ТЕМА №2. Правосуддя та його принципи



Роль та значення теми для діяльності юристів.Вивчення теми спрямовується на формування у студентів знань про правосуддя та його принципи.

Ключові поняття: законність; здійснення правосуддя виключно судом; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; відмінні ознаки правосуддя, їх підкорення лише закону; забезпечення доведеності вини; змагальність сторін і свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості; підтримання державного обвинувачення в суді прокурором; забезпечення обвинуваченому права на захист; гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами; обов’язковість рішень суду.

Обсяг знань та вмінь студентів після вивчення теми. Після вивчення теми студент повинен:

знати:відмінні ознаки правосуддя,загальна характеристика системи принципів правосуддя, обов’язковість рішень суду, здійснення правосуддя виключно судом.

Вміти:відтворювати основні поняття, розкривати основні засади здійснення правосуддя, гарантії незалежності і недоторканості суддів, їх права, обов‘язки і відповідальність за протиправні дії, невиконання чи неналежне виконання службових обов‘язків або аморальні проступки.

ТЕМА №3. Судова влада і система загальних судів України

Роль та значення теми для діяльності юристів. Вивчення теми спрямовується на формування у студентів знань про систему судів загальної юрисдикції. Сутність концепції поділу влади. Ознаки судової влади. Повноваження і склад місцевого, апеляційного, вищого спеціалізованого та ВСУ.

Ключові поняття:Природа і поняття судової влади. Поняття судової системи загальних судів, її основні риси. Місцеві суди, види та їх повноваження. Апеляційні суди, види та їх повноваження. Вищі спеціалізовані суди, види та їх повноваження. Верховний суд України та його повноваження.

Обсяг знань та вмінь студента після вивчення теми.Після вивчення теми студент повинен:

знати:поняття судової влади, ознаки судової влади. Систему судів загальної юрисдикції.Повноваження судів загальної юрисдикції.

Вміти:використовувати засвоєні знання для розв’язання ситуацій,що виникають під час професійної діяльності юристів; переосмислювати наявні знання стосовно нових фактів.

ТЕМА № 4. Правовий статус суддів України, присяжних та народних засідателів

Роль та значення теми для діяльності юристів. Вивчення теми спрямовується на формування у студентів знань про статус суддів, присяжних та народних засідателів.

Ключові поняття: Суддя, присяжні, народні засідателі. Права суддів. Гарантії діяльності суддів.

Обсяг знань та вмінь студента після вивчення теми. Після вивчення теми, студент повинен:

знати: порядок зайняття посади судді в системі судів загальної юрисдикції. Вимоги до кандидата на посаду судді. Порядок складання кваліфікаційного іспиту на посаду судді. Обов’язки суддів. Підстави для припинення суддівських повноважень. Підстави притягнення судді до дисциплінарної відповідальності. Види дисциплінарних стягнень, що можуть бути застосовані до судді.

Вміти:відтворювати основні поняття та категорії, що відображають сутність суддівської справи, а також присяжних та народних засідателів; використовувати засвоєнні знання для розв’язання типових ситуацій.

Тема 5. Конституційний Суд України

Роль та значення теми для діяльності юристів.Вивчення теми спрямовується на формування у студентів знань та вмінь про структуру, повноваження КСУ.

Ключові поняття: Форми звернення до Конституційного суду України. Суб’єкти права на конституційне подання та конституційне звернення. Провадження зі справ у Конституційному Суді України.

Обсяг знань, вмінь студента після вивчення теми.Після вивчення теми, студент повинен:

знати: Принципи діяльності Конституційного Суду України. Повноваження Конституційного Суду України. Підстави для прийняття Конституційним Судом України рішення щодо неконституційності правових актів. Склад Конституційного Суду України. Вимоги, що висуваються до судді Конституційного Суду України.

Випадки звільнення з посади судді Конституційного Суду України. Порядок розгляду конституційних звернень у Конституційного Суду України.

Вміти:використовувати засвоєнні знання під час професійної діяльності юристів.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 226; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!