про організацію, статус, порядок формування та основні функції судової влади і правоохоронних органів та їх взаємодію;

● опанування необхідною науково-методологічною підготовкою, яка забезпечує бачення виникаючих проблем, шляхів їх розв’язання, застосовуючи навички творчого мислення та самоудосконалення свого професійного рівня;

б) загальноосвітня мет:

● підвищення правової культури та ерудиції студентів, оволодіння досвідом інших держав у застосуванні кримінології;

в) виховна мета:

● формування відданості ідеям істини, добра, справедливості і законності, почуття відповідальності перед суспільством, державою та людиною.

 

1.2. Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни „Судові та правоохоронні органи України” є засвоєння:

 – змісту навчальної дисципліни: положення про судову владу і правосуддя, систему, структуру і організацію діяльності судових і правоохоронних органів, їх функції та повноваження, правовий статус і відповідальність, державний і соціальний захист працівників, окремі напрямки правоохоронної діяльності тощо;

 

– нормативно-правових актів, що регулюють діяльність судових та правоохоронних органів.

 

1.3. Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти та слухачі повинні:

знати:

1) на понятійному рівні:сучасні наукові дані, які використовуються в науці «Судові та правоохоронні органи України»;

2) на фундаментальному рівні:систему, склад і структуру органів, які здійснюють правосуддя, а також правоохоронних та правозахисних органів, їх завдання, принципи організації і діяльності;

 

3) на практично-творчому рівні:положення діючого законодавства, яке регулює правоохоронну діяльність та особливості здійснення правосуддя в Україні;

вміти:

1) на репродуктивному рівні:

вільно відтворювати та поглиблювати знання з теорії і практики кримінального права;

2) на алгоритмічному рівні:

вміння використовувати знання в практичний діяльності при розв'язанні типових ситуацій, правильно тлумачити чинне законодавство про правосуддя, правоохоронну та правозахисну діяльність.

3) на евристичному рівні:

здійснювати евристичний пошук змін до законодавства та нові досягнення юридичної науки для використання їх в практичній діяльності

4) на творчому рівні:

- здійснювати творчий пошук при розв’язанні нетипових завдань та проблемних питань при застосуванні норм права;

- доводити обгрунтованість і законність своїх рішень при застосуванні положень закону суловими та правоохоронними органами.

 

Побудова робочої навчальної програми заснована на досвідові викладання дисципліни у вищих юридичних навчальних закладах, а також специфіці правоохоронної діяльності органів внутрішніх справ України що створює умови організації навчального процесу на більш якісному рівні.

Під час виклададання дисципліни використовуються такі методи навчання, як:

Словесні методи(бесіда, розповідь, пояснення, лекції тощо) характерні тим, що інформацію для засвоєння студент отримує вербальними засобами,тобто через слово.

Наочні методи —інформація для засвоєння одержується на основі сенсорно-перцептивної діяльності (демонстрування, ілюстрації, показ об´єкта, моделі).

Практичні методи застосовуються шляхом виконання практичних дій студентт отримує деяку інформацію, яку аналізує, робить висновок і приходить до тих знань, які необхідно засвоїти. Особливість методу в тому, що діяльність з одержання знань накладається в часі на діяльність з їх застосування, що дає винятково важливий педагогічний ефект.

Питання програми розглядаються не лекційних і семінарських заняттях, поглиблюються в процесі індивідуальної і самостійної роботи студента.

Семінар - це вид навчального заняття, на якому викладач організовує обговорення зі студентами питань програмного матеріалу.

Семінари мають сприяти розвитку творчої самостійності студентів, інтересу до наукових досліджень, формуванню навичок та вмінь публічного виступу і участі в дискусії, вихованню педагогічного такту, розвиткові культури мовлення, що є дуже важливим в роботі юриста.

Семінарські заняття у навчальному процесі проводяться з метою поглибленого вивчення курсу “Судові та правоохоронні органи України” та опанування його методичних засад. Семінари повинні сприяти розвиткові творчої самостійності студентів. Поглибленню їх інтересу до вивчення даного курсу, розвитку культури мовлення, формування навичок та вмінь публічного виступу, участі в дискусії.

Основою ефективного розгляду судових та правоохоронних органів України є вивчення лекційного матеріалу та самостійна робота студентів. Самостійну роботу треба починати з вивчення тексту лекції, потім прочитати та законспектувати в зошиті для семінарських занять відповідний матеріал, звертаючи увагу на нові незрозумілі терміни та словосполучення, та по можливості з’ясувати їх зміст.

Готуючись до семінару потрібно звернути увагу на ключові поняття, які притаманні вказаним темам записати в словники та засвоїти їх.

Опрацювання тем семінарських занять або окремих їх питань може відбуватися в різних формах: співбесіди, загальногрупової дискусії, заслуховування та обговорення рефератів, проведення письмової контрольної роботи, виконання тестових завдань. Основні питання тем виносяться до реєстру питань, які вводяться в екзаменаційні білети або в тестові завдання.

Самостійна робота студентів складається з:

- роботи на заняттях в процесі прослуховування і конспектування лекцій;

- вивчення лекційного матеріалу;

- опрацювання нормативних джерел;

- підготовки рефератів, реферативних повідомлень та доповідей з актуальних питань судових та правоохоронних органів України;

- підготовки до семінарських занять шляхом опрацювання основної і додаткової літератури;

- вирішення практичних завдань;

- підготовки наукових доповідей для участі у роботі наукового гуртка кафедри, науково-практичних заходах;

- узагальнення всіх отриманих знань для підготовки до заліку з навчальної дисципліни;

- роботи на ЕОМ та в мережі Інтернет.

Реферати, передбачені планами семінарських занять, присвячуються складним питанням, які не розглядаються в навчально-методичній літературі і потребують опанування наукових джерел, окремих статей або монографій. Об’єм реферату має відповідати 10-12 аркушів стандартного паперу формату А4. Реферативні повідомлення заслуховуються і обговорюються в ході відповідних занять і лише у виключних випадках без доповіді перевіряються викладачем. Вони обов’язково оцінюються викладачем. Реферати можуть бути основою для написання наукової роботи.

Студент вважається таким, що успішно засвоїв навчальний матеріал, за умови вільного володіння понятійним апаратом та вміння застосувати його у практичній діяльності.

Програма навчальної дисципліни

ТЕМА №1. Предмет система і основні поняття курсу “Судові та правоохоронні органи України”

Роль та значення теми для діяльності юриста. Вивчення теми спрямовується на формування у студентів знань про правоохоронну діяльність, предмет,систему дисципліни «Судові та правоохоронні органи».

Ключові поняття: «Правоохоронна діяльність» поняття, завдання та цілі. Загальна характеристика та напрямки (види) правоохоронної діяльності держави. Правоохоронні органи та організації, їх ознаки та завдання. Місце дисципліни в системі правових дисциплін і її значення для вивчення інших юридичних дисциплін. Загальна характеристика законодавчих і інших правових актів про правоохоронні органи і їх діяльність. Класифікація актів по їх змісту та юридичному значенню.

Обсяг знань та вмінь студента після вивчення теми.Після вивчення теми студент повинен:

Знати: предмет, систему, загальну характеристика та напрямки (види) правоохоронної діяльності.

Вміти:відтворювати основні поняття дисципліни «Судові та правоохоронні органи».

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 237; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!