Тема: «Криміналістичне дослідження слідів пальців рук»



ЗАВДАННЯ Й МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВИХ РОБІТ

Загальні зауваження

Виконання курсової роботи має на меті поглиблення і закріплення теоретичних знань, отриманих студентами на настановних і оглядових лекціях, семінарських заняттях, а також у процесі самостійної роботи з навчальною літературою. Метою даної курсової роботи є розвиток у студентів певних навичок роботи зі слідами злочинів, аналізу матеріалів кримінальної справи і практичного здійснення тактичних прийомів проведення окремих слідчих дій. Це особливо важливо для студентів заочної форми навчання, у зв’язку з тим, що акцент у їх навчанні переноситься на самостійну роботу студента по виконанню практичних завдань, пов’язаних з роботою зі слідами злочину й тактикою проведення окремих слідчих дій по конкретних кримінальних справах.

Студент повинен виконати один із двох варіантів курсової роботи, номер якого залежить від останньої цифри залікової книжки: непарна цифра – перший варіант, парна цифра – другий варіант.

 

Общие замечания

Выполнение курсовой работы ставит перед собой цель углубить и закрепить теоретические знания, полученные студентами на установочных и обзорных лекциях, семинарских и практических занятиях, а также в процессе самостоятельной работы с учебной литературой. Целью данной курсовой работы является также развитие у студентов определенных навыков работы со следами преступлений, анализа материалов уголовного дела и практического осуществления тактических приемов производства отдельных следственных действий. Это особенно важно для студентов заочной формы обучения, для которых учебным планом на аудиторные занятия по криминалистике отводится минимум времени, в связи с чем акцент в обучении переносится на самостоятельную работу студента по выполнению практических заданий, связанных работой со следами преступления и тактикой производства отдельных следственных действий по конкретным уголовным делам.

Студент-заочник должен выполнить один из двух вариантов курсовой работы, номер которого зависит от последней цифры зачетной книжки: нечетная цифра – первый вариант, четная цифра – второй вариант.

Вимоги до курсових робіт

1. Текст аналітичних довідок бажано надати в машинописному вигляді. Допускається виконання роботи у вигляді рукописного тексту, однак він повинен бути написаний чітким, розбірливим почерком.

2. Зміст кожного пункту аналітичної довідки повинен строго відповідати аналогічному пункту завдання.

3. Виконану курсову роботу в зброшурованому вигляді здають не пізніше, ніж за 20 днів до початку екзаменаційної сесії. На обкладинці роботи, крім звичайних реквізитів, доцільно вказати номер залікової книжки студента.

Требования к курсовым работам

1. Текст аналитических справок желательно представить в машинописном виде. Допускается выполнение работы в виде рукописного текста, однако он должен быть написан четким, разборчивым почерком.

2. Содержание каждого пункта аналитической справки должно строго соответствовать аналогичному пункту задания.

3. Выполненную курсовую работу в сброшюрованном виде сдают не позднее, чем за 20 дней до начала экзаменационной сессии. На обложке работы, помимо обычных реквизитов, целесообразно указать номер зачетной книжки студента.

Методичні вказівки

Перш, ніж приступити до безпосереднього виконання практичних завдань курсової роботи, студенту необхідно:

– при криміналістичному описі об’єктів використовувати відповідну термінологію, а фрагменти протоколів огляду повинні відповідати вимогам ст.ст. 85 і 195 КПК України;

– фотознімки повинні бути обумовленого завданням розміру, масштабу зображення, належної чіткості і містити пояснювальні надписи, що вказують на об’єкт, засіб, метод, прийом і умови фотозйомки; кожен фотознімок скріплюється відбитком печатки, до кожного фотознімка повинен бути доданий його негатив;

– об’єкти, що оглядаються, повинні бути належним чином упаковані, процесуально оформлені й залучені до завдання;

– ознайомитися зі змістом статей Кримінально-процесуального кодексу України, що регламентують проведення досудового слідства;

– вивчити відповідні глави підручника по криміналістиці або спеціальній літературі, що відноситься до розділів криміналістичної техніки і тактики, і за допомогою самоконтролю перевірити якість засвоєння прочитаного матеріалу;

– уважно прочитати завдання, яке потребує виконання, засвоїти поставлені перед студентом задачі;

– до кожного з трьох завдань, пов’язаних з аналізом протоколів слідчих дій, студент зобов’язаний скласти аналітичну довідку, в якій надати вичерпну відповідь на поставлені в завданні питання (при цьому переписувати зміст питань завдань не обов’язково), а також свій (правильний, на його погляд) варіант відповідного протоколу.

Варто мати на увазі, що в пропоновані до завдань протоколи слідчих дій з навчальною метою (для критичного аналізу) включені типові процесуальні й тактичні помилки. Ось чому вони не можуть розглядатися як зразки процесуальних документів.

 

Методические указания

Прежде, чем приступить к непосредственному выполнению практических заданий курсовой работы, студенту необходимо:

– при криминалистическом описании объектов использовать соответствующую терминологию, а фрагменты протоколов осмотра должны отвечать требованиям ст.ст. 85 и 195 УПК Украины;

– фотоснимки должны быть обусловленного заданием размера, масштаба изображения, надлежащей четкости и содержать пояснительные надписи, указывающие на объект, средство, метод, прием и условия фотосъемки; каждый фотоснимок скрепляется оттиском печати, к каждому фотоснимку должен прилагаться его негатив;

– осматриваемые объекты должны быть надлежащим образом упакованы, процессуально оформлены и приобщены к заданию;

– ознакомиться с содержанием статей Уголовно-процессуального кодекса Украины, регламентирующих производство досудебного следствия;

– изучить соответствующие главы учебника по криминалистике либо специальную литературу, относящуюся к разделам криминалистической техники и тактики, и посредством самоконтроля проверить качество усвоения прочитанного материала;

– внимательно прочесть задание, подлежащее выполнению, и усвоить поставленные перед студентом задачи;

– по каждому из трех заданий, связанных с анализом протоколов следственных действий, студент обязан составить аналитическую спра­в­ку, в которой дать исчерпывающий ответ на поставленные в задании вопросы (при этом переписывать содержание вопросов заданий не обязательно), а также свой (правильный, на его взгляд) вариант соответствующего протокола.

Следует иметь в виду, что в предлагаемые к заданиям протоколы следственных действий в учебных целях (для критического анализа) включены типичные процессуальные и тактические ошибки, поэтому в качестве образцов процессуальных документов они рассматриваться не могут.

ВАРІАНТ

Завдання № 1

Тема: «Криміналістичне дослідження слідів пальців рук»

На предметі з полірованою поверхнею залишіть декілька слідів пальців рук. Найбільш чіткі сліди (не менше двох) обробіть темним порошком (наприклад, графітом, сажею тощо), перекопіюйте на світлу липку плівку й оформіть їх у якості «речових доказів». Зробіть огляд цього предмета й виявлених слідів, відобразивши його хід і результати у протоколі огляду.

Сформулюйте кілька діагностичних і ідентифікаційних питань, які розв’язуються криміналістичною дактилоскопічною експертизою.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 255; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!